blogger analytics
Miamor Ragout Jöle İçinde Tavuk Etli Pouch Kedi Maması

Miamor Ragout Jöle İçinde Tavuk Etli Pouch Kedi Maması

Paylaş
 

Miamor Ragout Jöle İçinde Tavuk Etli Pouch Kedi Maması

 Kedi sahibi olan her insan kedisi için doğru bir mama seçmeyi ister. Bazı insanlar bunu neye göre seçeceklerini bilmezler. Kedi bakımının en önemli konularından biri olan mama seçimi, kedinizin sağlık ve uzun bir ömür sürmesinin aslında baş faktörleri arasındadır. Doğru bir mama seçimi aslında zor bir konu değildir. Kediniz ile ilgili olarak bilmeniz gereken 4 ana konu size doğru mama seçmeniz konusunda yardımcı olacaktır. Doğru mama seçimi konusunda size yardımcı olacak 4 ana konu; kedinizin yaşı, kedinizin kilosu, kedinizin cinsiyeti ve kısırlık durumu ve kedinizin cinsidir. Bu 4 ana konuyu bildiğiniz takdir de aslında doğru mama seçmeniz o kadar da zor bir şey değildir.

 

Kedinizin yaşı, doğru bir mama seçmeniz konusunda size yardımcı olacak ilk önemli konudur. Kedinizin yavru mu yoksa yetişkin mi olduğunu bilmeniz size doğru mama seçimi konusunda yardımcı olacaktır. Eğer yavru bir kediye sahipseniz kediniz için üzerinde “junior’’ ibarelerinin bulunduğu mamalar doğru olacaktır. Bu mamalar çünkü yavru kediler içindir ve içerisindeki protein ve yağ oranı diğer yetişkin kedi mamalarına göre farklılık göstermektedir. Eğer yetişkin bir kediye sahipseniz de kediniz için üzerinde “adult’’ ibarelerinin bulunduğu mamaları tercih etmelisiniz. Kedinizin kilosu, doğru bir mama seçmeniz konusunda size yardımcı olacak bir başka konudur. Eğer kediniz kilolu ve hareketsiz ise, kediniz için bu konuda özel olarak üretilmiş olan mamaları tercih edebilirsiniz. Bu mamaların yağ ve lif oranları diğer yetişkin mamalarına göre daha farklıdır. Bu mamaların da kalorisi diğer yetişkin mamalarına göre daha düşüktür.

Kedinizin cinsiyeti ve kısırlık durumu, doğru bir mama seçmeniz konusunda size yardımcı olacak bir başka konudur. Kediler kısırlaştırıldıktan sonra kilo alma eğilimine girebilmektedir ve bu yüzden de bu durumda olan kediler için üretilmiş özel mamalar piyasada bulunmaktadır. Bu mamalar kedinizin fazla kilo almasına engel olacak içeriğe sahiptirler. Eğer kediniz kısırlaştırıldıysa kedinize bu tür özel mamaları tercih edebilirsiniz. Kedinizin cinsi, doğru bir mama seçmeniz konusunda size yardımcı olacak son konudur. Kedinizin cinsi aslında tüy uzunluğu için gereklidir. Uzun tüylü kediler bazen farkında olmadan kendi tüy yumaklarını yutabilmekte ve bu durum sonucunda sindirim sistemlerinde rahatsızlıklar meydana gelebilmektedir. Bu durumu önlemek adına eğer kediniz uzun tüy boyutuna sahip bir kediyse içeriğinde malt olan mamaları tercih etmeniz kediniz adına daha doğru olacaktır.

 

Yavru bir kediye sahipseniz ve kedinizin sağlıklı ve aynı zamanda lezzetli bir mama ile beslenmesini istiyorsanız “Miamor Ragout Jöle İçinde Tavuk Etli Pouch Kedi Maması’’ tam da kediniz için aradığınız mama. Miamor Ragout Jöle İçinde Tavuk Etli Pouch Kedi Maması, yavru kediler için üretilmiş bir mamadır. İçerisinde jöle içinde tavuk eti bulunmaktadır. Miamor Ragout Jöle İçinde Tavuk Etli Pouch Kedi Maması, yavru kedilerin hassas sindirim sistemleri göz önünde bulundurularak üretilmiştir.

Miamor Ragout Jöle İçinde Tavuk Etli Pouch Kedi Maması

İçerisindeki et parçaları küçük olarak doğranmış olup yumuşacıktır. Miamor Ragout Jöle İçinde Tavuk Etli Pouch Kedi Maması, kedinizin büyürken daha fazla ihtiyaç duyduğu enerjiyi kedinize vererek daha sağlıklı büyümesine de katkı sağlar. Miamor Ragout Jöle İçinde Tavuk Etli Pouch Kedi Maması, içerisinde renklendirici ve koruyucu madde içermeyerek kedinize sağlık bir lezzet sunar. Yavru bir kediye sahip olan her insan bu mamayı kedilerini güvenle verebilir. Yavru kedinizin hem sağlıklı büyümesini hem de mamasını afiyetle yemesini istiyorsanız Miamor Ragout Jöle İçinde Tavuk Etli Pouch Kedi Maması kedinizin için doğru tercih olacaktır.

Bu yazı 165 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak