blogger analytics
Naturea Tahılsız Kedi Konservesi Tavuklu Ve Tavşanlı

Naturea Tahılsız Kedi Konservesi Tavuklu Ve Tavşanlı

Paylaş
 

Naturea Tahılsız Kedi Konservesi Tavuklu Ve Tavşanlı

Eğer aynı evde bir kedi ile yaşıyorsanız, kedinizin sağlığı için birçok sorumluluğu üstlenmişsiniz demektir. Kedilerin evde bakımı oldukça büyük bir sorumluluk ister ve bu sorumluluğun en önemli parçaları, kedinizin sağlık kontrolleri ve kedinizin sağlıklı beslenmesinin sağlanmasıdır. Kedi sahiplerinin, sağlık kontrolleri açısından yaptıkları en büyük hatalardan bir tanesi, aşılar ve parazit kontrolleri dışında, kedilerini veteriner hekime götürüp, gerekli sağlık kontrollerini yaptırmamalarıdır. Oysa rutin kontrollerin aksatılmadığı kedilerde oluşabilecek bazı kedi hastalıkları, yol yakınken engellenebilir. Kedilerin özellikle sağlıklı beslenerek birçok hastalığa yakalanma risklerinin azaldığı, her kedi sahibi tarafından bilinmelidir.

 

Kedilerde en çok rastlanan hastalıklardan biri, böbrek hastalıklarıdır. Böbrek enfeksiyonları, böbreklerde oluşan taş, idrar yolu enfeksiyonları gibi farklı şekillerde ortaya çıkabilen böbrek hastalıkları, daha çok yaşlı kedilerde görülür ve düzenli sağlık kontrolleri ile, ilerlemeden önlenebilir. Kedileri etkisi altına alan bir diğer rahatsızlık, ağız kokusu ile beraber ilk etkisini gösteren diş ve diş eti rahatsızlıklarıdır. Çözülmeyen diş ve diş eti rahatsızlıkları kedilerde, iştah kaybı, beslenme düzensizliği ve en önemlisi de, kalp ve böbrek hastalıklarına neden olabilir. Kedilerin ağız ve diş sağlığının korunması, diş ve diş eti hastalıklarının önüne geçebilmek adına önemlidir.

 

Oluşan diş ve diş eti rahatsızlıklarının da, bir an önce tedavi edilmesi, kedilerin sağlığının bozulmaması için önemlidir. Kedilerde görülen iç ve dış parazitler, kedilerin sağlığını tehdit eden hastalıklardan bir diğeridir. Kedilerde meydana gelen iç ve dış parazitler, özellikle de kene ve pire, kedilerin farklı hastalıklara yakalanmasını sağlayabilirler. Bu nedenle, kedilerin düzenli olarak parazit aşılarının yapılması gerekmektedir. Kedilerde en çok görülen ve daha çok sokak kedilerinde rastlanan uyuz ise, sürekli kaşınarak kendilerini yaralayan kedilerin, tüylerinin de dökülmesine neden olur.

 

Uyuz hastalığının tedavisi zor bir süreç gerektirir, ancak imkânsız değildir. Arthritis adı verilen hastalık ise daha çok yaşlı kedilerde görülür ve hareket etmeme, hareket etmede isteksizlik gibi belirtilerle ortaya çıkan ve tedavi süreci uzun olan bir hastalıktır. Diyabet, kedi sağlığını ciddi şekilde etkileyen ve daha çok beslenme hatalarına bağlı olarak ortaya çıkan obezitenin ardından gelişen bir hastalıktır. Kedilerin sağlıksız bir şekilde kilo alımının önüne geçilmesi, sürekli egzersiz yaptırılması ve doğru beslenmesi, kronikleşen bu hastalığın önlenmesinde önemlidir. Bu gibi hastalıklardan korumak için, kedilerin düzenli sağlık kontrolleri aksatılmamalı, yeterli ve dengeli beslenmelerine özen gösterilmelidir.

 

Kedilerin beslenmesinin doğru bir şekilde sağlanması, onların sağlığının korunması ve gelişimlerinin düzgün tamamlanması açısından, dikkatle uygulanmalıdır. Kedilerin kaliteli ve sağlıklı bir kedi maması ile beslenmeleri özen gösterilmesi gereken bir durumdur. Kediler için mama seçimi yapılırken, kaliteli bir kedi mamasının nasıl olması gerektiği araştırılmalı, gerekirse veteriner hekimden fikir alınmalıdır. Naturea tahılsız kedi konservesi tavuklu ve tavşanlı, kedilerin beslenmesinde önerilecek kaliteli mamalardan bir tanesidir. Naturea tahılsız kedi konservesi tavuklu ve tavşanlıda, içeriğinde bulunan ve kedilerin ihtiyacı olan et, oldukça yüksek oranda kullanılmıştır.

Naturea Tahılsız Kedi Konservesi Tavuklu Ve Tavşanlı

Kedilerin protein ihtiyacı, oldukça sağlıksız olan, et yan ürünlerinden değil, yüksek protein kalitesi sunan gerçek etten karşılanmıştır. Bu kaliteli bir mamada olması gereken önemli özelliklerden biridir. Ayrıca bu mamada tahıl kullanılmaması da, mamanın kalitesini oldukça yükseltmiştir. Kedilerin sağlığı yönünden, tahıllar kedileri olumsuz etkileyen besin gruplarıdır. Özellikle alerjik reaksiyonlara neden olan tahıllar, ayrıca sindirim sorunlarına da neden olmaktadırlar. Tahıllı mamalarda bulunan yüksek karbonhidrat değeri de, köpeklerde obeziteye neden olur. İçeriğinde katkı maddelerin bulunmaması ve zararlı olan maddelerin kullanılmaması da mamaya kedilerin sağlığını koruyan bir mama özelliği katmıştır.

Bu yazı 125 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak