blogger analytics
Mio Tavuklu Kedi KonservesiMio Tavuklu Kedi Konservesi

Mio Tavuklu Kedi Konservesi

Paylaş
 

Mio Tavuklu Kedi Konservesi

Hayvan sevgisi iyileştiren bir sevgidir. Kapsadıkları yer küçük olsa da kedilere hissedilen sevgi büyüktür. Kediler tabiatta kendi başına yaşadıklarında fare, böcek gibi küçük hayvanları avlayarak beslenirler. Etçil olarak yaratılmış kediler insanlarla iç içe bir yaşasa da, bitkisel kökenli yiyeceklere alışsalar da doğalarının gerektirdiği doğrultuda beslemeye eğilimlidir. Hayvansal besinler temel protein ihtiyaçlarını karşılayacak, gelişimlerini olumlu yönde etkileyecektir.

Yüzyıllardır kedilerle insanlar birbirine hep yakın olmuşlardır. Sadece evlerde beslenen değil, sokaklarda olumsuz koşullarda yaşamaya çalışan kedilere de aynı sevgi gösterilmelidir. Sürekli betonlaşan şehirlerde doğanın gerçek sahiplerinden olan kediler ve köpekler yaşam mücadelesi vermektedir. Sevmeyenler, onlar için hiçbir şey yapmayan veya yapılmasını engelleyenler, birkaç lokmayı çok görenlerin de yaşadığı bu dünyada neyse ki onlardan daha çok, kalbi insan ve havan sevgisi ve merhametiyle çarpanlar da vardır. Buna rağmen toplumsal bilincin yeterince oluşmadığı bazı üzücü olaylardan anlaşılmaktadır. Çocukların ailelerinde görmedikleri hayvanlara acıma duygusunu ve sevgiyi sonradan yerleştirmek zordur.

Size ihtiyacı olan hayvanları, evinizde büyütmekte olduğunuz kedileri beslemek sanıldığı kadar zor değildir. Kedi deyince ilk akla gelenlerden biri ciğer, balık ve tavuktur. Çok eskilerde hazır mama gibi alternatif besinlerle besleme imkânı olmadığından ev kedileri bu besinlerle beslenirdi. Süt, yoğurt ve peynir de kedilerin beslenmesinde kullanılabilecek, protein bakımından zengin kaliteli besinlerdendir. İsmi sayılan besinlerle beslemeye çalışmak ekonomik açıdan zahmetli olmaktadır. Gerçekte evde beslenen kedi, köpek gibi hayvanlar için tavsiye edilen Mio kuru mamaları ve Mio Tavuklu Kedi Konservesi içeriğinde yoğunlaştırılmış olarak gereken miktarda protein, yağ, karbonhidrat, vitamin ve mineral bulunması, besleyen kişiler bakımından büyük kolaylık olacaktır.

Evlerde pişen yemeklerle karınları doysa da tek tip beslenme yüzünden uzun vadede şeker hastalığı, alerji, sindirim sorunları gibi bazı sağlık sorunlarının ortaya çıkması kaçınılmazdır. Bu gerçekler dikkate alınarak evcil hayvanları besleyecek olanların kalitesinden emin olduğu Mio Tavuklu Kedi Konservesi gibi hazır kedi mamalarından kullanmaları gerektiği hatırlatılmalıdır. Doğru beslenen evcil havanlarınız daha enerjik, daha sağlıklı olacaklar, sizlerle daha kaliteli zamanlar geçireceklerdir.

Kedileriniz alıştırıldıkları bir hazır mamayı değişiklik yapmasanız, sürekli Mio Tavuklu Kedi Konservesi verseniz de reddetmeyecektir. Tüm besinleri yeterince içeren yüksek kaliteli bir mama olduğundan bir sorun çıkmayacaktır.

Ev tipi beslenmeden hazır mamaya geçirilmeye çalışılan kediler yeni mamalarıyla ilgili inatçılık yapacak olsalar da biraz sabır ve kararlı davranışla yeni kuru mamalarına alışacaklardır. Aromalı mamalar seçilerek alışmaları kolaylaştırılabilmektedir. İlk zamanlar lezzetini beğenmeyecek olsalar da son derece sağlıklı olan kuru mamalara alıştırılmaları yaşamlarının kalanını hem daha sağlıklı sürdürmelerini hem de sizin ekonomik yükünüzün hafiflemesini sağlayacaktır.

Mio Tavuklu Kedi Konservesi

Diş değiştirme dönemlerinde yemek konusunda sıkıntı yaratabilseler de kuru mamasına bir miktar yaş mama olan Mio Tavuklu Kedi Konservesi karıştırılarak ya da ılık suyla, sulandırılmış inek sütüyle ıslatılarak beslenmesi ile çözümlenebilmektedir. Kedileriniz beslenmeyi reddetmesinin bir başka sebebi de siz fark etmeseniz de yemek kaplarındaki mamalarının fazla bekletilmesinden dolayı bozuk olmasıdır. Böyle sıkıntılı dönemlerde veteriner desteği almak ve önerilerine uymak doğru bir davranış olacaktır. Hazır mamalar veterinerlerden, petshoplardan, süpermarketlerden ya da online olarak hazır mama satan web sitelerinden satın alınabilmektedir. Mio mamaları içinde bulunan, farklı yaş grupları için üretilen ve satışı yapılan kuru mama ve Mio Tavuklu Kedi Konservesi ile kediniz için en doğru seçim yapılabilecektir. Mama paketlerinin ağzı açıldıktan sonra tadında değişiklik ve vitamin kaybı olmaması için hava almayacak şekilde yeniden kapatılmalı, sıcak, nem ve ışıktan uzak tutulmalıdır.

Bu yazı 207 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak