blogger analytics
N&D Tavuklu Ve Narlı Kısırlaştırılmış Yetişkin Düşük Tahıllı Kedi Maması

N&D Tavuklu Ve Narlı Kısırlaştırılmış Yetişkin Düşük Tahıllı Kedi Maması

Paylaş
 

N&D Tavuklu Ve Narlı Kısırlaştırılmış Yetişkin Düşük Tahıllı Kedi Maması

Kedilerin beslenmesi için tercih edilen mama seçimleri çok önemlidir. Yapılan yanlış tercihler zaman içinde kediler için geri dönülemez hastalıklara neden olabilir.Bu sebeple kedi mamaları seçerken göz önünde bulundurulması gereken bir çok kriter vardır. Kediniz öncelikli olarak yavru kedimi, yetişkin kedimi olduğu çok önemlidir. Kedilerin yaşlarına göre ihtiyaç duydukları besinlerde değişiklik göstermektedir. Yavru kediler için protein oranı yüksek olan mamalar, yetişkin kediler için ise protein oranının daha düşük olduğu mamalar tercih edilmelidir.

 

Dikkat edilmesi gereken diğer bir nokta ise kedinizin şişman bir kedi olup olmadığıdır. İleride daha büyük sorunlar yaşamamak için şişman kediler için özel olarak hazırlanan mamaları tercih edebilirsiniz. Kedinizin cinsiyeti ve kısırlık durumu, hamile olması yada emziren bir kedi olup olmadığı da mama seçimini de dikkat edilmesi gerekmektedir. Ayrıca cinsine göre de kedi mama seçimi yapabilirsiniz. Uzun tüylü kedilerin tüy yutmaması için özel mamalar kullanabilirsiniz. Kuru mama veya yaş mama arasında da bir tercih yapılabilir. Ancak iki mama çeşidini de düzenli olarak kullanmak kedinizin sağlığı için daha doğru olacaktır.

 

N&D Tavuklu ve Narlı Kısırlaştırılmış Yetişkin Düşük Tahıllı Kedi Maması İçerikleri ve Etkileri:

 

            N&D Tavuklu ve Narlı Kısırlaştırılmış Yetişkin Düşük Tahıllı Kedi Maması kedinizin tüm besinsel ihtiyaçlarını karşılayabilecek 1-6 yaş arası kediler için üretilmiş olan, kilo alımını önleyen, düşük tahıllı, kısırlaştırılmış kedi mamasıdır. %60 hayvansal gıdalardan oluşmakta, %20 tahıl içermekte ve %20 meyve, sebze ve minarelerden oluşmaktadır. Kimyasal koruyucu madde ve GDO’lu hiçbir madde içermeyen düşük tahıllı içeriye sahiptir. Sağlıklı deri ve parlak tüy görünümünü sağlayan balık yağları içermektedir.

 

            N&D Tavuklu ve Narlı Kısırlaştırılmış Yetişkin Düşük Tahıllı Kedi Maması kan sağlığını destekleyen ıspanak, demir ve vitaminleri içeriğinde barındırmaktadır. Sindirimi rahatlatmayı sağlayan ve tüy atılımına yardımcı olan pisilyum bulunmaktadır. İskelet yapısını destekleyen glukosamin ve kondroitin içermektedir. Yaşlanmayı geciktirici ve savunma mekenizmasını güçlendirici üzüm, yeşil çay, havuç ve yaban mersininden elde edilen karışımlar bulunmaktadır. Yüksek oranda sindirilebilirlik özelliğine sahiptir. Aynı zaman da içeriğinde lutein kaynağı olan kadife çiçeği özü barındırmaktadır. Kalp sağlığını ve görme duyusunu destekleyen taurin içermektedir.

 

Tavuğun yanında balık çeşitleri de içeren N&D Tavuklu ve Narlı Kısırlaştırılmış Düşük Tahıllı Kedi Maması bağışıklık sistemini güçlendirmek amacıyla EPA ve DHA içermektedir. Alerjik sorunlara neden olabilecek tahıllara yer verilmemiştir. İçeriğinde sindirim sistemini koruyan ve hazmı kolaylaştıran Nar ve elma gibi gibi meyveler bulunmaktadır. Özellikle kısırlaştırılmış kediler için üretilmiş olan mamanın diğer mamalara göre yağ oranı daha düşüktür. Ayrıca daha kısa sürede sindirimi amaçlanmaktadır. Aşırı kilo alımını önlemek amacıyla L-carnitine içermektedir. Kaliteli ve taze ürünlerden elde edilen ürünler ile karşımıza her tür mama ile çıkan firma başarısını sürekli yenilemekte ve bir çok hayvan severe kendisini kabul ettirmeyi de başarmaktadır.

 

N&D Tavuklu ve Narlı Kısırlaştırılmış Düşük Tahıllı Kedi Maması Tüketimi ve

N&D Tavuklu Ve Narlı Kısırlaştırılmış Yetişkin Düşük Tahıllı Kedi Maması

Kedinizin mamaya alışma süresi de çok önemlidir. Bu aşama da eski mama ile yeni mamanın birlikte kullanımı ve oranı iyi ayarlanmalıdır. Bu sayede evcil hayvanınızın mamaya daha kolay alışmasını da sağlayabilirsiniz. Aynı zaman da mama miktarına da dikkat edilmelidir. Kedinizin yaşam koşullarına göre günlük beslenmesinde değişiklik yapabilir, miktarı değiştirebilirsiniz. Kuru mama kullanımında temiz içme suyu ile tüketilmesi ve mama paketinin saklanma koşullarına da dikkat edilmesi önemlidir. Kuru ve serin bir yerde ağzı kapalı şekilde bekletilmelidir.

Bu yazı 172 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak