blogger analytics
N&D Kedi Maması- İstanbul Pet Kuaför Salon Merkezi

N&D Kedi Maması

Paylaş
 

N&D Kedi Maması

Kediler doğaları gereği vahşi ve avcı yapıları olan hayvanlardır. Vahşi doğada hayatta kalma becerileri yüksek olan, içgüdüleri gereği beslenme ihtiyaçlarını avlanarak sağlayan, koku alma duyuları gelişmiş mükemmel canlılardır. İnsanoğlunun kedilerle aynı ortamı paylaşmaları ve onları evcilleştirmeleri fare ve haşerelerden kurtulmak istemelerinden kaynaklı başlamış ve günümüzün en sevilen evcil hayvanlarından birisi olmalarında başrol oynamıştır. Düşünürsek kedigiller familyasında bulunan aslanlar, kaplanlar ile her gün sokaklarda karşımıza çıkan yüzlerce kedi karakter ve yapı olarak birbirlerine çok benzerler.

 

Doğalarından ayırdığımız ve bizimle aynı evi paylaşmak zorunda bıraktığımız kedilerin beslenmeleri ve bakımları da büyük bir özen ve sorumluluk gerektirir. Sokaklarda yaşayan kediler yaşamlarını sürdürebilmek için ihtiyaç duydukları protein ve vitaminleri çöpleri karıştırarak, fare, kuş ve haşereleri avlayarak giderebilirler amma velakin evde doğan ve ev ortamına alışan kedilerin bunu yapabilmesi mümkün değildir. Burada sorumluluğun tamamı sahiplenene aittir ve beslenmelerinden sağlığına, tuvalet ihtiyacından sosyal hayatlarına kadar dikkat edilmesi gereken birçok konu mevcuttur.

 

İlk olarak mama seçerken dikkat edilmesi gereken konulara değinecek olursak kedinizin ihtiyaç duyduğu protein ve vitaminleri tam olarak karşılayabilecek ve aynı zamanda kedinizin damak zevkine uyacak mamaları araştırmamız gerekir. Kediler yemek konusunda seçici hayvanlardır ve alıştıkları düzenin dışına çıkmayı pek sevmezler. Bu yüzden kedinizin mama alışkanlığını sütten kesildikten hemen sonra doğru bir şekilde yapmanız gerekir. Mama seçerken mamanın içeriği çok önemlidir, bol miktardadır.

Tahıl içeren ürünler kediniz için sadece kısa süreliğine tokluk hissi veren faydasız besinlerdir. Buğday, mısır gibi tahıllar birçok kedide alerjiye sebebiyet verdiğinden dolayı tercih edilmemelidir ki bilindiği üzere kediler etobur canlılardır ve sağlıklı beslenebilmeleri için hayvansal ürünlere ihtiyaç duyarlar. Biz de mama seçimi yaparken hayvansal içeriği yüksek olan mamaları araştırıp bulmalı ve tercih etmeliyiz. Bunu yaparken de ambalajlarda bulunan bazı ibarelere dikkat etmeliyiz. Büyük puntolarla yüksek oranda hayvansal ürün içerdiği söylenen bazı mamaların içeriktir. Kısmında küçük puntolarla yazan “meat by products”, “chicken by products” gibi yazılar bu ürünlerde hayvansal yan ürünlerin bulunduğunu ve insan tüketimi için uygun olmadığını belirtir. Bu mamalar hazırlanırken içine besindir. Değeri olmayan, maliyeti düşürmek için eklenen iç organ, tırnak, toynak gibi maddelerde eklenerek tahılsız ya da düşük tahıllı olarak satışa sunulmakta ve tüketiciler kandırılmaktadır.

 

 

 

Bir İtalyan firması olan N&D markası, kedileriniz için besin değeri yüksek, kaliteli, lezzetli ve sağlıklı mamaları ileri teknoloji kullanarak üretmektedir. N&D Kedi Maması içerdiği insan tüketimine uygun hayvansal gıdaların yanında mısır ve pirinç yerine buğday ve yulaf gibi sindirimi daha kolay ve alerji yapmayan tahıllarla kedinizin severek tüketeceği ve sağlıkla gelişimini sağlayacağı ürünler üretir. Veteriner hekim kontrolünde kedinizin besin ihtiyacına göre N&D Kedi Maması yaş, kuru veya konserve gibi birçok çeşide sahiptir ve hiçbir şekilde renklendirici, yapay tatlandırıcı veya kimyasal madde içermez. Ayrıca kedinizi beslerken onun yaşına, yapısına ve cinsine de dikkat etmeli ve mamasını buna göre seçmelisiniz.

N&D Kedi Maması

Unutmayın ki kediler uzun süre açık kalmış mamaları ya da uzun süre beklemiş suları tüketmek istemezler. Aldığınız ürünün son kullanma tarihine dikkat etmeli ve her mama verdiğinizde suyunu tazelemelisiniz. Unutmamanız gereken bir diğer konu da kalitesizdir. Mamaların sadece kedinizin sağlığını tehlikeye sokmayacağı gibi sizin de hayatınızı olumsuz yönde etkileyeceğidir, çünkü kalitesiz mamalarıdır. Kedilerde aşırı miktarda tüy dökülmesine yol açar ve evinizin her yerindedir. Karşılaştığınız bu tüyler sizi ve ailenizi son derece rahatsız eder.

Bu yazı 124 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak