blogger analytics
Miamor Ragout Tavuklu Pouch Kedi MamasıMiamor Ragout Tavuklu Pouch

Miamor Ragout Tavuklu Pouch Kedi Maması

Paylaş
 

Miamor Ragout Tavuklu Pouch Kedi Maması

Yavru kediler doğum ile birlikte anneye bağımlı bir süreç yaşarlar. Yavru kediler doğduktan itibaren hemen görmeye başlamazlar ilk bir hafta içgüdüsel olarak annelerinden süt emmeye çalışırlar. Ortalama 4. haftada başlarında ayaklanıp normal sürece adapte olmaya çalışırlar. Yürüyüşü çok düzgün olmamakla birlikte kemik gelişimi bu aylarda hızlanmaya başlar.8.ayın sonlarına doğru normal bir kedi görünümüne sahip olurlar. 4, hafta başından itibaren yavru kedilerin çevreye merakı başlar.

 

Bu merak ile etrafını tam anlamıyla çözer ve oyun zamanı başlamıştır onun için. Hareketli bir süreç olan bu dönemde kedi sahipleri düzenli şekilde sevgiye ve ilgiye devam etmeli aynı zamanda gerekli eğitim bu haftalarda yavaş yavaş alıştırılmalıdır. Yeni doğan kedilerin vücut yapıları 4.haftadan itibaren oturmaya başlar. Cinsiyet ayrımı bu haftalarda anlaşılır. 6.haftadan sonra kediler etraflarındaki nesneleri fark etmeye başlarlar. Bu fark etme sonrası kedilerde özellikle tırmalama yalama ve nesnelerle oynama kendini fark ettirecek kadar belirginleşir.

 

Aynı zamanda bu dönemlerde tırmalama tahtası, küçük oyuncaklar kedilerin bu zamanlarını güzel geçirmesini sağlar. 7. ve 8. haftalarda tuvalet eğitimi gerekli olmaya başlar. Çok bilinçli bir eylem haline getirilmese de yavru kedi anneden gördüğünü sergileyecek kadar tuvaletini yapmaya başlayacak özellikle kedi kumuna alıştırma hususunda birçok hayvan sahibi bu zamanlarda büyük sıkıntı çeker ama sabırla bu süreçte atlatılacaktır. Bu haftalar görme duyusunun iyice Keskinleştiği haftalardır. Koklama ve tat alma yiyecekleri ayırt etme, damak zevki oluşması bu haftalara denk gelen süreçlerdir ve yavru kedinin büyüme hızı çok üst seviyededir.

 

Ayrıca yavru kedi annesinin yediği besinlere ilgi duyarak sütten farklı besinlere ilgi göstermeye başlar bu dönemlerde çiğ yumurta peynir de takviye olarak yavru kedinin yiyeceği gıdalardandır. Katı yiyecekleri ile de beslenme takviyesi almaya başlar. Çünkü diş gelişimi de neredeyse oluşmaya başlamıştır. Ve 8.ayda büyük ırk kediler gibi azı dişler de oluşumunu tamamlayacaktır. Dişlerinin tamamlanması ile kediler yeterli kiloya ulaşır ve 8.aydan sonra büyüme sabitlenir.

Miamor Ragout Tavuklu Pouch Kedi Maması

 • Kedilerin 1 yaşa yaklaşırken karakterleri tam anlamıyla oturmaya başlar masum olan kediniz biraz hırçınlaşıp söz dinlemeyebilir.
 • Kedilerin yedikleri mama kadar su tüketimi de çok önem verilmesi gereken bir durumdur. Özellikle kuru mama tüketen kedilerin çok fazla su içmeleri gerekmektedir. Aksi takdirde vücutlarında yağlanmalar fark edilir derecede göze çarpacaktır.
 • Daha önce kolayca yedirebildiğiniz mamaları bu aylarda yemeyebilirler. Çünkü artık besinleri ayırt edebilme ve beğenileri oluşma dönemine gelmiştir.
 • Ayrıca bu zamanlar tırmalama eğilimlerinin artığı zamanlardır. Aşılarına özen göstermelisiniz. Sizi tırmalamaları esnasında zarar görüp mikrop kapabilirsiniz.
 • Miamor Ragout Tavuklu Pouch Kedi Maması kediler için üretilmiş tam bir günlük öğündür.
 • Miamor Ragout Tavuklu Pouch Kedi Maması özel pişirme yöntemleri ile hazırlanmış bir kedi mamasıdır.
 • Miamor Ragout Tavuklu Pouch Kedi Maması harika ve mükemmel bir lezzet sunar.
 • Miamor Ragout Tavuklu Pouch Kedi Maması katkı maddeleri ve yardımcıları olmadan üretilmiştir.
 • Miamor Ragout Tavuklu Pouch Kedi Maması soya, yapay renklendirici ve koruyucu madde olmadan kedileriniz için üretilmiştir.
 • Miamor Ragout Tavuklu Pouch Kedi Maması jöle içinde sunulan tavuk etinden oluşan besleyici bir mamadır.
 • Miamor Ragout Tavuklu Pouch Kedi Maması içeriğinde protein, yağ, ham kül nem ve et ve et ürünleri (tavuk) ve vitaminler bulunur.
 • Miamor Ragout Tavuklu Pouch Kedi Maması ile kedinizi beslerken yanında daima taze su bulundurmalısınız.
 • Miamor Ragout Tavuklu Pouch Kedi Mamasını serin ve kuru yerde saklayınız.
 • Sizde Miamor Ragout Tavuklu Pouch Kedi Maması ile kedinize tam öğün beslenme sağlayabilir onun sağlığına katkıda bulunabilirsiniz.
Bu yazı 129 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak