blogger analytics
Miamor Feine Fillets Ton Balıklı ve Karides Konserve Kedi Maması

Miamor Feine Fillets Ton Balıklı ve Karides Konserve Kedi Maması

Paylaş
 

Miamor Feine Fillets Ton Balıklı ve Karides Konserve Kedi Maması

Yaşamımızın önemli bir parçasını birlikte paylaştığımız dostlarımız olan kedilerin sağlıklı ve uzun bir hayat sürmesi için temel ihtiyaçlarının bilinçli şekilde karşılanması gerekmektedir. Kediler kendilerine has türleri ve özellikleriyle birbirinden farklıdır. Her kedi türünün olduğu gibi yaşı, cinsiyeti ve karakteristik özellikleriyle birlikte yaşadığımız kedinin de farklı ihtiyaçları söz konusudur. Evcil dostlarımızın türünü ve özelliklerini iyi bilmemiz gerekmektedir. Bunun nedeni birlikte daha sağlıklı ve kaliteli yaşam sürmeyi tercih etmemizdir. Uzman veteriner hekimler bu konuda yeterli bilgilendirmeyi yapmaktadır.

 

Aşıları ve bakımının sağlanması konusunda mutlaka iyi bir veteriner hekim ile sürekli temas halinde olmalıyız. Sütten kesildikten sonra yine veteriner kontrolünde yeme ve içme ihtiyaçları konusunda bilinçli hareket etmemiz gerekmektedir. Erken dönem, ergin ve yetişkin kedi ihtiyaçları farklılık göstermektedir. Tüm bu farklılıklara rağmen her kedinin temel besin ihtiyaçlarının karşılanmasında kuru mama ve konserve mama vazgeçilmez besin kaynaklarıdır. Miamor Feine Fillets Ton Balıklı ve Karides Konserve Kedi Maması tüm bu ihtiyaçların karşılanmasında en çok güven duyulan ürünlerdendir.

 

Kediler farklı ve aşırı hassas bir tat alma duyusuna sahiptir. Evcil hayvanlar arasında bu konuda en hassas olan türdür. Düşük kaliteli bir ürünü algılayabilir, bozuk gıdaları yemeği ret edebilmektedir. Bu nedenle kedimiz için seçtiğimiz ürünün doğru üretilmiş olmasına ve taze olarak mama kabına konulmasına özen gösterilmelidir. Miamor Feine Fillets Ton Balıklı ve Karides Konserve Kedi Maması içerdiği vitamin, mineral ve protein miktarı doğru dengelenmiş üründür. Kedilerimizin vücut kondisyonu ve deri sağlığını koruyan ve geliştiren bir içerikle hazırlanmıştır.

 

Yaygın bir yanlış olan yemek artıklarıyla kedileri beslemek oldukça zararlı sonuçlara neden olmaktadır. Bunun nedeni insan ihtiyacı ile hayvan ihtiyacının farklı olması gibi temel bir sorundur. Yağ ve protein miktarının doğru dengelenmesiyle üretilen gıdalar kedilerin özellikle obezite gibi, sindirim sorunlarının önlenmesini sağlar. Miamor Feine Fillets Ton Balıklı ve Karides Konserve Kedi Maması tazeliği ve lezzeti ile sevgili dostlarımızın da kaliteli bir yaşam sürmesi için hazırlanmaktadır.

 

Günümüzde özellikle evcil kedilerde sıklıkla görülen kalsiyum yetmezliği, vitamin eksikliği, görme bozukluğu gibi rahatsızlıkların nedeni yanlış gıdaların alınmasıdır. Mineral dengesi doğru belirlenmiş, taze mamaların tercih edilmesi bu tür yetersizlikleri önlemektedir. Kedimizin türü, yaşı, cinsiyeti gibi belli başlı özelliklerinin yanı sıra karakteristik özelliklerine bağlı olarak doğru gıdalarla beslemeliyiz. PH ve mineral değerleri doğru dengelenmiş ürünlerle beslenen kedilerin daha sağlıklı bir yaşam sürmesi bizim ellerimizde.

 

Veteriner hekimlerin önerdiği takviyeleri içeren Miamor Feine Fillets Ton Balıklı ve Karides Konserve Kedi Maması sizin ve dostlarınızın keyifli bir ömür sürmesini sağlamaktadır. Kedilerimizin sağlıklı olup olmadığı konusunda veteriner kontrolleri dışında kendi gözlemelerimize de güvenmeliyiz. Kedinin boynundan başlayarak kuyruğuna kadar elimizle sırtını kontrol edebiliriz. Kemiklerini hissetmeli, ancak sivrilme olup olmadığını kontrol edebilmeliyiz. Değişiklik ya da aşırı zayıflık veya şişmanlık durumunda hemen veteriner hekime danışılmalıdır.

Miamor Feine Fillets Ton Balıklı ve Karides Konserve Kedi Maması

Aynı şekilde kusma, iştahsızlık ya da tam tersi aşırı yeme durumlarında da veterinerden yardım almalıyız. Bu tür değişiklikleri aşı zamanlarında veterinere danışarak kontrolleri sürdürmeliyiz. Miamor Feine Fillets Ton Balıklı ve Karides Konserve Kedi Maması kediler için lezzetli olduğu gibi dokusu itibariyle minik dostlarımızın tercih ettiği ürünlerin başında gelmektedir. Temel ihtiyaçları olan yeme içme gereksinimlerinin karşılanması aynı zamanda vitaminlerinin de karşılanması anlamına gelmektedir. Kedi sahiplenmek sorumluluk ister. Bu sorumluluğun yerine getirilmesi birlikte yaşanılan süre boyunca kaliteli ve keyifli zaman geçirmenin garantisidir.

Bu yazı 174 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak