blogger analytics
Miamor Feine Fillets Orkinos ve Ton Balıklı Konserve Kedi Maması

Miamor Feine Fillets Orkinos ve Ton Balıklı Konserve Kedi Maması

Paylaş
 

Miamor Feine Fillets Orkinos ve Ton Balıklı Konserve Kedi Maması

Konumuza giriş yapmadan önce kedi bakımı ve beslenmesine değinelim; Kedi bakımı: Kedi bakımı oldukça önemli bir husustur. Çünkü kedi bakımı yalnızca kedinizle ilgili değil sizin de sağlığınızla ilgilidir. Özellikle kedinize bulaşacak çeşitli parazitler sizlere ve evinize bulaşabilir ve yayılabilirler.

 

Kedi bakımı ile ilgili dikkat edilmesi gereken bir diğer hususta tüy dökme zamanlarında yapılması gereken bir takım işlemlerdir. Özellikle tüy dökme zamanlarında hepimizin kedilerin çok kaşındıklarını sokaktaki bazı kedi ve köpeklerin derilerini patileriyle kaşırken yara ettiklerine tanık olmuşsunuzdur. Bu onların psikolojik olarakta bir takım hasarlar almasına yol açacaktır özellikle hamilelik dönemlerinde bu durum onlara oldukça kötü günler yaşatacaktır. Bu sebeple kedileriniz bu dönemlerinde mutlaka çeşitli yerlerden satın alabileceğiniz veya evinizde kendinizin uydurduğu bir takım araç gereçlerle kedinize banyo yaptırdığınız esnada onu kaşımalı gerekiyorsa tüylerine kısaca ve dikkat ederek traş etmelisiniz.

 

Ayrıca internette tanık olduğumuz salatalık veya farklı cisimlerle karşılaşan kedilerin durumu çok önemlidir. Bu kedilerin psikolojisinde kısa sürelide olsa ciddi hasarlara yol açabilir. Bu sebeple kedilerinizin tam olarak anlamlandıramadığı cisimlerden uzak tutmalı ve aniden bu cisimlerle karşılaşmalarını engellemelisiniz. Bunun gibi karşılaşabilecekleri diğer durumlar ise hepimizin en az birkaç kere gördüğü kedi sıkışması olaylarıdır kediler küçük ve dar yerleri oldukça severler buralarda saklanmak ve uyumak isteyebilirler örneğin girebilecekleri bir boru içi veya evinizdeki küçük bir eşyanın arasına girip saha sonra çıkamayabilir. Bu durumda kedinizi çıkarırken bir takım yaralanmalara sebep olabilir ya da psikolojisin bozulmasına yol açabilirsiniz. Bu durumla karşılaşmak istemiyorsanız bir takım bilgiler alıp kedinizi eğitmeli ve bu durumdan uzak tutmalısınız.

 

Bu hususları açıklığa kavuşturduktan sonra kedi maması alırken dikkat etmeniz gereken meselelere değinelim kedi maması alırken dikkat etmeniz gereken öncelikli husus açık kedi mamalarıdır. Elbette hepimizin bir takım maddi sıkıntılar yaşayabiliriz. Ve pahalı kedi mamaları yerine ucuz olduğu için açıkta satılan kedi mamalarını almak zorunda kalabiliriz. Eğer böyle bir durumla karşı karşıya kalmışsak mutlaka çok çok ucuz olan mamaları satın almamalı ve çok fala güvendiğiniz kişilerden alışveriş yapmalısınız çünkü kötü niyetli dükkan sahipleri tarihi geçmiş bazı ürünleri sizlere satabilir. Ürünün paketi olmadığı için sizler de farkına varmadan kedinize yedirip hastalanmasına yol açabilirsiniz. Bunun yanında farklı mamalarda birbirlerine karıştırılarak satılıyor olabilir.

Bildiğiniz gibi her mamanın farklı bir işlevi olduğundan bu da kedinizde bir takım sağlık problemlerine yol açabilir. Açıkta satılan kedi mamaları gibi pakette ve ya konserve olarak satılan özellikle et ürünlerinden oluşan mamalar da oldukça zararlı olabilir. Örneğin kuzu etli veya tavuk etli diyerek aldığınız ucuz bir konserve ürünü sakatat ürünlerinin karıştırılmasından oluşmuş olabilir. Bu kendinize doğrudan bir zarar vermese de sakatat ürünlerinin bekledikçe bozulması ve koku yapması tehlikesine karşılık içerisine kedinizi etkileyecek kadar tuz koyulması kedinizin gelecekte bir takım sindirip problemlerine ve böbrek hastalıklarına yakalanmasına neden olabilir.

 

Kedi bakımı ve mama seçimi ile ilgili bu bilgileri aktardıktan sonra şimdi Miamor Feine Fillets Orkinos ve Ton Balıklı Konserve Kedi Maması ile ilgili açıklamalara geçelim.

Miamor Feine Fillets Orkinos ve Ton Balıklı Konserve Kedi Maması

80 gr’lık paketlerde % 100 doğal olarak satılan bu ürün oldukça kaliteli ve kedilerinize gönül rahatlığıyla yedirebileceğiniz bir üründür. Çoğunluğu nem ve ham proteinden oluşmaktadır. Oldukça besleyicidir balığın zihinsel gelişim etkisi de göz önünde tutulursa eğitilmek istenen kedileriniz için oldukça faydalı olacaktır.

Bu yazı 165 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak