blogger analytics
Miglior Gatto Kümes Hayvanlı Ve Havuçlu Kedi Konserve Maması

Miglior Gatto Kümes Hayvanlı Ve Havuçlu Kedi Konserve Maması

Paylaş
 

 Miglior Gatto Kümes Hayvanlı Ve Havuçlu Kedi Konserve Maması

Kedi bakımın en önemli konusu mama seçimidir. Kedinize vereceğiniz doğru mamayı seçmek kedi bakımının temelini oluşturan bir husustur. Doğru mama seçimi yapmak kedinizin sağlıklı ve bir o kadar da uzun yaşamasa katkı sağlamak anlamına gelmektedir. Kediniz için doğru mamayı seçmek aslında zor bir şey değildir. Doğru bir mama seçimini için sadece dikkat etmeniz gereken hususlar bulunmaktadır. Bu hususları bildiğiniz takdirde kediniz için doğru olan mamayı seçmek o kadar da zor değil. Kedi sahibi olan insanların kedisi hakkında bilmesi gereken 4 ana madde bulunmaktadır. Kedisi ile ilgili olarak bu 4 maddeyi bilmeleri durumunda kedileri için doğru olacak mamayı seçebilmeleri daha da kolaylaşır. Kedi sahibi olan insanların kedileri için doğru mamayı seçmelerinde yardımcı olacak 4 ana madde şunlardır:

 

  • Kedisinin Yaşı
  • Kedisinin Kilosu
  • Kedisinin Cinsiyeti ve Kısırlık Durumu
  • Kedisinin Cinsi

 

Kedi sahibi olan birisi bu 4 ana maddeyle ilgili cevapları kendisine verdiği zaman doğru bir mama seçimi yapması daha kolay bir hal alır. Kedi yaşı mama seçiminde önemli bir konudur. Kedinizin yavru mu yoksa yetişkin bir kedi mi olduğu seçeceğiniz mamayı da etkilemektedir. Eğer kediniz yavru bir kediyse “junior’’ yazan mamaları kedinize verebilirsiniz. Yavru bir kediye “Adult’’ yazan bir mamayı vermeniz kedinizin sağlığı açısından zararlıdır. Adult mamalar yetişkin kediler için üretilmiş olan mamalardır. Bu mamaları yetişkin kedisi olan insanlar kedilerine verebilir. Kedinizin kilosu da kedinize seçeceğiniz doğru mamayı etkilemektedir. Kilolu ve hareketsiz bir kediye sahip olan insanlar kedilerine yağ ve lif oranı düşük mamaları kedilerine vermeleri gerekmektedir. Kilolu ve hareketsiz kediler için özel üretilmiş yağ ve lif oranı düşük mamalar bulunmaktadır. Bu mamaları kedilerini tercih etmeleri doğru olacaktır. Doğru mama seçme konusunda dikkat edilmesi gereken bir başka husus da kedinizin cinsiyeti ve kısırlık durumudur. Kediler, kısırlaştırıldıktan sonra kilo alma eğilime girebilir ve kilo alabilirler. Bu da seçeceğiniz mamayı haliyle etkilemektedir.

 

 

 

Bu yüzden kedinizin kısırlık durumunu mama seçiminden önce gözden geçirmeniz kediniz için seçeceğiniz mamanın doğru olması açısından yararlı olacaktır. Bu tür kediler için üretilmiş özel mamaları tercih etmeniz kediniz için faydalı olacaktır. Doğru mama seçme konusunda dikkat etmeniz gereken son husus da kedinizin cinsidir. Kedinizin cinsi aslında tüy uzunluğu açısından önemlidir. Uzun tüye sahip olan kediler bazı durumlarda bu tüylerini yutabilmekte ve sindirim sorunlarıyla karşılaşabilmektedirler. Bunun içinse uzun tüylü kedi sahibi olan insanlar bu tür kedilerine içeriğinde malt olan mamaları vermelidirler.

Miglior Gatto Kümes Hayvanlı Ve Havuçlu Kedi Konserve Maması

Kediniz için eşsiz lezzetli ve sağlıklı bir mama arıyorsanız size bir önerimiz var. “Miglior Gatto Kümes Hayvanlı ve Havuçlu Kedi Konserve Maması’’ tam da kediniz için aradığınız bir mama özelliğine sahip. Lezzetli olmasının yanında dengeli bir beslenme sağlayan ve içeriği yüksek kalitede ham madden meydana gelmiş olan bu mama kedinizin hayır diyemeyeceği bir mamadır. Miglior Gatto Kümes Hayvanlı ve Havuçlu Kedi Konserve Maması, kedinizin damak zevkine göre üretilmiş olup içerisinde kedinize zarar verecek hiçbir katkı maddesi bulunmamaktadır. Bu mamanın içeriği veteriner hekimlerce hazırlanmış formüller sonucunda meydana gelmiştir. Bu da kedinizin sağlığının her şeyden önemli olduğunu ve kedinizin sağlığının ön planda tutulduğunu göstermektedir. Siz de kedinizin hem sağlıklı hem de lezzetli bir mama tüketmesini istiyorsanız güvenle Miglior Gatto Kümes Hayvanlı ve Havuçlu Kedi Konserve Mamasını kedinize verebilirsiniz.

Bu yazı 109 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak