blogger analytics
Mio Dana Etli Kedi KonservesiMio Dana Etli Kedi Konservesi

Mio Dana Etli Kedi Konservesi

Paylaş
 

 

Mio Dana Etli Kedi Konservesi

 

Kediler büyükler için de çocuklar için de iyi arkadaştırlar. Yanı başınızda tatlı tatlı kuyruğunu sallayan, mutlu mırıltılarla okşamanızdan keyif alan bir kedi bulunması bir çeşit terapidir. Minicik bir yavru eve girdiği andan itibaren evin bir üyesi haline gelmeyi başarır. İletişimde zorluk çekilmeyecek olan kedilerin bakımında çocuklara da sorumluluk verilmelidir. Kedilere nankör diyenler olsa da aslında asil ve uysal, içgüdüleri kuvvetli hayvanlardır.

 

 

Mio ile kedi beslemek kolaydır.

Kediler büyükler kadar çocuklar tarafından da çok sevilmektedir. Sokaktaki öksüz bir yavruyu alıp büyütebilir veya daha büyük bir kediyi sahiplenebilirsiniz. Petshoplardan da istenilen cinste bir kedi alınabilmektedir. Veterinerlerin de önerdiği Mio Dana Etli Kedi Konservesi kedi besleyenlerin işini büyük ölçüde kolaylaştırmaktadır.

 

Kedi beslemek köpek beslemekten daha kolaydır, çok geniş bir alana ihtiyaç duymayacaklardır. Beslenen kedilerin doğadan koparılmaması tercih sebebiyse de sadece evin içinde büyümüş, sokağa alışmamış bir kediyi gönderseniz de gitmeyecektir. Başka kedilerle birlikte büyümeseler de içgüdülerle yaşadıkları için aynı davranışları göstereceklerdir.

 

Mio ile sağlıklı kediler

Çok küçük bir yavru olarak alınıp eve getirilmişse ilk anlarda yabancılık çekip yaklaşan kişilerden ürkebilir, saklanabilirler. Sakin ses tonu ve tavırlarla yaklaşılırsa ve zaman verilirse kısa zamanda yeni ortamlarına alışacaklardır. Yavru bir kedinin neler yiyebileceği internet ortamındaki forumlardan, veteriner sitelerinden, yakınınızdaki bir veterineri ziyaret ederek de öğrenilebilmektedir. Eğer yavru annesiyle birlikteyse işiniz daha kolaydır. Siz anneyi yeterince beslerseniz o da emzirerek yavrusunu besleyecektir.

 

Sağlıklı beslene kedilerde tüy dökme fazla sorun olmayacaktır. Tuvalet ihtiyacını da çok çabuk öğrenen kediler içgüdüsel olarak uygun bir köşeye koyacağınız kuma yapacaklar, eşeleyerek üzerini de örteceklerdir. Doğada veya sokakta yaşayan kediler doğal tehlikelere de açık olduklarından bazen zamanından önce hayatlarını kaybedebilmektedir.

Ev kedileri Mio Dana Etli Kedi Konservesi ve kuru mama desteğiyle, veteriner kontrolleri ve aşıları yaptırılarak 12–25 yıl arası yaşayabilmektedir. Sokak kedileri bu kadar şanslı değildir. Yiyecek bulmakta zorluk çeken sokak kedileri bazen araçlar tarafından ezilmekte, çevredeki insan dâhil diğer canlılar tarafından da zarar görebilmektedir. Sokak kedileri 10 yıl kadar yaşayabilmektedir.

 

Mio mu? ev yemekleri mi?

Sokaktaki, barınaktaki veya evdeki bir kediyle ilgilenenler onları evlerden veya lokantalardan artan yemeklerle besleyebilse de gelişmeleri için zorunlu olan protein, enerji veren yağ ve karbonhidratları, almaları gereken vitamin ve mineralleri yeterince veremeyebilirler. Petshoptan alınan bir kedi kuru mamaya alışmışsa aynen devam edilmesi ama arada bir değişik mama çeşitlerinden de verilmesi gerekmektedir. Kuru mamalar ağız ve diş gelişimi için zorunludur ancak yaş mama da zaman zaman verilmelidir. Mio Dana Etli Kedi Konservesi hayvansal kaynaklı yüksek protein içermekte, bu mamalarla büyüyen kediler son derece sağlıklı olmaktadır. Etobur canlı olduklarından ev yemekleriyle beslerken de hayvansal gıda vermeye özen gösterilmelidir. Hazır kuru mamalarda ve yaş mamalarda çeşitli av etleri, kuzu, tavuk balıketleri bulunmakta, bunlarla beslenen kediler hareketli, parlak türlü, enerjik hayvanlar olarak yaşamlarını sürdürmektedir. Mamalar az miktarda havuç gibi sebzeleri ve bazı tahılları da kapsamaktadır.

Mio Dana Etli Kedi Konservesi

Günde kaç kere beslenmeli

Yavru kediler hafta kadar anne sütüyle beslenecekler, ardından kademeli olarak kuru mamalara geçiş yapacaklardır. Yetişkinler ise günde iki kez beslenmeleri yeterli olacaktır. Özel cins kediler için üretilmiş mamalar da mevcuttur. Gebe hayvanlara verilen besin miktarı artırılmalı, enerji bakımından zengin mamalar verilmelidir. Doğum yapmış bir kedinin beslenme ihtiyacı hemen hemen üç kat daha da artacaktır. Kısırlaştırılmış ve ya yaşlı kediler için de içeriği özel hazırlanmış mamalar bulunmaktadır.

 

 

Bu yazı 181 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak