blogger analytics
Miglior Gatto Kuzu İşkembeli ve Havuçlu Kedi Konservesi

Miglior Gatto Kuzu İşkembeli ve Havuçlu Kedi Konservesi

Paylaş
 

Miglior Gatto Kuzu İşkembeli ve Havuçlu Kedi Konservesi

Miglior Gatto kedi maması piyasada oldukça tanınan, günlük ve doğal ürün içeriğine sahip olan bir kedi mamasıdır. Kedilerin yaşlarına, cinslerine, kilolarına veya diğer ihtiyaçlarına göre çeşitlenen içeriğe sahip bir mama çeşididir. Kedi maması konusunda oldukça fazla alternatif sunan bu kedi maması markası piyasada oldukça fazla sayıda kullanıcıya sahiptir. Mamanın içeriği daima doğal, taze, günlük ve katkı maddesinden uzak bir şekilde tasarlanmaktadır. Miglior Gatto marka kedi mamasına ait piyasada hemen her cins ve yaş kedi için mama bulunmaktadır.

 

Kedi sahipleri kedileri için mama tercihi yaparken öncelikle kedilerinin ihtiyacını doğru bir şekilde belirlemek durumundadırlar. Kedinin özel durumları da dikkate alınarak tercih edilen mama onun gelişimi ve sağlığı için daha faydalı olacaktır. Kedinin ihtiyacından fazla kalori ihtiva eden bir mama tercih edilmesi durumunda bu onun gereksiz yere kilo almasına sebep olacaktır. Çünkü evlerde yaşayan kediler enerjilerinin tamamını atabilme imkânını ne yazık ki bulamamaktadırlar. Bu da onların kilolarından dolayı hastalık sahibi olmalarına sebep olmaktadır.

 

Ayrıca kedi sahiplerinin bilmeleri gereken bir diğer husus ise mama tercih ederken tercih edilen mamanın sindirilmesinin kolay olmasıdır. Kullanılan mamanın dışkıda koku oluşturmaması ve kolay sindirilmesi önemlidir. Böylece kedinin sindirim sisteminin sağlığı ve gelişimi temin edilmiş olmaktadır. Kedilerin kas ve iskelet yapılarının sağlığı ve bu sağlığın korunması da tercih edilen mamanın içeriği ile bağlantılıdır. Bunun yanı sıra kedinin tüylerinin parlaklığı, görme organındaki netlik ve bunun gibi sayılamayacak birçok şey mama ile sağlanabilmektedir.

 

Miglior Gatto Kuzu İşkembeli ve Havuçlu Kedi Konservesi bu markaya ait en çok tercih edilen çeşitlerden biridir. Kedilerin oldukça iştahla tükettikleri bu mama içeriği de markaya ait diğer mama çeşitlerinin içeriğinde olduğu gibi doğal, taze ve katkı maddesi içermeyen niteliktedir. Bu mama oldukça fazla kullanıcı sayısına ulaşmış olması ile kediler tarafından iştahla yeniden bir lezzete sahip olduğunu ispatlamıştır. İçerik olarak et ve hayvansal türevlerden oluşmaktadır. % Beş oranında kuzu eti içerirken % 5 oranında da işkembe içermektedir.

 

Bu mamanın günlük tüketimi oranı kedinin kilogram ağırlığına bağlı olarak ayarlanmalıdır. Şöyle ki ağırlığı 1 kilogram ve altında olan kediler için mamanın bir gün için 200 gram tüketilmesi yeterli olurken, ağırlığı 1 ila 2 kilogram arasında olan kediler için bu oran 250 grama çıkartılabilmektedir. Ağırlığı 2 ile 3 kilogram arasında olan kediler için bu oranın 300 grama çıkarmak, 3 ila 4 kilogram ağırlığında olan kediler için ise 400 grama çıkarmak önerilen beslenme şeklidir. Oldukça kolay kullanıma sahip olan bu mama lezzetli bir hazır mamadır. Bu hazır mamam içeriğinde ki tuz oranı kedinizin ya da köpeğinizin kullanımı için idealdir. Evcil hayvanınıza konserve mama verirken mutlaka yapmanız gereken ilk kural konserve mama yanında su bulundurmanızdır. Bulundurduğunuz suyun taze ve oda sıcaklığında bekletilmesi gerekir. Bu bilgileri dikkate alarak kedinizin konserve mamasının yanında su bulundurmanız gerekir.

Miglior Gatto Kuzu İşkembeli ve Havuçlu Kedi Konservesi

Üretici firma tarafından ağzı açıldıktan sonra hemen tüketilmesi tavsiye edilen ürünün şayet tamamı tüketilemez ise tüketilmeyen kısmın mutlaka buzdolabında muhafaza edilmesi gerekmektedir. Ağzı açılmış olan mamanın buzdolabında bekletilme süresi maksimum 3 gündür. Ambalaj üzerinde yazılan son kullanma tarihine kadar serin ve kuru bir yerde muhafazası sağlanan ürün tazeliğini, protein, mineral, vitamin içeriğini ilk günkü gibi korumaktadır. Ekonomik fiyatı ile neredeyse tüm kedi sahipleri için lezzetli ve taze içeriği ile hizmet vermektedir.

Bu yazı 75 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak