blogger analytics
Miamor Delicious Filets Ton Balıklı Kalamarlı Konserve Kedi Maması

Miamor Delicious Filets Ton Balıklı Kalamarlı Konserve Kedi Maması

Paylaş
 

Miamor Delicious Filets Ton Balıklı Kalamarlı Konserve Kedi Maması

Kedi sahibi olan insanların kedilerine mama seçimi yapmadan önce kedileriyle ilgili bazı özellikleri bilmesi gerekir. Bilinçsizce yapılacak olan bir mama seçimi kedinizin sağlığını tehdit edebilmektedir. Aslında kedi bakımının en temel faktörlerinden bir tanesi de mama seçimidir. Kedi bakımı mama seçimiyle başlar. Kedinize vereceğiniz doğru bir mama, kedinizin sağlıklı ve uzun bir yaşam sürmesinde temel rol oynar. Her kedi sahibi insan kedisinin sağlık ve uzun bir yaşam sürmesini ister. Kedisi rahatsızlandığında ve acı çektiğinde kedi sahibi de huzursuz ve mutsuz olur. Bunun da yaşanmaması adına kedinize vereceğiniz mamayı seçerken çok dikkat etmelisiniz. Aslında kedinize vereceğiniz mamayı seçmek zor bir işlem değildir. Bunu doğru bir şekilde yapabilmeniz için kedinizle ilgili bazı soruları kendinize sormanız ve cevaplamanız yeter. Kedi sahibi olan bir insanın doğru mama seçimi yapabilmesi için kedisiyle ilgili olarak bu soruların cevaplarını bilmesi gerekir:

 

Kediniz kaç yaşında?

 

İlk olarak kedi sahibinin kedisinin yaşını bilmesi gerekmektedir. Kedisinin yaşına göre vereceği mama da buna bağlı olarak değişkenlik gösterecektir. Kedisi daha yavruysa yetişkin bir mama vermesi doğru olmayacaktır. Bu yüzden kedi sahibi olan bir insanın mama seçimi yapmadan önce kedisinin kaç yaşında olduğunu bilmesi gerekir. Kedisi yavru mu yoksa yetişkin mi olduğunu bilip buna göre üretilmiş mamaları kedisine vermesi doğru olacaktır.

 

Kediniz kaç kilo?

 

Kedi sahibinin kedisiyle ilgili olarak cevaplaması gereken bir başka soru ise kedisinin kaç kilo olduğudur. Kedinizin kilosunu bilmek ona vereceğiniz mama da değişkenlik yaratabilmektedir. Eğer kediniz kilolu ve hareketsiz bir kediyse bu kedilere özel üretilmiş yağ ve lif oranı düşük mamaları kedinize vermelisiniz.

 

Kedinizin Cinsiyeti Nedir? Kısırlık Durumu Nedir?

 

Kedi sahibinin kedisiyle ilgili olarak cevaplaması gereken bir başka soru da kedisinin cinsiyeti ve kısırlık durumuyla ilgilidir. Kediler kısırlaştırıldıktan sonra kilo alma eğiliminde oldukları için bu hususta doğal olarak mama seçimini etkilemektedir.

Bu yüzden kedi sahibi olan insanların kedilerine mama seçmeden önce kısırlık durumlarını da bilmesi gerekmektedir. Bu duruma özel üretilen mamaları tercih etmeleri gerekmektedir.

 

Kedinizin Cinsi Nedir?

 

Kedi sahibi olan insanların kedisiyle ilgili olarak cevaplaması gereken bir başka soru da kedisinin cinsiyle ilgilidir. Kedilerin cinsi ile tüy oranları arasında bir bağlantı olduğundan dolayı kedi sahibi bir insanın kedisinin tüy uzunluğunu bilmesi mama seçimi açısından doğru olacaktır. Uzun tüylü kedilerin tüy yutma ihtimalleri olduğundan dolayı sindirim sistemlerinde problemler oluşabilmektedir ve bu yüzden bunu engellemek için üretilmiş olan özel mamaları kedinize verebilirsiniz.

Miamor Delicious Filets Ton Balıklı Kalamarlı Konserve Kedi Maması

Kediniz için doğru bir mama için “Miamor Delicious Filets Ton Balıklı Kalamarlı Konserve Kedi Mamasını’’ tercih ediniz. Yetişkin bir kediye sahipseniz sizde güvenle kedinize Miamor Delicious Filets Ton Balıklı Kalamarlı Konserve Kedi Mamasını verebilirsiniz. Tamamlayıcı mama özelliğine sahip olan bu mama jöle içerisinde bulunan fileto etten meydana gelmektedir. İçerisinde bulunan yağ ve lif oranı çok düşük olduğundan eğer kediniz kilolu ve hareketsiz bir kediyse güvenle kedinize bu mamayı verebilirsiniz. Bu mama kedinizin sağlığını koruyarak sağlıklı beslenmesine olanak sağlar. Mamanın içerisinde bulunan etler özenle seçilmiş olup kediniz için kaliteli ve lezzetli bir mama özelliğine sahip olmuştur. Yetişkin bir kediye sahipseniz ve kedinizin hem sağlıklı beslenmesini hem de lezzetli bir mama yemesini istiyorsanız siz de kedinize Miamor Delicious Filets Ton Balıklı Kalamarlı Konserve Kedi Maması verebilirsiniz. Kaliteli bir mama her kedinin hakkı.

 

 

Bu yazı 148 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak