blogger analytics
Naturea Tahılsız Kedi Konservesi Ton Balıklı Karidesli

Naturea Tahılsız Kedi Konservesi Ton Balıklı Karidesli

Paylaş
 

Naturea Tahılsız Kedi Konservesi Ton Balıklı Karidesli

Eğer ilk defa kedi bakıyorsanız, kedilerin rahatlarına ne kadar düşkün olduğunu zamanla anlayacaksınız. Bu nedenle kedinizi yeni evinde rahat ettirmeniz gerekecektir. Kediler hayatlarının yarıdan fazlasını uyuyarak geçirirler. Bu nedenle kedinize evde rahat edebileceği, uygun bir uyuma köşesi hazırlamalısınız. Kediniz için hazırladığınız uyku köşesine koyacağınız, yumuşak bir minder ya da küçük bir yatak, onun çok hoşuna gidecektir. Uyumanın dışında, yaptığı ufak şekerlemeler içinde, kediniz bu köşeyi büyük bir keyifle kullanacaktır.

 

Kediler temiz hayvanlardır ve tuvalet ihtiyaçları, kedi sahipleri tarafından çoğu zaman sorun olmamaktadır. Kedilerin tuvalet ihtiyacını karşılaması için, alınacak derin ve uygun genişlikte olan bir kap ve kedi kumu, kedinizin tuvalet ihtiyacı için yeterli olacaktır. Kullanacağınız kabın derinliği, kediniz kumu eşeleyeceğinden, kumun yerlere dağılmasını engellemek amacıyla, uygun derinlikte seçilmelidir.

 

Kedi kumunun tercihi de, kedinizi tahriş etmeyecek incelikte olan kumlardan yana kullanılmalıdır. Kedinizin kumunu ve kum kabını sürekli temiz tutmalısınız. Aksi takdirde etrafın kötü kokmasını engellemeniz zorlaşacaktır. Kediler kirli bir kabın içinde tuvalet ihtiyaçlarını karşılamaktan hoşlanmazlar. Kirli kabı gören kediniz, tuvalet ihtiyacını kabında değil, evin farklı bölgelerinde giderecektir.

 

Kedinizin tüylerini taramanız, kedinizin en çok hoşuna giden şeylerden biridir. Tüyleri taranan kediniz hem kendini çok keyifli hissedecek, hem de siz kedinizin tüy bakımını yapmış olacaksınız. Kedinizin tüylerini sık aralıklarla taramanız, dökülmekte olan tüylerin eve dağılmadan temizlenmesini sağlayacaktır. Üzerinize yapışan kedi tüylerini temizlemek istiyorsanız, giysilerinize yapıştıracağınız bir koli bandı, bu işlemi kolaylıkla yapacaktır. Deterjan kediler için oldukça zararlı bir kimyasal maddedir.

 

Evinizde temizlik yaptığınızda, temizlik yapılan yerlerden, kedinizi bir süre uzak tutmanız, onun sağlığını korumak için önemlidir. Evinizde kullandığınız deterjan, çamaşır suyu gibi temizlik malzemelerini, kedinizin ulaşamayacağı yerlerde, ağızları kapalı olarak saklamanız, kedinizi bu konuda istenmeyen kazalara karşı korumuş olacaktır.

 

Kedinize beslenme için ayırdığınız köşe de, kediniz için özel bir alandır. Onun rahat bir şekilde beslenmesini sağlamak için, seçtiğiniz su ve mama kaplarının uygun seçilmesi önemlidir. Kedilerin beslenmesi, sağlıkları açısından oldukça önemlidir. İyi beslenen kediler, daha uzun ömürlü oldukları gibi, güçlenen bağışıklık sistemleri nedeniyle de, hastalıklara karşı daha dirençli olurlar. Kediniz için hayati önem taşıyan beslenmenin, hata yapılmadan uygulanması tamamen sizin sorumluluğunuzdadır. Bu sorumluluğun farkında olarak beslenme konusunda kedinize gerekli hassasiyeti göstermelisiniz. Kedinizi beslerken bilmeniz gereken ilk şey, kedinizi evde bulunan yemeklerle beslememeniz gerektiğidir.

 

Ev yemekleriyle beslenen kedilerin ihtiyaç duydukları besin gruplarını sağlamanız mümkün değildir. Ayrıca ev yemekleri kediler için oldukça yüksek kalorilidir, kedilerde obeziteye ve devamında da diyabet gibi riskli hastalıklara neden olurlar. Kedinizi sağlıklı bir şekilde beslemenizin yolu, onu kedi mamaları ile beslemenizdir. Kaliteli ve doğru bir kedi maması kedinizin tüm gereksinimlerini karşılayacak ve onun sağlıklı bir şekilde beslenmesini sağlayacaktır. Kediniz için mama seçimi yaparken bilinçli davranmanız, önceden kaliteli bir mamanın özellikleri konusunda fikir sahibi olarak seçiminizi yapmanız çok önemlidir.

Naturea Tahılsız Kedi Konservesi Ton Balıklı Karidesli

Naturea tahılsız kedi konservesi ton balıklı karidesli, kedinizin tüm besin ihtiyaçlarını karşılayacak bir kedi mamasıdır. Tamamen doğal ürünlerin kullanıldığı mamada, katkı ve kimyasal maddelerin kullanılmaması, kedinin sağlığı için büyük bir avantaj sağlayacaktır. Oldukça yüksek oranda bulunan et içeriği, mamanın kalitesini büyük oranda artırmıştır. Bu mamada kedilere zararlı olan mısır, buğday, pirinç, soya, mısır glüteni, şeker pancarı küspesi, GDO ve hayvansal yan ürünler gibi hiç bir ürünün kullanılmadığı görülmektedir. Bu mamanın tahılsız üretilmesi, kalitesini daha da artırmaktadır.

Bu yazı 79 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak