blogger analytics
Naturea Tahılsız Kedi Konservesi Tavuklu Ve Ton Balıklı

Naturea Tahılsız Kedi Konservesi Tavuklu Ve Ton Balıklı

Paylaş
 

Naturea Tahılsız Kedi Konservesi Tavuklu Ve Ton Balıklı

Bir kedi sahibi iseniz ve kediniz her daim kendi istekleri doğrultusun da hareket etmeyi seviyorsa işiniz zor demektir. Bir kediyi olduğu yer de aynı zaman da kalmasını ve sizin isteklerinizi yapmasını beklemeniz doğru bir davranış olmayacaktır. Kediler köpeklere ve diğer tüm evcil hayvanlara göre daha çok hareket ederler. Ve kendi iradeleri olduğu için özgür bir ruhları vardır.

 

Kediler genellikle gündüz saatlerin de miskin miskin uyumayı bir köşeye geçip orada vakit geçirmeyi tercih ederler. Gece saatlerin de ise daha hareketli ve aktif hayvanlardır. Kedilerin halk arasın da nankör olduğu düşünülse de genellikle kediler de köpekler gibi sahiplerine sadık kalırlar. Bir kedi kaybolduğu evin yolunu rahatlıkla kilometrelerce uzaklıkta da olsa rahat bir şekil de zorlanmadan bulur. Kediler genellikle köpeklerden daha fazla sivri olan dişleri ile ısırdıkları zaman bu acı ile sizi gece uykunuzdan bile uyandırabilir. Kedi ısırığı çok zor bir durumdur. Kedilerin dişleri sivri olduğu için ısırdıkların da bir köpekten daha keskin bir şekilde size zarar verir. Genellikle bu durum tırnak üzerin de ise canınız olduğundan daha fazla yanar.

 

Kediler yavru zamanların da doğumdan hemen sonra ki dönem de savunmasız olan kediler her ihtiyaçları için annelerine muhtaç olarak devam ederler. Doğumdan sonra ki ilk gün anne kedi yavru kedilerin yanından hiç ayrılmaz devamlı olarak onları yalar ve devamlı emzirir. Araştırmalara göre anne kedilerin ilk üç gün içerisin de ürettiği süt diğer ürettiği sütlerden farklıdır. Anne kedinin ürettiği bu süt ile savunma mekanizmasını oluşturur. Bu durum da ilk 3 gün anne kedi ve yavru kedi için çok önemlidir. Yeni doğmuş kedinin gözleri kapalıdır ve kulakları da kapalıdır. Fakat koku alma yetenekleri oluşmuştur. Bu saye de annenin kokusunu bilirler ve rahatlıkla annelerini bulabilirler. Beşinci günden sonra kulakları duymaya başlar ve çevrede ki seslere tepki vermeye başlarlar. Bir haftalık yavru kedinin yaklaşık uzunluğu 15cm’dir.

 

Bu dönem ilk iki haftayı kapsar. Bu dönemlerden sonra ki dönem de ise sosyalleşme aşamasın da olan kediler için artık 3. Ve ya 4. Haftasına girmiş bulunur. Kediler artık görme duyuları gelişir bu hafta dan itibaren çevrede ki her türlü sesi duyabilirler ve her türlü objeyi görüp tepki verebilirler. Dördüncü haftanın başların da yavru artık daha fazla hareketlendiği için annesinin dikkati daha çok artmaktadır. Yavru kediler 2 aylık olmadan anneden ayrılmazlar. Bu dönem de ise yavru artık içgüdüsel olarak gelişen tuvaletini kuma yapmaya başlar bu durum da ise artık anneye ihtiyacı yavaş yavaş azalır.

 

Yavru kedinizin annesinden aldığınız dönemler de ise artık tamamen sizin bakımınızdan geçecektir. Size ihtiyaç duyacaktır. Bu durum da sizin yapmanız gereken size geldiği dönemler de öncelikle ona evi alıştırmak olacaktır. Tuvalet alışkanlığı kendisin de olduğu için sizin geriye sadece mama konusun da alışkanlık kazandırmanız gerekir. Bunun için öncelikle bir veteriner hekim tavsiyesi ile bir kuru mama tercihin de bulunmanız gerekir. Diğer kedilerin yediği mama boyutuna göre yiyeceği kuru mama sert geleceğinden Naturea Tahılsız Kedi Konservesi Tavuklu Ve Ton Balıklı konserve ile işinizi kolaylaştırmanız sizin için ideal olacaktır.

Naturea Tahılsız Kedi Konservesi Tavuklu Ve Ton Balıklı

Naturea Tahılsız Kedi Konservesi Tavuklu Ve Ton Balıklı konserve kedinizin severek tüketeceği ve aynı zaman da kedinizin günlük alması gereken proteinlerin kapsadığı bir konserve mamadır. Naturea Tahılsız Kedi Konservesi Tavuklu Ve Ton Balıklı konserve %60 oranın da et ve ya içeriğine göre değişmekle birlikte balık içermektedir. Bu konserve mama üretimi gereği kedi dostlarımızın ihtiyaçlarını tam anlamıyla karşılamak açısından 4 farklı içerik ve lezzet ile hazırlanmıştır. %98 taze balık etlerinden Özellikle sudan arındırıldıktan sonra üretimi yapılan ve %0 tahıl içeriği olan Naturea Tahılsız Kedi Konservesi Tavuklu Ve Ton Balıklı konservesi lezzetli ve besin deposu yüksek olan bir kedi konserve mamasıdır.

Bu yazı 137 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak