blogger analytics
Naturea Tahılsız Kedi Konservesi TavukluNaturea Tahılsız Kedi

Naturea Tahılsız Kedi Konservesi Tavuklu

Paylaş
 

Naturea Tahılsız Kedi Konservesi Tavuklu

 

Evimizde bakımını sağladığımız, bir süre sonra evimizin bir parçası haline gelen evcil hayvanların, bakım ve beslenmeleri konusunda özel ilgi göstermeli ve bakım ve beslenmeleri konusunda, detaylı bilgi sahibi olmalıyız. Aksi takdşrde istemedende olsa evcil hayvanımızın gelişimine ve sağlığına farkında olmadan zarar vermemiz kaçınılmazdır.

 

Evde beslediğimiz kedilerimizin beslenmesi ve bakımıda özen ve bilgi isteyen bir sorumluluk. Kedilerin, yaşına, cinsiyetine ve olabilecek özel durumuna göre beslenme ve bakımları farklılık gösterecektir. Burada size düşen en önemli görev, bir veteriner hekim eşliğinde, kedinize en uygun beslenme ve bakım kriterlerini belirlemek ve belirlediğiniz bakım ve beslenme kurallarını uygulamanızdır.

 

Kediler, yaklaşık 2 aylık olduklarında, annelerinden ayrılırlar. Evinize aldığınız yavru kedi, eğer anne ve kardeşlerinden yeni ayrılmış ise, yeni ortamına alışması için yavru kedinizi zorlamamalı, size ve evinize çabuk alışabilmesi için sevecen tavırlarla yaklaşmalısınız. 3 aylıktan sonra kedinizin dişerini değiştirmeye başlamasıyla beraber, kaşınan dişleri sebebiyle kedinizde ısırma ve kemirme alışkanlıkları baş gösterecektir. Tuvalet eğitimi konusu ise kediler için çok zor bir süreç değildir. Kediler iç güdüsel olarak tuvaletlerini toprağa yaparlar. Bu nedenle, kediler için satılan ve tuvalet konusunda size yardımcı olacak kedi kumundan satın alarak, uygun bir kaba koymanız yeterli olacaktır.

 

Kedilerin beslenmesi piyasada bulunan çeşit çeşit marka ve mama türü düşünüldüğünde, kedinize en uygununu bulmak hem sizin için verilmesi gereken zor bir karara dönüşebiliyor, hem de bu kadar çok çeşit olunca, fazla seçeneğinizin oluşması avantaj olarak da karışınıza çıkabiliyor. Kediler daha yavruyken, annelerinin yediği yemeklere alışırlar ve kedilerin yemek yeme alışkanlıklarını değiştirmek biraz zordur. Kediler yemek konusunda çok seçici hayvanlardır. Yavru kediler için bu konuda yapılabilecek en iyi eğitimi henüz damak tadı ve lezzete dayalı zevkleri oluşmadan, her türlü lezzeti tattırmak ve ileride oluşabilecek sorunlarını önüne geçmeye çalışmaktır. Kedileri evde kendiniz hazırlayacağınız gıdalarla beslemek çok sağlıklı olmamaktadır. Piyasada bulunan ve kedinize özel seçtiğiniz ve kedilerin gereksimine göre içeriği belirlenen hazır mamalar, kediler için çok daha doğru bir beslenme seçeneğidir.

 

 

 

Kediniz için kullanacağınız hazır mamaların sağlaması gereken bazı özellikler olmalıdır ki, kedinizin ihtiyaçlarına tam anlamıyla karşılık verebilsin, sağlıklı ve dengeli beslenmesini sağlasın. Kedi maması seçerken öncelikle belirlemeniz gereken kriter, tabi ki kedimizin özelliklerini belirlemek ve ihtiyacı olan en iyi mamaya karar vermenizdir. Genel olarak iyi bir kedi maması kullanan kediler daha parlak ve sağlıklı tüylere sahip olurlar. İyi kedi mamaları, kedilerin kaslarını güçlendiren ve kemik yapısını destekleyen özelliklere sahip olmalı, sindiriminin kolay olması gerekir. Kullanılan kedi maması, iyi bir bağışıklık sistemi güçlendiricisi olma özelliği taşımalı ve içeriğindeki vitamin ve minerallerin kedinin tüm ihtiyaçlarını karşılaması gerekir. Kullanılan kedi mamasında ileride karşılaşılabilecek sağlık sorunlarının önüne geçebilmek adına, taurine olarak geçen protein miktarının yüksek olmasına, magnezyum ile fosfor oranlarının düşük olmasına kesinlikle dikkat edilmelidir.

Naturea Tahılsız Kedi Konservesi Tavuklu

Piyasada bulunan Naturea tahılsız tavuklu kedi konservesi, kediler için uygun bir seçenek oluyor. Kedilerin alerjik bir yapıya sahip olmaları ve özellikle bazı tahıllara karşı hassas biyolojileri, Naturea tahılsız tavuklu kedi konservesi kullanmak içindir. Doğru bir karar. Etobur olan kedilerin sindirim sistemi gelişimi de buna göre geliştiği için, et oranının yüksek olması da bu mamaların seçimindedir. Bir avantaj olarak ortaya çıkıyor. Naturea tahılsız tavuklu kedi konservesi, içeriğinde kesinlikle GDO, yan ürünler ve katkı maddeleri bulundurmuyor. Mamanın üretiminde kullanılan tavuklar, sağlıklı ortamlarda, doğal olarak yetiştiriliyor. Karbonhidrat seviyesinin düşük olması ve kedilerin ihtiyaç duyduğu tüm vitamin ve mineralleri doğaldır. Olarak içeriğinde bulunduran bu mama, kediler için çok iyi bir seçenek olarak göze çarpıyor.

 

Bu yazı 250 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak