blogger analytics
Miamor Pastete Sülün Etli Yetişkin Konserve Kedi Maması

Miamor Pastete Sülün Etli Yetişkin Konserve Kedi Maması

Paylaş
 

Miamor Pastete Sülün Etli Yetişkin Konserve Kedi Maması

Hayvan sever bir millet olarak kediler her zaman üst planda yer almıştır. Bunun birçok sebebi olabilir. Diğer hayvanlara nazaran evde beslenmesinden veya bir bahçede beslenmesinden hatta küçük ve daha sevimli olmasından kaynaklanabilir. Bu sevimliliğin de bakımını, beslenmesini vb. durumlarını artırmakta. Bu durum hem beslediğimiz kediler için hem de kendimiz için yapılması gereklidir. Beslediğimiz hayvanlar bir süre sonra alışkanlık yapıp sanki bir çocuğumuzmuş gibi onlara bağlandığımızdan bu durumu üstlenmek bizim için keyif verici bir durum haline gelmekte.

 

Hal böyle olunca onlar için araştırma yapmakta bize düşüyor. Onların bakımına, aşısına, besinine bakmak kedilerin sağlığı ve onların durumuna göre hareket etmek bizim elimizde. Bakımı ve aşısı ilk olarak veteriner üzerinden giderek halletmek iyi olacaktır. Onların bu durum karşısında daha belirgin ve bilgi sahibi olması bizim de beslediğimiz kediler için daha belirgin ve uygun hareket etmemiz sağlar. Besin konusuna gelince kedilerimiz için en uygun besini almak önemlidir. Öncelikle kedimizin yaşına göre yani ( yavru yetişkin ve yaşlı ) diye 3 terimde ayıracak olursak besinlerin kedilerimize uygun alınması iyi olacaktır. Yetişkin bir kedi için Miamor Pastete Sülün Etli Yetişkin Konserve Kedi Maması uygun görülen ve kullanan kişiler tarafından gayet olumlu yorum alınan bir mamadır. Bu mama büyük alışveriş merkezlerinde pet shop ve internet üzerinden sipariş edilebilen kedi mamasıdır. Tabi bu her kedi için uygun olmayabilir. Örneğin aldığınız bu mamayı kedinize yedirdiniz ve bir süre sonra tüy dökülmesi ortaya çıkabilir veya idrar kanallarında sorun oluşabilir vs. Yani bazı kediler üzerinde alerji yapabilir. Fakat genel bakıldığında rastlanması zor olabilen bir durumdur.

 

Miamor Pastete Sülün Etli Yetişkin Konserve Kedi Maması İçerisindekiler

 

Balık ve balık yan ürünlerinden, et ve et ürünlerinden (%5 oranında sülün eti içeren) ve minerallerden oluşan mamadır. Kediler magnezyum ihtiyacı duyar ve bu ihtiyacında giderilmesi sağlanmalı. Fakat bu magnezyum içeriğinin fazla olması kediler için hastalığa sebep olabilir. Bu hastalık kem kedi için hem de sizin için iyi olmayabilir. İşte bu mama içerisinde magnezyum dengelenmiş biçimde bulunmakta ve seçici olan her kedi bu mamaya dayanamayacak ve yeme arzusu gerçekleşecektir. Ayrıca içerisinde tahıl oranı düşük olan mama türüdür ve birçok vitamin içeren bu mama kedileriniz için oldukça sağlıklı ve uygun pozisyonundadır.

 

 

Beslenme şeklini günlük olarak düşünürsek ve konserve ağırlığı 4 kg olacak şekilde hesaplarsak bu mama bir kedi için 2 ile 3 kutu arasında yemesi tavsiye edilen üründür. Ayrıca serin ve kuru yerde tutulmasına dikkat edilmesi gereken ürün grubuna girmektedir. Fiyatı hemen hemen her yerde aynı ve ucuz olan bu mama sizi maddi yönden pek zorlamayacaktır. Eğer bu mamanın kediniz için uygun olmadığı fakat kedinize yedirmek istiyorsanız ilk olarak pet shop bayilerine veya bir veteriner çalışanlarına sormak sizin içinizi rahatlatacaktır. Tabi ki bu her kedi için uygun olmayabilir. Cinsine göre değişik alerji durumları meydana gelebilir. Bunun önlemini almak size kalmış bir durumdur. Ve konserve üzerinde yazan yetişkin konserve kedi maması yazısını dikkate almadan diğer türde kedilere vermek zararlı olabilir.

Miamor Pastete Sülün Etli Yetişkin Konserve Kedi Maması

Yani konuya gelecek olursak Miamor Pastete Sülün Etli Yetişkin Konserve Kedi Maması her kedi için uygun olabilecek kullananlar tarafından da gayet beğenilen bir mama türüdür. Bu kediniz adına da sevindirici ve uygun olacaktır.

 

Bu yazı 160 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak