blogger analytics
Miglior Gatto Av Hayvanlı Kedi KonservesiMiglior Gatto Av Hayvanlı

Miglior Gatto Av Hayvanlı Kedi Konservesi

Paylaş
 

Miglior Gatto Av Hayvanlı Kedi Konservesi

İnsanları gibi hayvanlarda bakıma ve beslenmeye ihtiyaç duyan canlılardır. Hayvanların bakımları ve beslenmeleri yaşamları için önemlidir. Bakımları aşamasında, aşılarının eksiksiz olması, vücut bakımlarının sıklıkla yapılması, rahatsızlanmaları durumunda veteriner hekimlere götürülmesi gerekmektedir. Beslenmelerinde ise ırklarına ve yaşamsal yapılarına göre en uygun mama tercihleri yapılmalıdır. Özellikle anneden ayrılmış hayvanlarda mutlaka kaliteli mama takviyesi zorunludur. Gelişimlerinde geri kalmaları için önemli bir husustur. Bizim verdiğimiz besinler onların tok kalmasını sağlayabilir fakat, gelişimlerinin tamamlanmamasına neden olmaktadır. Mamalar içerdiği ürünler nedeni ile vücudun ihtiyaç duyduğu tüm değerlere sahip ürünlerdir ve özel olarak yetişkin, yavru ayrımı ile onlara en uygun şekilde üretilmektedirler. İçeriğinde hayvanların sevdiği ürünlerin bulunduğu mamaları tercih etmemiz gerekmektedir. Bu onların iştahla ve severek tüketmelerine yardımcı olacaktır. Taze ve temiz bir su her zaman ulaşabilecekleri alanda mutlaka olmalıdır. Kedi ve köpek gibi hayvanlara mamaların haricinde süt ve ürünlerinin tüketilmesini sağlamalıyız. Kemik gelişimlerine oldukça faydası olacaktır. Onlarda zaten bu ürünleri isteyerek ve severek tüketeceklerdir.

 

Mama tercihi yaparken şekerden ayrıştırılmış pancar ürünü olan küspenin içeriğinde olmaması gerekmektedir. Küspe hayvanın doğal dışkılamasından uzak kalmasına ve daha az dışkılama yapmasına sebebiyet verecek buda onun için sağlık sorunlarının başlangıcı olacaktır. Ayrıca kümes hayvanları ibaresi bulunan mamalarda tercih edilmemesi gerekmektedir. Çünkü protein kaynağı olarak yer aldığı için ve kalitesiz et parçalarının kullanılması sebebi ile sindirimlerinde zorlanmalarına neden olacaktır. Mama tercihlerinde hayvanın yaşı, kilosu gibi faktörler göz önüne alınarak tercih yapılmalıdır.

 

Miglior Gatto Av Hayvanlı Kedi Konservesi içeriği;

 

Et ve yan ürünleri, tahıllar, mineraller, somon balığından oluşmaktadır. Bunlara bağlı olarak vücudun gereksinim duyduğu, protein, lif, nem, kül, vitamin, bakır ve sülfat gibi gerekli değerleri de bünyesinde bulundurmaktadır. Ve tam beslenme maması olarak kullanılmaktadır.

 

 

 

 

Faydaları;

 

 • Tüylerinin parlak ve derilerinin bakımlı olmasını sağlar.
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir.
 • Gözlerin parlak olmasına yardımcı olur.
 • Hayvanların sevdiği ürünlerden oluşması nedeni ile severek ve iştahla tüketmelerine yardım olur.
 • Protein bakımından zengin olması nedeni ile sindirilmesi kolaydır.
 • Tüketildikten sonra, uzun süre tok tutar ve açlık hissi yaratmaz.
 • Renklendirici ve aroma içermediği için , sağlıklı bir beslenme sağlar. Kimyasal içeriklerden uzak tutar.
 • İdeal kilolarını korumasını sağlar.
 • Kemik ve eklem gelişimlerine yardımcı olur.
 • Kasların güçlenmesini sağlar.
 • Tüketildikten sonra gün boyu huzurlu olmalarına yardımcı olur.
 • Tam beslenme imkanı sağlar ve dengeli beslenme konusunda alışkanlıklarını artırır.
 • Sağlık sorunlarına karşı etkili içeriklere sahiptir

 

Kullanımı ;

Miglior Gatto Av Hayvanlı Kedi Konservesi

Oda sıcaklığında servis edilmelidir. Hayvanın yaşı ve kilosuna göre , gün içerisindeki aktivitelerine bağlı olarak belirli oranda tüketilmelidir. Açılan konserve buzdolabında saklanmalı ve kısa süre içerisinde tüketilmeli, tüketilemeyen ürün imha edilmelidir. Çünkü konserve ürünleri çabuk bozulan ürünler olduğu için , zehirlenmeye neden olur. Sürekli taze ve temiz su yanlarında bulundurulmalıdır. 4 kg ağırlığında ki bir kedi için günde 400 gr tüketmesi yeterlidir. Emziren ve hamile kedilerde bu miktar artırılabilmektedir. Son kullanma tarihi geçmiş mamalar kullanılmamalıdır. Kediler yapısı gereği doyduklarını bilirler ve tüketmeyi bırakırlarsa, tüketmeleri için zorlanmamalıdırlar.

 

 

Markalar;

 

İçeriği aynı olan bir çok marka altında satışı yapılmaktadır. Güvenli olan yerlerden satın alınmalı ve satın alırken kedinin yapısına göre içeriğe sahip olup olmadığı kontrol edilmeli, son kullanma tarihine bakılmalı ve geçmiş olan ürün alınmamalıdır. Genelde 405 gr’lık konserve kutularında satılmaktadır. Açılmamış bir konserve 24 ay garantilidir. Fiyat olarak bir çok sıradan mama gruplarına oranla daha uygun fiyatlarda satılmaktadır

Bu yazı 140 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak