blogger analytics
Micho Yetişkin Kedi Maması- İstanbul Pet Kuaför Salon Merkezi

Micho Yetişkin Kedi Maması

Paylaş
 

Micho Yetişkin Kedi Maması

Piyasada satılan kedi mamaları içinde en popüler ve en çok tercih edilen mamalardan biridir Micho kedi maması.  7 yaş üzeri yetişkin kediler için uygun olan bu mama,  tüm ırklara hitap eder ve lezzetli bir kuru mamadır.  Yüksek oranda taze tavuk eti içerdiğinden protein olarak zengin bir mamadır.  Kaliteli içeriğine oranla fiyatı son derece uygundur.  Micho yetişkin kedi maması kullanıldıktan sonra paketin ağzı kapatılmalı ve serin,  nemsiz temiz bir ortamda muhafaza edilmelidir.  Bu mamada esas alınan özellik tazeliktir.  Bunun için mamanın bayatlayıp lezzetini ve mineral kaynaklarının etkinliğini kaybetmesi önlensin diye,  ambalajlarının ağzında fermuar sistemi vardır ve içi vakumludur.  Yani mamanın hava ile temasının kesilmesi için her önlem alınarak paketlenmiştir.  Bizlere de düşen kullanım esnasında,  aynı hassasiyeti göstermektir.  Her kullanımdan sonra ambalaj içindeki havayı çıkartıp,  mamayı fermuarla sıkıca kapatarak kaldırmamız,  mamanın bayatlamasını engellemek için yeterli olacaktır.

 

Doğrudan satış avantajı ile fiyatı,  piyasadaki rakiplerine oranla çok daha uygun bu mamanın kalsiyum,  fosfor ve magnezyum açısından zenginliği,  sevimli pisiciklerimizin kemik ve diş gelişimlerini güçlendirirken,  dişlerdeki tartar oluşumunu da yavaşlatır.  Ayrıca idrar yolları ve böbrek sorunlarını da engellemeyi başarır.  pH ve mineral dengesi ile üriner sistemde oluşması muhtemel,  taş,  kristal vb. problemlerin oluşma riskini düşünürken(düşük seviyeli magnezyum oranı),  bilemişimin de bulunan selüloz ile tüy yumaklarının atılımını kolaylaştırır. (Kedilerin kendilerini yalayarak temizlerken yuttukları tüyler,  vücuttan atılır. )Yine birleşiminde bulunan DHA ile duyu organları ve beynin öğrenme kapasitesi desteklenir.

 

İçerdiği yüksek kalitedeki tavuk ve balık oranı ile kondisyonu düzenler,  ihtiyacı olan enerjiyi verir ve hayvanın kas yapısını muhteşem bir forma sokar ve güçlendirir.  Omega-3 ve Omega-6 yağları ile zengin tavuk ve balık yağının içerdiği vitaminler ile türlerin parlaklığı ve canlılığı sağlanır ve bağışıklık sistemi güçlenir.  Daha az dışkı yapılması sağlanırken,  dışkı kolay kolay korkmaz ve az yapılır.  Bu anlamda sindirim sistemini destekleyen bir mamadır.  İçerdiği taurin ile kalp fonksiyonlarını düzenleyen bu mama,  pirinç ve tahıl içeriği ile sindirimi rahatlatır.  GDO oranı binde bir olan bu mama,  tarım bakanlığından onaylı,  ülkemizde satışı rahatça yapılan bir mamadır.

 

Tüm besinsel ihtiyaçları yetişkin kediye verebildiği gibi,  kediyi yaşlılık sürecine sağlıkla hazırlayan bir mamadır.  Sağlam bir kondüsyon kazandıran bu mamada,  sebze oranı daha az,  protein düzeyi daha yüksektir. Taurin oranı,  diğer mamalara oranla yüksek tutulmuş olduğundan,  sadece kalp fonksiyonları değil,  sağlıklı bir sinir sitemi gelişimini de beraberinde destekler.

 

Micho Yetişkin Kedi Maması içindekiler:

 

Baldo pirinç,  mısır,  rafine tavuk yağ,  bezelye,  kurutulmuş tavuk proteini (%37),  hamsi (%6), karides unu,  bira mayası,  hamsi yağı,  nükleotid maya proteini, mineraller ve prebiotik mangan ve oligo sakkaritler) bulunmaktadır. Her birinin kedilerin üzerindeki faydası ve olumlu etkisi tartışmaya açık değildir. Kesinlikle kediler için son derece sağlıklı ve besleyici bir mamadır. Kalite-etkinlik ve ekonomiyi bir arada bulabileceğiniz nadir mamalardandır.

 

Ürünlerde domuz eti ve türevleri,  ayrıca da renklendiriciler, koruyucu maddeler kullanılmaz.  Tamamen doğal beslenen dehidre tavuk eti ve DHA ile Omega3-6 kaynağı olan hamsi balığından karışımından ortaya çıkan bu enfes mamanın kilosu ortalama 5-6 TL. Ye satılmaktadır. Kilo ile satılan ambalajlar dışında 15 kiloluk da ambalajları satılmak da ve bu modeli,  toplu olarak alındığı için daha çok tercih edilmektedir.

Micho Yetişkin Kedi Maması

Eğer tek bir kedi değil,  birden fazla kediye bakıyorsanız yine bu mama son derece cazip gelecektir.  Hem çok besleyici ve yararlı bir mama kullanmış olacak,  hem de bütçenizi sarsmadan tüm kedilerinizi aynı kalite mama ile besleme şansı bulacaksınız. Micho yetişkin kedi maması pisiciklerin ve pisiciklerin anne-babası,  bizler için en isabetli kuru mama çeşitlerinden biridir.

Bu yazı 150 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak