blogger analytics
Miglior Gatto Deliziosi Tavuk ve Tavşanlı Arı Sütlü Kedi Konservesi

Miglior Gatto Deliziosi Tavuk ve Tavşanlı Arı Sütlü Kedi Konservesi

Paylaş
 

Miglior Gatto Deliziosi Tavuk ve Tavşanlı Arı Sütlü Kedi Konservesi

Kedi beslemek oldukça keyifli ve kolaydır.Fakat zaman zaman zor tarafları olduğu gerçeğini de inkar etmemeliyiz.Yine de kedi severlerin kedilerini çok sevdiklerine ve onlar için en iyisini istediklerine şüphe yoktur.Kedi severlerin kedi bakımı hakkında bilmesidir. Ve dikkat etmesi gereken en önemli konulardan biri doğru ve profesyonel mama seçimidir.

Kedilerimizin ve diğer evcil hayvanlarımızın sağlıklı ve uzun yaşamasını hepimiz isteriz.Bunu sağlayabilmemiz için organik ve yüksek kaliteli mamalar tercih etmemiz gerekiyor.Burada pahalı,ucuz,kuru,yaş ayrımı yapmadan evvel içeriği kedinize en uygun olan mamayı seçmelisiniz.

Kedi severlerin bildiği bir durum da mama seçiminden kaynaklı kafa karışıklığıdır.Binlerce mama ve çatışan uzman görüşleri içinden seçim yapmak zor ve güçtür.Bu noktada siz kedi severlerin bilmesi ve uygulaması gereken birkaç yöntem mevcuttur.Bu yöntemlerin başında elbettedir. Veteriner hekimlerinizin görüşü başı çekmektedir fakat sizler de kedilerinizin özelliklerini tam anlamıyla kavrayarak kediniz için uygun olan mamayı seçebilirsiniz.

Kedimizi tanımamız için gerekli olan birkaç ana faktör mevcuttur.Bunlar yaş,kilo,cinsiyet ve kısırlık durumu,kedimizin cinsi olarak sıralanabilir.

Kedimizin yaş faktörü doğru mama seçiminde en çok önem taşıyan durumdur.Kedimiz yavru ise farklı,yetişkin ise farklı içerikli mamalar tüketmelidir.Yavrular daha çok proteine ihtiyaç duyarlar fakat yetişkin kediler için yavru kedilerin tüketmesi gereken protein miktarı fazladır.Sindirim problemlerine yol açabilir.

Evet kedimiz biraz tembel ve kilolu ise burada doğru mama seçimi için gerekli olan bir faktöre daha değinilmesi gerekmektedir.Yağ ve lif bakımındandır.Diğer yetişkin mamalara göre farklı ve kalorisi düşük kısacası diyet mamalar tercih edilmelidir.Kedinizin kilo problemi var isedir. Veteriner hekim görüşü alarak bir mamada karar kılabilirsiniz.

Kedimizin cinsiyeti bilgisi bilhassa kısırlaştırma işlemi sonrası mama seçimindedir. Dikkat edilmesi gereken bir konu olarak baş gösterir.Çünkü kediler kısırlaştırma işlemi sonrasında kilo almaya kısırlaştırılmamış kedilerden daha yatkındırlar.Aşırı kilo artımının önüne geçmek için kedimizin beslenmedir. Alışkanlıklarını yavaş bir şekilde değiştirmemiz gerekiyor.Piyasada kısırlaştırılmış kediler içindir. Satılan birçok mama mevcut.İçlerinden kedinize en uygun olanı seçebilirsiniz.

Kedimizin cinsinin bilinmesi genellikle tüyleri uzun kediler için önem taşımaktadır.Kedimiz yalanırken bu tüyleri yutup sindirim sistemine zarar verebilmektedir.Bunun önüne geçilmesi için piyasada içeriği malt olan mamalar mevcuttur.

Kedimizin yaşı ilerledikçe bilhassa yetişkinlik dönemlerinde yavruluk dönemlerine oranla çok daha az size ihtiyaç duyacaktır.İhtiyacı olan tek şeydir. Günlük kalori ihtiyaçlarını dengelidir.Bir biçimde karşılayacak bir mama ile devam etmeniz,mamayı çok sık değiştirmemeniz.Kolay devrilmeyecek çift hazneli metal mama kapları diğer mama kaplarına oranla daha kullanışlıdır.Kediniz içindir.Sürekli taze mama ve su bulundurunuz.Kedinizi evden beslemekten mümkün oldukça kaçındır.Kedinizin favori yemeğinindir.Balık olduğunu biliyoruz fakat küçük bir kılçık kediniz için büyük birdir.Probleme dönüşebilir.Eğer evden bir şeyler veriyorsanız bunun sayısını mimimuma çekin ve tavuk,balık gibi küçük kemikli besinler veriyorsanız iyice ayıklanmış olduğundan emin olun.

Kediniz için lezzet ve güven önerimiz var.Miglior Gatto Deliziosi Tavuk ve Tavşanlı Arı Sütlü Kedi Konservesi ile kediniz ihtiyacı olan takviyeleri karşılayacak.Yetişkinlik dönemindekidir.

Kediniz için ideal olandır. Miglior Gatto Deliziosi Tavuk ve Tavşanlı Arı Sütlü Kedi Konservesi güvenilir içerikli bir İtalyan mamasıdır.Et ve hayvansaldır. Türevler bakımından zengindir. İçerikli olan Miglior Gatto Deliziosi Tavuk ve Tavşanlı Arı Sütlü Kedi Konservesi

ile sevimli kedilerinizin sağlığı emin ellerde.

Miglior Gatto Deliziosi Tavuk ve Tavşanlı Arı Sütlü Kedi Konservesi

Kedileriniz için en iyisidir. İstediğiniz su götürmez bir gerçek.Mama seçimi ve içerik bilgisi hakkında kuşkucu olun,araştırın,irdeleyin.Her şey sevimli dostlarımızın sağlığı için.

Bu yazı 164 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak