blogger analytics
Miglior Gatto Sebzeli Dana Ezme Yetişkin Kedi Konservesi

Miglior Gatto Sebzeli Dana Ezme Yetişkin Kedi Konservesi

Paylaş
 

Et ve Sebze İçeriklerinin Canlılar Üzerindeki Etkileri ;

Miglior Gatto Sebzeli Dana Ezme Yetişkin Kedi Konservesi

Et ve et ürünü destekli mama içerikleri genel olarak bütün ırktaki kedilerin tüketebileceği besin haline gelmektedir. Etin tahıl glutenleri gibi alerjik reaksiyon gösterecek bir özelliği yoktur. Günlük et tüketimlerinin de miktarı olması gerekmektedir. Sadece protein ağırlıklı beslenmek kedilerde yağlanmalara neden olduğu görülmüştür. Yağlanan kedilerde obezite ve diyabet ortaya çıkacaktır. Bu nedenle et ürünleri diğer besinlerle desteklenmelidir. Örneğin; sebze ve meyve lifleriyle tüketimi sağlandığında tam ve dengeli beslenmiş olacaklardır. Protein ihtiyacı karşılanırken vitamin, karbonhidrat ve mineral eksikliklerini de tamamlamış olurlar.

 

Sebze ve et içerikleri birlikte kullanıldıklarında mutlaka sebze oranı et oranına göre daha az olmalıdır. Çünkü sebzelerde kalori değeri düşüktür ve bu ihtiyacın %20 sini karşılayabilmektedir. Etin kalorisi yüksek olduğu için %60 lık oranda günlük besin ihtiyacını karşılayabildiği görülecektir. Mama içeriklerindeki etler çeşitli şekillerde kullanılabilir. Örneğin; çiğ, kurutulmuş, buharda ve ızgarada pişirilmiş ya da ezme haline getirilerek. Yetişkin kediler ergenlik döneminin içerisindedirler. Ve çok besin tüketirler. Ev ortamındaki kediler için hazırlanmış bu ezme , evcil havanların severek tüketiği besinlere ek ilave olarak verilip beraber tüketimi sağlanabilir.Ezme tam olarak, narenciye sebze baharatları ve dana etinin karışımıyla lezzetli bir ezme haline getirilmiştir.

 

Mama İçeriği Hakkında Bilmeniz Gerekenler ;

 

Organik olarak üretim ağlarından tahsis edilen sebze ve lifleri organik olarak kurutularak baharat haline getirilir. Ve et ürünleri ile birleşerek lezzetli ve zengin tat içerikleri yakalanır. Organik sebzelerin protein, vitamin, karbonhidrat ve mineral oranı en yüksek olanları seçilerek kurutulur.

 

Dana etindeki yağ asitleri çok besleyicidir. Canlılarının neredeyse biyolojik ve fizyolojik gelişimlerinin %60’ını karşılayacak verimlilikte kaloriye sahiptir. Dana etinin tazeliği ve yumuşaklığı ile kurutulup ezme haline getirilmesi kalori değerini düşürmez. Dana etinin dövülerek iyice ezildiği et tesislerinde ince ezilmiş hale getirilerek mama içeriğinde kedilerin çiğnemesi ve sindirimini kolaylaştırmak amaçlanmıştır.

 

Organik sebze ve narenciye bitkileriyle dana etinin bir araya gelmesi kedilerin reddedemeyeceği mama haline gelmiştir. Dana etinin yanında, dana iç organları da ezilerek kurutulup konserve içine ilave edilmiştir. Hidrolize edilmiş dana yağı ile güçlü gelişme büyüme etkisi görülecektir.

 

Canlı hayvan tesislerinde organik şekilde beslenen büyükbaş hayvanların kontrolü ve et değerleri uzman veterinerler tarafından takibi ve kontrolü yapılarak belirlenmektedir. Hiçbir katkı maddesi olmayan mama içeriğinde ezme şeklinde olması kedilerin diğer besinlerle birlikte ekstradan tüketebileceği besin halini almıştır. Bu gezmeler genel olarak et suyu ile verilmesi tavsiye edilir. Konserve halinde olması ve ezme şeklinde olması yoğun kıvamda olmasında etkili olmuştur. Kedilerin daha rahat tüketebilmesi için sıvı gıda takviyeleri ile tüketilmesi önerilir.

 

Mama İçeriğindeki Besin ve Besin Bileşenleri Nelerdir ?

 

Kurutulmuş dana eti, dana eti proteinleri, dana eti yağları, dana iç organ etleri, sebze ve bitkisel lifler, tahıl gluteni olan buğday, mısır, arpa gibi besinler dışında diğer narenciye bitkilerinin ilaveleri, mineral içerikleri, mama ömrünü uzatan analitik bileşen ekstreleri, ham protein, ham yağ, ham kül, ham lif, vitamin E, vitamin D3, bakır, bakır sülfat.

Miglior Gatto Sebzeli Dana Ezme Yetişkin Kedi Konservesi

Kullanım şekli olarak yetişkin kedilerin içinde bulundukları duruma göre günlük mama miktar oranı azaltılıp çoğaltılabilir. Sebze içeriklerine karşı hassas olan kedilerinde severek ve rahatlıkla yiyebileceği mama içeriğine sahiptir. Miglior Gatto Sebzeli Dana Ezme Yetişkin Kedi Konservesi her yaştan ırkın ve her yaştan kedilerin tüketebileceği ezme halindeki konservedir. Detaylı kullanım şekli konserve ambalajı üzerinde mevcuttur.

Bu yazı 83 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak