blogger analytics
Miglio Gatto Tavuklu & Hindili Kedi KonservesiMiglio Gatto Tavuklu &

Miglio Gatto Tavuklu & Hindili Kedi Konservesi

Paylaş
 

Miglio Gatto Tavuklu & Hindili Kedi Konservesi

Miglio Gatto Tavuklu & Hindili Kedi Konservesi

Genel anlamda 2.5 kilogram ile 12 kilogram arasında olan memeli hayvanlardır kediler. Genel anlamda genetiksel yapılarından dolayı çok çeşitli ve çok farklı renklerden oluşurlar. Ortalama yaşam süreleri 14 yıl ila 20 yıl arasında değişmektedir. Kedilerin daha fazla yaşamaları sağlıklı ve düzenli beslenmelerine bağlıdır. Köken olarak Mısır uygarlığına dayanmaktadır ve ilk çeşitleri Kuzey Afrika’da ortaya çıkmıştır.

Yavru kedi beslemek istiyorsanız ona göstereceğiniz ilgi ve alaka onun için çok önemlidir. Yavru kediler çok masum hayvanlardır ve çok tatlı bakışa sahiptirler. Onun bu bakışları sizlerin adeta içinizi eritecektir. Kediler ortalama 14 yıl yaşabildikleri için sizlerin ona göstereceğiniz ilgi ve onların bakımını sağlıklı bir şekilde gerçekleştirmeniz çok önemlidir. Kedilerinize küçükken iyi bakmanız onların gelişimi açısından çok önemlidir.

Sizler yaşadığınız ortama alışık olabilirsiniz ama kedileriniz için yaşadığınız ortam çok fazla ürkütücü olabilir. Kedinizin rahat edebilmesi için kedinizin yaşayacağı ortamı sade ve kedinizin ürkmeyeceği eşyalardan oluşturmalısınız. Kediler çok hassas hayvanlardır ve bundan dolayı kedilerinize hassas davranmanız onun size kolay alışmasını sağlayacaktır.

Yavru kediler büyük eşyalardan korkacaklardır. Bundan dolayı hem yaşadıkları alana uzak kalacaklar hem de size alışamayacaklardır. Yavru kedilerinizin sizlere alışması için onları evinize alıştırmalısınız.Aynı zamanda kedinizin bulunacağı ortam sıcak olmalı, huzurlu olmalı, kuru ve hava akımından uzak olmalıdır. Yavru kediler bulundukları ortama çok kolay bir şekilde alışabilirler. Fakat yine de kolay alışmalarını sağlamak için geceleri uyurken yattıkları yerin altına sıcak bir su şişesi koymanızda fayda vardır. Çünkü kediler anneleri ve kardeşlerinin yanında sıcak ortamda uyumaya alışkındırlar.

Yavru kedinizin sağlığını düşünmek de sizlerin bir görevidir. Onlara zarar gelmemesi için onları pencerelerden uzak tutmalısınız. Aynı zamanda pencereler genel anlamda kapalı olmalı, soba bacaları da kapalı durmalıdır. Aksi takdirde kedileriniz pencereden aşağıya düşebilir ya da soba bacasına çıkarak yanabilir.

Kediler için en önemli beslenme şekli mama ve konserve kullanmaktır. Kedinizin potansiyeline uygun büyümesi ve gelişmesi için mama seçimine çok ama çok fazla önem vermelisiniz. Fakat ilk başlarda sizden önce kullandığı mamayı bir anda değiştirmemelisiniz. Bunun için de sizden önce kullanmış olduğu mamayı öğrenmelisiniz.
Kedinizin yeni mamasına alışması için ilk başlarda eski maması ile yeni mamasını karıştırarak vermelisiniz. Mamasına alışma süresi ortalama 5 ila 7 gün arasında değişecektir. Kedinize verecek olduğunuz mama hangisi olursa olsun az ve sık sık vermeniz gerektiğini unutmamalısınız. 12 haftadan küçük kedilerin günlük ortalama 4 öğün, 12 hafta ila 6 ay arasındaki kedilerin ise günlük ortalama 3 öğün mamaya ihtiyacı vardır. 6 aydan sonraki kediler için ise günlük ortalama 2 öğün yemek vermeniz yeterli olacaktır.

Yavru kedilerinizin korumasındaki en başarılı yöntem ise sağlıklı ve dengeli beslenme düzeni uygulamaktır. Bunun için ise kuru mama ve konserve olmak üzere iki çeşit mama vardır.

Miglio Gatto Tavuklu & Hindili Kedi Konservesi

Ancak tüm mamalarda istediğiniz kalitede ve kedilerinizin sağlığına zarar vermeyecek ürünleri bulamayabilirsiniz. Bunun yanı sıra aldığınız mamada gereken kaliteyi bulamadığınız gibi paranız da boşa gitmiş olacaktır. Miglior Gatto Tavuklu & Hindili Kedi Konservesi üreticileri olarak sizlere yüksek kalitede hizmet vermenin mutluluğunu yaşamaktayız. Bizler ürünlerimizi hazırlarken hem sizlerin huzurlu olmanız hem de yavru kediciklerin sağlıklı ve düzenli beslenmesini göz önünde bulundururuz. Çünkü müşteri memnuniyetini her şeyin üzerine koyan bir firma olmak istemekte ve bu yolda sizlere kaliteli ürünler üretmekteyiz.

Bu yazı 177 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak