blogger analytics
Mito Mix Adult Tavuklu Ve Sebzeli Renkli Taneli Yetişkin Kedi Maması

Mito Mix Adult Tavuklu Ve Sebzeli Renkli Taneli Yetişkin Kedi Maması

Paylaş
 

Mito Mix Adult Tavuklu Ve Sebzeli Renkli Taneli Yetişkin Kedi Maması

Mama seçimi, kedi bakımı konuları arasında en önem verilmesi gereken konudur. Doğru mama seçimi sayesinde kedinizin uzun yıllar sağlıklı bir hayat sürmesine katkı sağlarsınız. Her kedi sahibi insan, kedisinin hayatta uzun süre kalmasını ve bu süre içinde sağlıklı olmasını ister. Bunun için de doğru mama seçimi yapmanız çok önemlidir. Doğru mama seçimi zor bir şey değildir. Kedisini iyi tanıyan her kedi sahibi doğru mama seçimini kolayca yapabilir. Kedi sahibi bir insanın doğru mama seçimi yapabilmesi için şu konulara dikkat etmesi gerekir:

 

  • Kedisinin Yaşı
  • Kedisinin Kilosu
  • Kedisinin Cinsiyeti ve Kısırlık Durumu
  • Kedisinin Cinsi

 

Bir kedi sahibinin mama seçimi yapmadan önce ilk olarak “kedisinin yaşını” bilmesi gerekmektedir. Kedi sahibi eğer yavru bir kediye sahipse mamanın üzerinde “Junior” ibarelerinin bulunduğu mamaları tercih etmelidir. Kedi sahibi eğer yetişkin bir kediye sahipse de mamanın üzerinde “Adult” ibarelerinin bulunduğu mamalar kedisi için doğru olacaktır. Bu mamalar arasındaki fark ise mamanın içerisindeki yağ ve protein oranlarından kaynaklandığından kedinizin yaşı vereceğiniz mama açısından çok önemlidir.

 

Bir kedi sahibinin mama seçimi yapmadan önce dikkat etmesi gereken bir başka konu da; “kedisinin kilosudur.” Kediniz eğer kilolu ve hareketsiz bir yaşamı olan kediyse bu tür kediler için üretilmiş olan özel mamalar kediniz için doğru olacaktır. Bu tür mamaların içerisindeki yağ ve lif oranı diğer yetişkin mamalara göre farklılık gösterdiğinden kediniz adına daha doğru olacaktır. Ayrıca bu mamaların kalorisi de düşük olduğundan kediniz açısından daha faydalıdır. Bir kedi sahibinin mama seçimi yapmadan önce dikkat etmesi gereken bir başka konu da; “kedisinin cinsiyeti ve kısırlık durumudur.”

 

Kediler kısırlaştırıldıktan sonra kilo almaya daha elverişli olduklarından dolayı bu tür bir kediye sahipseniz ilk önce kedinizin beslenme alışkanlıklarını yavaş yavaş değiştirmeniz gerekmektedir. Bununla birlikte de bu tür kediler için üretilmiş olan özel mamaları kedinize vermeniz kediniz adına daha doğru olacaktır. Bir kedi sahibinin mama seçimi yapmadan önce dikkat etmesi gereken son konu da; “kedisinin cinsidir.” Kedilerin cinsleri ile tüy uzunlukları arasında bir bağlantı vardır. Bazı cins kedilerin tüy boyutu uzundur. Bu tür uzun tüye sahip olan kediler bazen farkında olmadan tüy yumaklarını yutabilmektedirler. Bu durum kedilerin sindirim sistemlerinde sorunlar açabildiğinden eğer uzun tüylü bir kediye sahipseniz kedinize içeriğinde malt olan mamaları tercih ediniz.

 

Bir yetişkin kedi sahibiyseniz ve kedinizin doğru bir mama ile beslenmesini istiyorsanız kedinize “Mito Mix Adult Tavuklu ve Sebzeli Renkli Taneli Yetişkin Kedi Maması” verebilirsiniz. Mito Mix Adult Tavuklu ve Sebzeli Renkli Taneli Yetişkin Kedi Maması, kedinizin iyi bir vücut kondisyonu sağlamasına ve tüm besinsel gereksinimlerini karşılaması adına üretilmiş olan lezzetli bir mamadır. Bununla birlikte Mito Mix Adult Tavuklu ve Sebzeli Renkli Taneli Yetişkin Kedi Maması içerisindeki Taurin oranı fazlalaştırılarak kedinizin sağlıklı sinir sistemi gelişimine de katkı sağlanmıştır.

Mito Mix Adult Tavuklu Ve Sebzeli Renkli Taneli Yetişkin Kedi Maması

Bu mama içerisinde pH ve mineral içeriğinin dengelenmesine çok özen gösterilmiştir. Kedinizin üriner sistemle ilgili oluşabilecek sağlık problemleriyle karşılaşmaması adına bu özen gösterilmiştir. Kedinizin tüy yumaklarını yutmasına karşın bu tüy yumaklarının kolayca atılmasını kolaylaştırıcı Selüloz değerleri de bu mama içerisinde bulunmaktadır. Yetişkin bir kediye sahipseniz ve kedinizin doğru mama ile sağlıklı bir şekilde beslenmesini istiyorsanız ona; “Mito Mix Adult Tavuklu ve Sebzeli Renkli Taneli Yetişkin Kedi Maması” verebilirsiniz.

Bu yazı 152 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak