blogger analytics
Nutri Feline Tahılsız Tavuk Etli Hindili Kedi Konservesi

Nutri Feline Tahılsız Tavuk Etli Hindili Kedi Konservesi

Paylaş
 

Nutri Feline Tahılsız Tavuk Etli Hindili Kedi Konservesi

Tüm evcil hayvan dostlarımız için hazırlanmış, birbirinden farklı binlerce çeşit ürün bulunmaktadır. Her biri belli kriterlere göre sınıflandırılmış ve kategorize edilmiştir. Sevimliliği ile dikkat çeken ve sevenlerinin tercih sebebi olan kediler içinde aynı şeyler söz konusudur. Kedilerin beslenmelerine dair çok çeşitli mama seçenekleri bulunmaktadır. Belli kriterleri göz önünde bulundurmadan satın alınan ürünler ise, telafisi zor durumlara sebebiyet vermektedir. Özellikle bu olumsuz sonuçlara kapı açmak adına mutlaka bir Veteriner Hekim ile görüşülmeli ve tavsiyelerine uyma konusunda kendimizi bilinçli birer birey haline getirmeliyiz. Çünkü her kedinin kendi ve diğer kediler ile benzemeyen fizyolojik ve fiziksel özellikleri değişkenlik gösterebilmektedir.

 

Günümüzde gelişen teknoloji ve ihtiyaç duyulan gereksinimler ile her an yeni bir adım atmaktadır. Bu durum her sektör gibi tüm evcil hayvan mamaları için de geçerli hale gelmektedir. Bu sayede çeşitliliğin sınırları zorlanmakta ve tercih süresinin de yeterli bilgi sayesinde karar bağlanması gereksinimi ortaya çıkmaktadır. Yani en doğru mama seçimini yapabilmek için mamanın ve kedinin özelliklerinin iyi bilinmesi gerekmektedir. Binlerce kedi maması çeşidi içerisinde bulunan ve konserve mama statüsüne dâhil olan mamalardan biri de, Nutri Feline Tahılsız Tavuk Etli Hindili Kedi Konservesi kedi ebeveynleri için tercih ediliyor. Sağlıklı ve güçlü bir kedi için gerekli içeriğe sahip olan Nutri tahılsız tavuk etli hindili kedi konservesi, her zaman tercih edilebilen ve sunulabilen bir mama çeşididir.

 

Nutri Feline Tahılsız Tavuk Etli Hindili Kedi Konservesi İçeriği

 

Taze et çeşitliliği ile dikkat çeken bu kedi maması, doğal beslenmenin altını çizmektedir. Özellikle şeker, Gluten ve GDO içermemesi ile de birçok sınıf atlamış olduğunu kanıtlamıştır. Analitik Bileşenleri ve içindekiler ise, %58 Tavuk eti, %4 Hindi eti, su, vitamin ve mineraller ek besinleri ile tam bir doğal beslenme biçimini sunmaktadır. Ayrıca, ortalama %10 ham protein ve yağ oranına sahiptir. %5 ham lif ve ham kül oranı ile de denetlenmiş mama kategorisinde yer almaktadır. 80 Gr. Ağırlığında ve konserve şeklinde sunulmaktadır. Kedi mamalarının önemi yanında muhafaza ve tüketme unsurları da çok önemlidir. Nutri Feline tahılsız tavuk etli hindili kedi konservesi muhafazası ise, oda sıcaklığında korunarak kedinizin uygun beslenme takvim ve saatine göre günde 1 veya 3 paket şeklinde verilebilir.

 

Kedi Maması Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

 

Kedi maması konusunda seçim yaparken uzun bir araştırma yapmaya ve çok fazla kararsız kalmaya gerek yok. Belli kriterlerin bilinmesi daha sağlıklı yollara sevk ederek, çözüm bulmanıza yardımcı olacaktır. İlk olarak yapılacak olan uzman bir Veteriner Hekim randevusu olacaktır. Çünkü biz ne kadar araştırma yaparsak yapalım uzman bir hekimin bilgisi dâhilinde karar vermek gibi olmayacaktır. Daha sonra önem arz eden mama seçimi unsuru kedimizin yaş aralığıdır. Küçük, yetişkin ve yaşlı kediler, mutlaka beslenmeleri farklı olmalı ve fiziksel yapılarına göre seçim yapılması gerekmektedir.

Nutri Feline Tahılsız Tavuk Etli Hindili Kedi Konservesi

Diğer önemli iki unsur ise, kilo ve cinsiyetlerine göre tercih edilmesi gereken mamalardır. Cinsiyet farkından doğan birçok farklı özellik beslenme konusunda da farklılık göstermekte ve dikkat edilmez ise doğal beslenme çizgisinin altında veya üstünde kalmaya neden olur. Kilo problemi olan ve olmayan evcil hayvanlarımızın yine mama seçimlerini, bu detayı da göz önünde bulundurarak yapmamız da fayda olacaktır. İyi bir bilgi araştırması edinilerek seçilen ve belli periyodlarda uzman Veteriner Hekim tarafından kontrol altında tutularak süre giden beslenme alışkanlıkları, size en doğru kararı vermiş olmanın mutluluğunu yaşatacaktır.

Bu yazı 88 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak