blogger analytics
Miamor Ragout Somonlu Pouch Kedi MamasıMiamor Ragout Somonlu

Miamor Ragout Somonlu Pouch Kedi Maması

Paylaş
 

Miamor Ragout Somonlu Pouch Kedi Maması

Kedi bakımı oldukça keyifli bir iştir. Bu işin incelikleri hakkında bilgi sahibi değilseniz veteriner hekimlere başvurmanızda fayda görülmektedir. Genel hatlarıyla kedi bakımı hakkında bilinmesi gerekenler aşağıdaki gibidir. Kedinizin evde ilk gecesi: Kedinizi henüz sahiplendiniz ve kendiniz hangi yaşta olursa olsun dikkat etmeniz gereken bir husus; evinizin kediniz için yabancı bir ortam olduğudur. Bundan dolayı evde başka bir evcil hayvanınız var ise tanışmaları konusunda aceleci olmayın.

 

Kendi kendine tanıyıp sınırlarını öğrenecektir. Kediniz yavru ise evdeki ilk gecesinde oldukça korkacaktır. Henüz annesinden ve kardeşlerinden ayrılan yavru kediler, ailelerinin sıcaklığını arayacaklar. Siz ona rahat ve sıcak bir yatak yapın. Yanına da kardeşleri ve annesinin sıcaklığını anımsatacak sıcak bir pet şişe su koyun. Mama ve su kabının olduğu alanı belirletin.

 

Kedinizin evde ilk gününde karşılaşabileceği tehlikeler: Kedinizin evdeki ilk gününde dikkat etmeniz gereken hususların başında kapı ve pencereler gelmektedir. Kapı ve pencereli kapalı tutmaya özen gösterin. Kediniz eve henüz alışamadığı için bu gibi oyunların sonuçlarını kestiremez. Kablolar, saksılar kısacası çiğneyebileceği her şeyi mümkün oldukça ulaşamayacağı yerlerde saklayınız. Kediler atletik canlılardır. Kısa bir süre içinde yükseklere zıplayarak çıkmak onlar için çok kolay olacaktır. Bu sebeple kapalı dolaplarda saklamanızda fayda var. Mama seçimi: Kediniz eğer henüz genç bir kediyse daha önce beslendiği mamayı öğrenerek onunla devam edebilirsiniz.

 

Fakat kendiniz yavru ise, enerjiye en çok ihtiyaç duyduğu dönemindedir. Bu sebeple yaşına uygun ve gereksinimlerini karşılayabilecek mamalar tercih etmelisiniz. 8-12 haftalık yavru kediler günde 4 kere, 3-6 aylık kediler günde 3 kere, 6 aylıktan sonra günde 1-2 kere beslenilmelidir. Kediler için konserve mamalar kuru mamalarla karıştırılarak verilmelidir. Gününde tüketilmeyen mamalar kesinlikle atılmalıdır. Mama kabının yanında muhakkak taze ve temiz su bulundurulmalıdır.

 

Dikkat edilmesi gereken konulardan biri ise kedilere kesinlikle süt verilmemesi gerektiğidir. Süt kedilerde ishale sebep olmaktadır. Piyasada kedi sütü satılmaktadır. Eğer anne sütüne ihtiyaç duyan bir kediniz varsa ona bu ürünlerden verebilirsiniz. Onu beslerken bebek gibi sırt üstü yatırmayın, normal duruşunda besleyin.

 

Doğru mama seçimi tüm hayvan severlerin ortak sorunudur. Piyasada birçok kalitesiz mama bulunmaktadır. Bu noktada güvenilir markaları bulmak hayvan severlere düşmektedir. Bir yandan veteriner hekiminize de başvurarak fikirlerini alabilirsiniz. Doğru mama profesyonel ve kaliteli olmalıdır. Doğru mama kedinize sağlıklı bir deri kazandırmalı, parlak ve yumuşak tüyler sağlamalıdır. Doğru mama kolay sindirilebilir ve sindirim sistemini destekleyici olmalıdır.

 

Doğru mama kedinizin kas ve iskelet sistemini geliştirmeye yardımcı olmalıdır. Doğru mama kimyasal ve tahıl içermemeli, şeffaf içerik bilgisine sahip olmalıdır. Yetişkin kediniz maması konusunda inatçı bir tutum sergiliyorsa ona reddedemeyeceği bir mama sunabilirsiniz. Miamor Ragout Somonlu Pouch Kedi Maması, muadillerinin aksine koruyucu ve renklendirici içermeyen bir yaş mamadır.

Miamor Ragout Somonlu Pouch Kedi Maması

Kedinizin çok seveceği lezzetli bir öğün haline gelecek olan Miamor Ragout Somonlu Pouch Kedi Maması, içeriğindeki ham protein ve sağlıklı karbonhidratlar sayesinde kedinize ihtiyacı olan tam ve dengeli öğünler sağlıyor. Miamor Ragout Somonlu Pouch Kedi Maması günlük tüketim miktarı ortalama ağırlığı 4 kilo olan bir kedi için günlük 3 pakettir. Beslenme esnasında mama kabının yanında muhakkak temiz su bulundurulması gerekmektedir. Kedinizin sağlığı için tüketmediği mamayı ertesi gün vermeyin. Son kullanma tarihi geçmiş mamalar kedinize zarar verebilir.

Bu yazı 125 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak