blogger analytics
Mio Tavuklu ve Hindili Püre Kedi KonservesiMio Tavuklu ve Hindili Püre

Mio Tavuklu ve Hindili Püre Kedi Konservesi

Paylaş
 

Mio Tavuklu ve Hindili Püre Kedi Konservesi

Kedi mamaları arasında en ekonomik mamalardan olan Mio Tavuklu ve Hindili Püre Kedi Konservesi kedinizin damak tadına uygun bir öğündür. Hindi ve tavuk Eti ile soslanmış bu yiyecek kedileriniz için ideal bir ek besindir. Bu nedenle en çok tercih edilen mama markalarından biridir.

 

Kediler için sağlıklı bir beslenme şekli oluşturmak kuru mamalar ve ara sıra verilecek olan yaş mamalar ile mümkündür. Bu sayede kediniz için tüy, kemik ve sindirim sistemine zarar vermeyecek mamalar satın alabilirsiniz. Özellikle protein açısından zengin, tahıl açısındansa fakir olan mamaların tercih edilmesi gerekmektedir.

 

Kedi en kolay beslenen hayvanlardan biridir ve sağlıklı bir diyet uygulandığında kolayca bakımı sağlanır. Ayrıca tuvalet sorunu da yaşanmadığı için pratik bir çözüm olan kedi bakımı evde yapıldığında bazı hususlara dikkat edilmelidir.

 

Evde Kedi Beslerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Kediler uzun yıllar evde beslenen evcil hayvanlardan biridir. Afrika kedisinden türediği söylenen günümüzdeki kediler, çok uzun yıllar önce evcilleştirilmiştir.

 

İnsanlar kedi beslemeye karar verdikleri Zaman gerekli olan bakımların yapılması için belirli masrafları göze almak zorundadır. Ayrıca kediler Kısırlaştırılmaları gereken durumlarda da özenle bakılıp takip edilmelidir. Erkek kediler çok pis kokan bir idrar bırakıp evde çıkmayan kokulara neden olabilirler. Bu yüzden veterinerden gerekli bilgileri alıp bakım için gereken tüm detaylara hakim olmanız gerekmektedir.

 

Kedilerin aşıları düzenli olarak yapıldığında ve en uygun mamalar kullanıldığında huzurlu bir yaşam sürdürmek mümkün olmaktadır.

 

 

 

 

Kedi ve Köpek Aynı Evde Beslenir Mi?

 

Kedi ve köpekler aynı evde beslenebilirler. Bunun için küçükten itibaren alıştırmak uygun olmaktadır.

 

Ama her cins köpek için bu durum geçerli değildir. Bazı küçük ırk köpekler kedilerle hiç anlaşamazlar. Bu yüzden evde beslemek istediğiniz kedi ayrı alanlarda bulunması kaydıyla bakılabilir. Ancak bazı köpek ve kediler birbirlerine kolay adapte olurlar ve gayet uyumlu bir şekilde yaşayabilirler.

 

Evcil hayvan beslemek, hiç büyümeyen bir Bebek beslemek gibidir. Onlar her zaman sizin ilgi ve sevginize ihtiyaç duyarlar. Bu yüzden gerekli zamanı ve ilgiyi ayıramayacaksanız, baştan almamalı ve sonradan onları ortada bırakmamalısınız.

 

 

Evciller için Mama Seçimi

 

Evcil hayvanların sindirim sistemleri, insanlarınki gibi değildir. Bu yüzden özel bir diyet uygulanmalı ve özel mamalar kullanılmalıdır. Her hayvanın bir damak tadı vardır ve bazı türler alerjiktir.

 

Bu nedenle kullanmanız gereken ürünler değişebilir. İlk etapta az bir miktar mama alarak başlayacağınız beslenme sisteminde ileriki zamanlarda hayvanınızın beğenisine göre hangi mamayı tercih ettiğini anlayabilirsiniz.

 

Mamanın içeriğine dikkat ederek sağlıklı bir ürün alıp almadığınızı anlayabilirsiniz. Sağlıklı bir mama;

 

– Bol miktarda protein içermeli,

– Tahıl içermemeli,

– Mısır ve küspe içermemeli,

– Antioksidan özellikli olmalı,

 

 

– Yenilmeyen tavuk kısımlarını içermemeli,

– Süper Premium olmalı,

– Hayvanın damak tadına uygun olmalıdır.

 

Bu şartlara uygun olan mamaların fiyatları oldukça pahalıdır. Ama hayvanınızın sağlığı için bu tür ürünleri tercih etmeniz bazı tür hayvanlar için hayat kurtarıcı olabilir.

 

Özellikle mutasyon ırkların hassas mideleri ve derileri vardır. Bu yüzden beslenme sistemleri de farklı olmalıdır. Hayvanların en çok merak edilen ev yemekleri yeme sorunsalları da köpekler için istisnai durumlarda olumlu olarak değerlendirilebilir.

 

Sebze ve kemik suyundan yapılan mamalar köpeklere verilebilirler, kediler için ise haşlanmış ciğer ya da et ürünleri pişmiş olarak verilebilir. Ancak tatlı, baharatlı yiyecekler, çiğ etler asla verilmemelidir.

Mio Tavuklu ve Hindili Püre Kedi Konservesi

Özel mamalar genelde yeterli gelebilirken, ara sıra et ürünleri haşlanmış olarak verilmelidir. Bunun yanında süt vermek gereksizdir. Kediler inek sütünü sindiremez. Yavrular için özel süt tozları ve su ile karışmış olanlar tercih edilebilir.

 

Bu yazı 135 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak