blogger analytics
Nutri Feline Tahılsız Sığır Etli Kedi Konservesi- İstanbul Pet Kuaför Salon

Nutri Feline Tahılsız Sığır Etli Kedi Konservesi

Paylaş
 

Nutri Feline Tahılsız Sığır Etli Kedi Konservesi

Tarım topluluğunun yaygın olduğu yerlerle tanışması ile evcilleşen kediler ilk olarak Kuzey Afrika uygarlıkları ve Mısır Uygarlığında ortaya çıkmıştır. Genel anlamda 2,5-12 kilogram arasında ağırlıkları değişen kediler ortalama olarak 14 yıl yaşamaktadırlar. Fakat bu 14 yıl olan ortalama kedilerin bakımın iyi gerçekleştirilmesi durumunda 20 yıla kadar uzayabilmektedir. Çok farklı genetik yapılara sahip olan kediler bu nedenle çok çeşitli renklerde bulunabilirler.

 

Yavru kediler bakışları ve masumlukları ile insanları etkilemektedirler. Onların masum bakışları sizlerin adeta kalplerinizi eritecek ve onlara bakma isteği getirecektir. Ancak yavru kedi beslemek için onların bakımına özen göstermeniz gerekecektir. Kedinizin yaşama çok iyi başlaması hem sizler hem de kediniz için çok önemlidir. Bundan dolayı kedinizin beslenmesi ve bakımı konusunda çok dikkatli ve çok özenli davranmanız gerekmektedir.

 

Sizler ve evinizde yaşayan aileniz veya arkadaşlarınız evinizin düzenine alışkın olabilirsiniz. Fakat yavru kediler için o düzen çok yabancı ve ürkütücü olabilir. . Bu yüzden kediniz için ev ortamınızı gayet onun rahat edebileceği şekilde hazırlamanız onu korkutmadan bakımını gerçekleştirmeniz çok önemlidir. Yavru kedi beslemeyi göze aldıktan sonra evinizde ufak tefek değişiklik yapmak da sizlere pek zarar vermeyecektir. Kedilerinize çok hassas davranmaya da özen göstermeniz gerekmektedir. Bilakis kediler en masum hayvanlar arasında sayılmaktadır.

 

Yavru kedileriniz evinizde bulunan eşyalardan oldukça korkacaklardır. Çünkü evinizdeki eşyalar onlara çok büyük geleceklerdir. Bu durumda sizler kedinize şefkatli davranmalı ve onun rahatına uygun ortam oluşturmaya özen göstermelisiniz. Kedinizin bulunacağı ortam sıcak ve huzurlu olmalı, kuru ve hava akımından uzak olmalıdır. Kedinizin yatacağı yer çok yumuşak ve rahat olmalıdır. Kediler yalnız kalmaya çok çabuk alışırlar fakat başlangıçta kardeşlerinin yanındaki sıcaklığı hatırlaması için yatağının altına sıcak bir su şişesi koyabilirsiniz. Kedileriniz yatağına alıştıktan sonra sizlere de çok rahat alışacaktır.

 

Kedinizin güvende olması için onları evinizde bulunan pencere gibi yerlerden uzak tutmanız gerekmektedir. Çünkü kediler çok hareketli hayvanlar oldukları için camlardan atlayabilir bu yüzden hem kaybolabilir hem de ölebilirler. Aynı zamanda sizler için zararlı olmayan fakat kediler için zararlı ve zehirli olabilecek çiçek varsa bunları kedinizden uzaklaştırmalısınız.

 

Yavru kedilerinizin gelişimlerini tamamlaması ve büyümesi için kedi mamaları çok önemlidir. Bundan dolayı mama seçimine özen göstermeniz gerekmektedir. Her şeyden önce kedinizin tüm potansiyelini kullanarak büyümesi ve gelişmesi kedinize seçeceğiniz mama sayesinde gerçekleşmektedir. Kedinizin huzuru ve güveni için sizden önce kullandığı mamayı hemen değiştirmemenizi öneririz. Çünkü bir anda maması değiştiği zaman yeni mamasına alışamayabilir. Bundan dolayı kedinize yeni mamasını ilk bir hafta boyunca eski maması ile karıştırarak vermenizi önermekteyiz.

 

Çünkü ortalama olarak 5 ila 7 gün arasında yeni mamasına alışacaktır. Kedinize hangi mamayı verirseniz verin az ve sık vermeniz gerektiğini asla unutmayınız. 8 ila 12 haftalık kedilerin günlük ortalama 4 öğün mamaya ihtiyacı vardır. 3-6 aylık olduklarında ortalama 3 öğün, 6 aylıktan sonra ise kedilerinizin günlük ortalama 2 öğüne ihtiyacı vardır. Kedilerinizi korumanızın en başarılı yöntemlerinden birisi onları gerçekten sevebilmenizdir. Ve bu sevgi ile birlikte onların bakım ve beslenmesine özen göstermeniz de gerekmektedir.

Nutri Feline Tahılsız Sığır Etli Kedi Konservesi

Kedileriniz için hazırlamış olduğumuz Nutri Feline Tahılsız Sığır Etli Kedi Konservesi onların ihtiyacı olan tüm besinleri içermektedir. Sizler de kedilerinize bu mamayı huzurla yedirmeli ve onların sağlıklı olmasını sağlamalısınız. Unutmayın onlar sizler için bir arkadaş bir dost ve hatta bir kardeş gibidir. Bundan dolayı onları çok sevin ve bakımını asla ihmal etmeyiniz..

Bu yazı 75 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak