blogger analytics
N&D Tavuklu Ve Narlı Tahılsız Kısırlaştırılmış Kedi Maması

N&D Tavuklu Ve Narlı Tahılsız Kısırlaştırılmış Kedi Maması

Paylaş
 

N&D Tavuklu Ve Narlı Tahılsız Kısırlaştırılmış Kedi Maması

Bazı mama içeriklerinde tahıl oranları yüksek olsa da besin değerleri açısından günlük besin ihtiyacını karşılamak için kalorisi düşüktür. Ve canlıları tokluk hissine taşıyamazlar. Mama içeriğinde sebze ve meyve lifleri eksik olan et gıdasının %30 unu karşılarken , geri kalan mama içerikleri vitamin ve minerallerle destekli tam besin halini almasına sebep olmaktadır.

 

N&D‘nin ürettiği bu mama %0 tahıl içeriğiyle protein destekli zengin içeriklerden oluşmuştur. Sebebi ise hassas bazı kedilerin tahıl besinlerine karşı alerjik reaksiyonlar gösterebilecekleridir. Kediler doğaları gereği etçildirler bu yüzden mama içeriği protein ağırlıklı hazırlanmıştır. Sterilize edilen et ve yan ürünleri canlıların günlük besin ihtiyaçlarının %70 ini karşılayacaktır. Özellikle kısırlaştırılmış kedilerin besin seçimlerindeki hassasiyet daha farklı olacaktır özellikle evcil hayvan sahipleri için. Çünkü canlı belli fizyolojik eylemlerini kaybettiğinden bu eksikliği ve enerjiyi tükettiği besin bileşenlerinden alacaktır.

 

Kısırlaştırılmış kedilerde dış etkenlere karşı bağışıklık sistemi normal kedilere göre daha yavaş hal alacaktır. Bazı hormonları vücutları salgılayamayacağı için dirençsiz ve durağanlık göstereceklerdir. Bu durumların önüne geçmek için seçilen kuru mama gıdalarının içeriğindeki protein kalitesine ve protein ağırlıklı olmasına özen gösterilmelidir. Kediler gerekli toksinleri vücuduna almakta ve dışarıya atmakta en fazla et ve yan ürünlerinin içeriğindeki bileşenleri tüketerek verimliliği sağlayabilirler.

 

            N&D Tavuk ve Narlı Tahılsız Kısırlaştırılmış Kedi Mamasının tüketimi ile kısırlaştırılmış kedilerde bir takım olumlu değişikler gözlemlenecektir. Bu 2 haftalık düzenli kullanımında ortaya çıktığı görülmektedir. Örneğin;

 

  1. İçeriğindeki taze et ve et ürünleri sayesinde kaliteli protein besinlerinin tüketimiyle belli hormonal toksinlerin vücuda kazandırılması sağlanır.
  2. Sebze ve meyve liflerinden kaynaklı olarak zengin mineral ve vitamin besin bileşenleriyle tırnak ve diş minelerinin sertleşmesinde etkin rol oynar.
  3. Mama içeriğinde karmaşık tahıllar kullanılmaması nedeniyle mide şişkinliğinin önüne geçilirken, alerjik reaksiyonlarda engellenir.
  4. Narın etkisiyle ciltte esneklik, yumuşaklık ve canlılık meydana gelirken, tüylerin uzaması ve gözeneklerin sıklaşmasında yardımcı besin gıdasıdır.
  5. Kolaylıkla sindirilen ve bağırsakta emilimini sağlayan hayvansal yağların kullanılması operasyon geçiren kedilerin dışkı ve idrarını yaparken zorlanmalarının önüne geçilmesi amaçlanmıştır.
  6. Kısırlaştırılmış kedilerde oluşacak hareketsizlik onları kilo alımına sevkeder ve obeziteye kadar ulaşabilir. Bu sağlık sorunları yaratarak organların ve kasların yağlanmasına sebep olur. Bu durum göz önünde bulundurularak zerdeçal kökünün ilavesi ve portakal suyunun kullanılmasına özen gösterilmiştir.
  7. Taze kurutulmuş bitki ve bitki özleri ile bazı besinlere alerjisi olan hassas kedilerin bu ihtiyaçlarını bu özel bitkileri tüketerek bu açığı kapatabilecekleri görülür.
  8. Taze meyvelerin kullanılması, yapay olmayan karbonhidrattan uzak olarak doğal şeker oranı vereceğinden günlük enerjisini sağlayacak karbonhidrat besinini de vücuduna alarak hareketli ve enerjik olmasını sağlayacaktır.
  9. Kan şekerlerinde artışı engellemek için bazı antioksidanlar kullanılmıştır. Bunlar aynı zamanda kalp ve damar yollarını korur. Örneğin; biberiye otu özüdür.

 

Mamanın İçeriği ve Kullanılan Besin Bileşenleri Nelerdir ?

N&D Tavuklu Ve Narlı Tahılsız Kısırlaştırılmış Kedi Maması

Patates, tavuk yağı, tavuk eti, kurutulmuş tavuk eti, ringa balığı, balık yağı, sterilize hayvansal yağlar, hayvansal proteinler, bitkisel lifler, meyve lifleri, bezelye, havuç, kurutulmuş yonca, inulin, oligosakkaritler, kurutulmuş nar, nar tozu, elma, ıspanak, psyllium, frenk üzümü, tatlı portakal, yaban mersini, bira mayası, sodyum klorür, zerdeçal kökü, glukozamin, sülfat, kadife çiçeği, A vitamini, D3 vitamini, E vitamini, niasin, C vitamini, B1 vitamini, H vitamini, folik asitler, B12 vitamini, kolin klorür, beta karoten, çinko, manganez, demir, bakır, taurin, L-karnitin, aloe vera, yeşil çay, biberiue otu,omega 3 ve omega 6

Bu yazı 107 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak