blogger analytics
Miamor Feine Fillets Pouch Tavuk Ve Ananaslı Yaş Kedi Maması

Miamor Feine Fillets Pouch Tavuk Ve Ananaslı Yaş Kedi Maması

Paylaş
 

Miamor Feine Fillets Pouch Tavuk Ve Ananaslı Yaş Kedi Maması

Kediler damak zevklerine önem veren hayvanlardır. Bu nedenle kedilerin mama seçimi çok önemlidir ve bu konuda sahiplerinin de en az kediler kadar özenli olması gerekir. Kediler yaş mamaları genellikle daha lezzetli bulurlar ancak kuru mamalarla kedinizin dişlerini temiz tutmanız daha kolaydır. Fakat yine de yaş mamanın çok faydalı olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü yaş mama su içerir ve içerdiği su kedilerin günlük su ihtiyaçlarını karşılamalarına yardımcı olur. Erkek kediler başta olmak üzere tüm kediler için su çok önemlidir. Çünkü vücutlarındaki pek çok yaşamsal fonksiyonun gerçekleşmesi su ile ilişkilidir. Yeterli miktarda su içmeyen kedilerin idrar yollarında ve böbreklerinde çeşitli sorunlar yaşanabilir.

 

Kedilerinize mama seçerken dikkat etmeniz gereken şeylerden başlıcaları; içerdiği yağ ve protein oranı ile taurin miktarıdır. Kediler için taurin maddesi çok önemlidir ve bu madde üreme sistemleri üzerinde de etkilidir. Kedilerin vücudu taurin maddesini üretir, ancak vücutta üretilen taurin miktarı her zaman kediniz için yeterli olmayabillir. Böyle durumlarda kedinize taurin içeren bir mama vererek vücudundaki taurin oranını desteklemeniz gerekir. Kediler et obur hayvanlar oldukları için protein ağırlıklı beslenmeleri onlar için daha iyidir. Bu nedenle kedinizi beslemek için seçtiğiniz mamanın protein içerikli olması çok önemlidir. Aynı şekilde yağ oranı da düşük olmalıdır.

 

Bazı kediler çok fazla evden çıkma fırsatına sahip değillerdir. Bu nedenle pek fazla hareket etme şansı da bulamazlar. Böyle kediler için çok aşırı proteinle beslenmek şişmanlamaya neden olabilir ancak normal şartlarda ortalama özelliklere sahip kediler için iyi mamaların içerdikleri protein miktarı gayet yeterlidir. Buradan da anlayabileceğimiz gibi bir mamanın kedinize faydalı olması, yalnızca o mamanın özelliklerine bağlı değildir. Önemli olan seçtiğiniz kedi mamasının özelliklerinin kedinizin özelliklerine uygunluğudur. Bu nedenle mama seçerken kedinizin özelliklerini mutlaka göz önünde bulundurmanız ve kedinizi iyi tanımanız gerekmektedir.

 

Miamor Feine Fillets Pouch Tavuk ve Ananaslı Yaş Kedi Maması, 100 gramlık kutular halinde satılan ve kediler için oldukça faydalı bir yaş mamadır. Bu mama yetişkin kedilerin beslenmesinde kullanılabilecek bir tam yaş mamadır. Miamor Feine Fillets Pouch Tavuk ve Ananaslı Yaş Kedi Maması, kedilerin çok lezzetli bulduğu bir sos içerir. Bunun yanı sıra yine kedilerin çok lezzetli bulduğu bir fileto eti de mamanın içeriğinde bulunmaktadır. Kediler genel olarak yaş mamaları çok severler ancak tüm bu özellikleri sayesinde Miamor Feine Fillets Pouch Tavuk ve Ananaslı Yaş Kedi Maması kediler için ayrı bir lezzet teşkil etmektedir.

Miamor Feine Fillets Pouch Tavuk Ve Ananaslı Yaş Kedi Maması

Miamor Feine Fillets Pouch Tavuk ve Ananaslı Yaş Kedi Maması’nın içeriğini incelersek şöyledir: %12 ham protein, %2 ham yağ, %83 su, %0,5 ham lif ve %1 ham kül. Bu besin değerleri mamanın adından da anlaşılabileceği üzere tavuktan, ananastan ve pirinçten oluşmaktadır. Ortalama özellikler taşıyan bir kedinin normal şartlarda günlük 400 gram kedi maması tüketmesi gerekir. Çünkü bu özelliklerde bir kedi yaşamsal fonksiyonlarını devam ettirebilmek için ihtiyaç duyduğu besin değerlerini ancak bu miktardan karşılayabilir. Ancak Miamor Feine Fillets Pouch Tavuk ve Ananaslı Yaş Kedi Maması için bu durum şöyle olmaktadır; Kediniz için önerilen günlük miktar 3 kutu Miamor Feine Fillets Pouch Tavuk ve Ananaslı Yaş Kedi Maması kadardır. Bu miktar ortalama olarak 4 kilogram ağırlığında bir kedi baz alınarak belirlenmiştir. Böyle bir kedi için 3 kutu mama yeterli görülmüş ve tavsiye edilmiştir. Bu miktarı kedinize farklı öğünler halinde verebilirsiniz.

Bu yazı 157 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak