blogger analytics
Miglior Gatto Somon Balıklı Kedi KonservesiMiglior Gatto Somon Balıklı

Miglior Gatto Somon Balıklı Kedi Konservesi

Paylaş
 

Miglior Gatto Somon Balıklı Kedi Konservesi

Hayatınız da ilk defa kedi sahipleniyorsanız kedi dostlarınızın bakımları için bilmeniz gereken bazı kurallar vardır. Ve bu kuralları öğrenmeniz gerekir. Kedi sahiplenmek istiyorsanız onun yaşam alanlarını kendi yaşantınıza göre ve onun daha rahat yaşayabilmesi için iyi bir yaşantıya geçmesi için evinizi o gelmeden ayarlamanız gerekir. Sizin evinize geldiği andan itibaren ilk gece de dahil olmak üzere bu kuralları hayata geçirmeniz gerekmektedir.

 

 

İlk Gece yapmanız gerekenler

 

Evinize geldi ve artık iki taraf için de zor bir dönem başladığının kanıtıdır. İlk gece o gelmeden kapı pencere balkon penceresi ne kadar dışarıya açık alan varsa onları sımsıkı kapatmanız gerekir. Sebebi ise size ve onu yaşatmak istediğiniz alana henüz alışmamış olmasıdır. Ayrıca elektrik ile teması olan bütün kabloları telefon kablolarını ve kemire bileceği saksılar ve çiçekler sizin için ve onun için büyük bir tehlikedir. Özellikle eviniz de zambak bitkisi var ise onu olabildiğince evin dışında kedinizin ulaşamayacağı bir nokta da barındırın. Sebebi ise kediniz için en zararlı bitki zambak bitkisidir. Evde Tutulmaması gerekmektedir.

 

Mama seçimi

 

Kediniz eğer yavru genç ve yetişkin bir kedi ise aldığınız mamanın onun yaşına boyuna kilosuna uygun olmasına özen gösterin. Yetişkin bir kedi aldıysanız ya da genç bir kedi aldıysanız onun bir önce ki sahiplerine hangi mamayı kullandıklarını sorun ve mümkünse siz de o mamayı tercih edin. Kediler alıştıkları mamadan zor vazgeçerler. Vitaminleri protein oranı ve mineralleri açısından zengin bir mama kullanmanız gerekir.

 

Kedilerin aylarına göre mama kullanım miktarları?

 

Kediler 8-12 haftalar arasında gün içerisin de 4 kez beslenmelidirler. Çok fazla mama tüketimi gibi gelse de almaları gereken mineralleri almaları gerekir. 3-6 aylık kediler ise gün de 3 kez beslenirler. 6 aylık olduktan sonra bir yavru kedi artık günde 2 kez mama ile beslenmesi yeterli olacaktır. Yavru kediler için özel olarak üretilmiş konserve mamalar kedinizin mamasının içerisin de karıştırılıp verilmelidir.

Ayrıca yiyemediği konserve mama var ise ağzı açık bir şekil de en fazla bir gün dolap da bekletilmesinden çok fazla bir zarar gelmez. Fakat 1 gün sonrasın da o konserve mamanın atılması gerekmektedir. Yavru kedilere kesinlikle süt verilmemelidir. Sebebi ise anneden aldıkları sür tamamen yağsız olduğu için dışarıdan alınan sütlerin en yağsız olanı bile yavru kedinize fazla yağlı gelecektir. Ve bir çok hastalığı bu sebepten dolayı başlatmış olursunuz. Annesinden daha yeni ayrılmış ve süt ihtiyacı olan bir kedi ise veterinerler de satılan anne sütü yerine geçen bir mama ile onu beslemeniz mümkündür. Bir çok markanın konservesini kullanacağınız yavru kediniz için bir de Miglior Gatto Somon Balıklı Kedi Konservesi ile onu beslemeyi deneyiniz.

 

 

Miglior Gatto Somon Balıklı Kedi Konservesi

 

Yavru, yetişkin, yaşlı kediler için özel olarak hazırlanmış lezzetli ve dengeli beslenme ürünüdür. İçeriğin de yüksek kalite de ham maddelerden elde edilmiş sos içerisin de somon balığı taneleri ile hazırlanmış özel kedi mamasıdır.

 

 Miglior Gatto Somon Balıklı Kedi Konservesi içeriğin de bulunanlar?

 

Nem oranı %80’dir. Ham protein oranı %7,50’dir. Yağ oranı ise %6.00’dir. İçerisin de vitaminler bakır, sülfat gibi hemen hemen bütün alması gereken vitaminleri barındırmaktadır.

 

Miglior Gatto Somon Balıklı Kedi Konservesi günlük kullanım miktarı nasıl olmalıdır?

Miglior Gatto Somon Balıklı Kedi Konservesi

Profesyonel destek alarak yaşına ve kilosuna bakılarak verilmesi gereken bu konserve mamanın 1 kg bir kedi için kullanım miktarı 200 gramdır. 1-2 kg arasında olan bir kedi için kullanım miktarı 250 gr ‘dır. 2-3 kg arasında olan bir kedi için kullanım miktarı 300 gramdır. 3-4 kilogram arasın da olan bir kedi için kullanım miktarı 400 gramdır. Tavsiye edilen bu gram arlıklara kedinizin kilosuna yaşın göre değişkenlik gösterir.

Bu yazı 154 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak