blogger analytics
Miglior Gatto Somonlu Yetişkin Konserve Kedi Maması

Miglior Gatto Somonlu Yetişkin Konserve Kedi Maması

Paylaş
 

Yetişkin Kedilerde Balık Tüketimi Etkisi ;

Miglior Gatto Somonlu Yetişkin Konserve Kedi Maması

Somon besin içeriği itibariyle omega yağ asitlerinin en yoğun olarak bulunduğu üründür. Bu yağ ilaveleri canlıların fizyolojik gelişiminde etkin rol oynamaktadır. Somon balığı etindeki yüksek değerli protein bileşenleri canlılardaki bazı bilişsel ve duyuşsal alandaki aktivitelerinin hızlanmasında etkilidir. Örneğin; görme duyusundaki keskinlik ve netlik, zekanın gelişimi sağlanarak hızlılık ve pratiklik vb. gibi olumlu unsurlarda etkin rol oynayacaktır. Konserve içeriklerindeki balık gıdaları genel olarak çiğ halde atılarak karışımı sağlandığı görülür. Fakat bazı mama üreticileri kendi buharında pişirilmesi ve ızgara şeklinde ilave edilmesi gerektiğini önerirler. Özellikle yetişkin kediler için bu detay önemlidir. Çünkü ergenlik döneminin tam olarak içerisindedirler. Tükettikleri besinlerin sağlıklı ve seçilmiş olması yaşlılık evresinin daha sağlıklı ve uzun ömürlü geçirilmesine neden olacaktır.

 

Yetişkin kediler gelişim olarak diğer kedilere göre daha hassastır. Yavru ve yaşlılık evresinin tam ortasında kalmışlardır. Her türlü besinin tüketim ihtiyacını duyarlar. Hızlı kilo alıp çabuk acıktıkları için mama içeriklerinde tahıl glutenlerinin olmamasına özen gösterilmelidir. Bunun yerine et ve protein ağırlıklı besinlerin tüketimi sağlanmalıdır. Örneğin; balık tüketen yetişkin bir kedi gün boyunca tokluk hissini yaşayabilir. Sebep olarak hem protein kalorisinin yüksek olması hem de içeriğindeki yağ asitleri ile tokluk hissinin yaşanarak ihtiyaca göre besin tüketiminin gerçekleştiği görülecektir.

 

Mama İçeriği Hakkında Önemli Bilgiler ;

 

Konserve olarak hazırlandığı için mama tüketim sırasında su dışında hiçbir sıvı besin gıdasının verilmemesi gerekir. Protein içerikli konserveler diğer besin değerlerini de karşıladığı için başka sıvı içeceklerle birleşmesi karışık besin içeriğini ortaya çıkaracaktır. Karışık besinler kedilerde alerji, hazımsızlık, sindirim zorluğu, tembellik ve uyku haline girmesine neden olabilir. Bu yüzden konserve tüketimi sonunda taze su verilmelidir.

 

Özenle seçilmiş somon balığı bölge etleriyle konserve besin kalitesi arttırılmıştır. Somon balığı yağları ile konservenin lezzetli ve uzun ömürlü kalmasını sağlamış olacaktır. Somon etindeki antioksidanlar özellikle yetişkin kedilerin dış etkenlere karşı olan bağışıklık sistemini güçlendirecektir.

 

Ergenlik dönemindeki bu canlıların iskelet sisteminin de bu evrede şekil aldığı görülür. Güçlü ve dayananlıklı bir kemik yapısı ve iskelet sistemi için kedilerin balık eti ve yan ürünlerinden yararlanması gerekecektir. Ergenlikle beraber bilişsel ve duyuşsal fonksiyonların gelişmesi balık yağındaki bileşenlerin desteğiyle aktif ve daha pratik hala gelecektir.

 

Aynı zamanda balık yağı etkisi ile bağırsak sindiriminin rahatlaması , midede bulunan besinlerin hazımsızlık yaşatmadan dışarıya çabuk atılmasını kolaylaştırır. Kaliteli dışkının yakalanması ve dışkı kokusunun azaltılması et tüketiminin arttırılmasıyla mümkündür. Katı tüketimli konserve yiyecekleri dışkının da dışarıya katı olarak atılmasını sağlarken aynı zamanda bağırsaklar arası geçici rahatlatacaktır.

 

Mama İçeriğindeki Besin Ve Besin Bileşenleri Nelerdir?

 

             Et ve et ürünleri,kurutulmuş kıkırdak içerikleri,balık yağları,somon balığı unu kurutulmuş,somon balığı eti,çeşitli deniz ürünleri, mineral destekli bileşenler, gıda ve üretim standartlarına uygun renklendiriciler, ham yağ, ham protein, ham lif, ham kül, nem, vitamin E, vitamin D3, bakır, bakır sülfat.

Miglior Gatto Somonlu Yetişkin Konserve Kedi Maması

Yukarıdaki besin ve besin bileşenleri mamanın daha uzun ömürlü ve sağlıklı kalması için hidrolize edilerek hazırlanmıştır. Miglior Gatto Somonlu Yetişkin Konserve Kedi Maması kullanım şekli olarak alışma evresi boyunca günde 5 porsiyondur. Azar azar verilerek sık besin tüketimi sağlanması amaçlanmıştır. Yetişkin kediler için bu değerler azaltılabilir. Çünkü metabolizmaları hızlı sindirip besinleri kana karıştırma fizyolojisine sahip oldukları için obeziteye yakalanma riskleri artacaktır. Bunun önüne geçmek için 3 er porsiyona düşürülebilir. Bu miktar konserve üzerindeki besin tablosunda mevcuttur.

Bu yazı 68 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak