blogger analytics
Miglior Gatto Coniglio Sos İçinde Tavşan Taneli Katkısız Kedi Maması

Miglior Gatto Coniglio Sos İçinde Tavşan Taneli Katkısız Kedi Maması

Paylaş
 

Miglior Gatto Coniglio Sos İçinde Tavşan Taneli Katkısız Kedi Maması

Bütün canlılarda olduğu gibi kedilerde de sağlıklı bir yapıya sahip olması için doğru beslenmelidir. Yaşına, ırkına, boyutuna göre uygun bir mama seçilmelidir. Kediyi kesinlikle fazla yemesi için zorlamayınız. Parlak tüyler, güçlü kemik ve eklem yapısı, sağlam bir bağışıklık sistemi için beslenme çok önemlidir. Kediler azar azar, sık sık yerler. Kaba olarak günlük 200 gram kadar yiyecek yerler. Bunun yarısı et veya balık yarısı da tahıl ve sebzeden oluşmalıdır.

 

Market mamaları yerine profesyonel olarak hazırlanmış mamalar tercih edilmelidir. Yavru kediler4 haftalık olana kadar anne sütü normal gelişim için yeterlidir. Sütten kesilince katı gıdalarla tanışırlar. Yavru kedilerin enerji ihtiyacı daha fazla olduğundan yüksek yüksek besin değeri olan hayvansal kaynaklı gıdalarla beslenmesi gerekir. Kedinize kesinlikle masa artıkları vermeyin. Öyle alışırsa masadan yemek çalmaya başlar. Yanlış mama kullanımı; sağlık sorunları yanında tüylerde matlaşma, dökülme, düzensiz büyüme gibi sorunlara neden olur.

 

Hazır mamalar başarılı olmakla birlikte yağ oranı fazlaysa bağırsak sorunu oluşturabilir. Kuru mamalar yaş mamadan daha sağlıklıdır. Verilen mama yaş ne çok sıcak ne çok soğuk olmalıdır. Kediler seçicidirler. İstedikleri sıcaklıkta olmayan ve kötü kokan yiyecekleri reddederler. Kedi beslenmesinde protein, A ve D vitamini, karbonhidrat ve temel yağ asitleri olmazsa olmazlardır. Profesyonel hazırlanan mamalar hazırlanırken bunlara dikkat edilmelidir. Verilen su daima taze ve temiz olmalıdır. Kedilerin günlük öğün sayısı olarak 2 aylık kediye 4 kez, 5 aylık kediye 3 kez, ergin kedi günde 2 kez beslenir. Yaşam için gerekli olan suyunu ise daima eksik etmeyiniz. Mamalar kuru ve yaş olarak iki şekildedir. Kuru maya daha hesaplıdır. Kediyi kuru mamaya alıştırmak için su ile yumuşatıp da verilmelidir.

 

Kedilere asla küçük kemik parçaları verilmemelidir. Ağız tavanını delebilir. Artık günümüzde bol çeşitli hazır mamalarla kedinize yemek hazırlamak onunla ilgilenmek daha kolay bir hale gelmiştir. Kedinin ihtiyacı göz önünde bulundurularak kedi mamalarında içerik olarak bol protein ve vitaminli, hatta yumurta, ciğer, et, balık parçaları da eklenebilir. Ayrıca besin değeri daha düşük olmasına rağmen sindirim kolaylığı açısından daha iyi olan sebze ve tahıl içerikli mamalar da zaman zaman tercih edilmelidir. Sindirim kolaylığı açısından genellikle konserve mamaların yanında kuru mamalarında sindirim konusunda büyük etkisi vardır. Miglior Gatto Coniglio Sos İçinde Tavşan Taneli Katkısız Kedi Maması katkısız olması ile birlikte aynı zamanda çok yararlı ve tam gıdalarını alabilmesi için yeterli besin değerlerinin bulunduğu bir mamadır. Bu mamanın tanelerinin şekli bile kedinizin iştahını açacak şekilde tasarlanmıştır. Bu mamanın nen güzel yanı ise her zaman için nem oranı iyi olduğu için herhangi bir küflenme sorunu yoktur. Özel ambalajında saklanabilen bu mamanın her kilosu bulunmaktadır. Her kilosu var olan mamanın bayatlama gibi bir şey söz konusu değildir.

Miglior Gatto Coniglio Sos İçinde Tavşan Taneli Katkısız Kedi Maması

Köpeğinizin Miglior Gatto Coniglio Sos İçinde Tavşan Taneli Katkısız Kedi Maması ile beslenmesi kesinlikle uygun değildir. Bu kedi maması özel olarak kediler için tasarlanmıştır. Ve bu durumda kedilerin sadece yemesi gerekir. Bunun gibi konserve mamaları ya da kuru mamaları genel olarak pet shoplardan ve veteriner kliniklerinden rahatlıkla temin edebilirsiniz. Birçok hayvan severin tercihi olan bu mama içerisinde tahıl yoktur. Ve aynı zamanda bu mamanın içeriğinde ki gıda takviyeleri sayesinde köpeğinizin düzgün bir şekilde gelişimine şahit olacaksınız. Siz de Miglior Gatto Coniglio Sos İçinde Tavşan Taneli Katkısız Kedi Maması kullanarak bu durumu kendiniz keşfetmeniz mümkündür.

Bu yazı 116 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak