blogger analytics
Nutri Feline Tahılsız Ton Balık Tavuk Ciğerli Kedi Konservesi

Nutri Feline Tahılsız Ton Balık Tavuk Ciğerli Kedi Konservesi

Paylaş
 

Nutri Feline Tahılsız Ton Balık Tavuk Ciğerli Kedi Konservesi

Kedi beslenmesi önemli bir konudur ve dikkat edilmelidir. Piyasada yüzlerce ürün vardır ve hangisinin kedimize uygun olduğunu bilmemiz gerekmektedir. Örneğin hangi mamanın kediniz için uygun olup olmadığını bilmeniz gerekmektedir. Peki, bir mamanın kediler için uygun olup olmadığı nasıl anlaşılır? Bu sorunun cevabı elbette mamanın içeriğinde gizlidir. Bir mamanın içeriği her şeyi gösterir. Bu yüzden Nutri Feline Tahılsız ton balık tavuk ciğerli kedi konservesini tanıtırken kedi beslenmesi konusunda ipuçları vererek kediler için uygun beslenmeyi açıklamak doğru olacaktır. Bu sayede kediler için özel olarak üretilmiş ve kaliteli bir ürün olan Nutri Feline Tahılsız ton balık tavuk ciğerli kedi konservesi hakkında daha fazla bilgi sahibi olacağız.

 

Öncelikle belirtelim ki kedi beslenmesin en önemli besinlerden biri ettir. Kediler aslanlarla aynı aileye mensup canlılardır bu yüzden onları etçil olarak sayarız. Etçil olan kediler için et besini doyurucu ve yararlı bir içeriğe sahiptir. Bu yüzden sık sık et verilmelidir. Ayrıca mamadaki tahıl oranına da dikkat edilmelidir. Çünkü etçil bir canlı için tahıl zararlı olabilir. Az kullanıldığında yararlı olabilen tahıllar çok kullanıldığında zararlı olmaktadırlar. Bunun nedeni tahılda bulunan Glisenik Endeksidir. Nutri Feline Tahılsız ton balık tavuk ciğerli kedi konservesi bu yüzden önemlidir.

 

İçinde hem bolca et vardır hem de tahılsızdır. Ayrıca kullanılan etlerden ton balığı da uzmanlarca en çok önerilen etlerden biridir. Balık etinde hayvanlar için çok önemli içerikler vardır. Bu içeriklerden Omega 3 ve Omega 6 kedinizin vücut yapısını koruma ve daha iyi hale getirmek için birebirdir. Beyin, göz, sindirim sistemi, bağışıklığın kuvvetlenmesi durumlarında görev alarak vücudu daha iyi bir yapıda olmalarını sağlarlar. Ayrıca bu sayede kediniz daha geç hastalanıp daha erken iyileşecektir. Nutri Feline Tahılsız ton balık tavuk ciğerli kedi konservesinde %26 oranında ton balığı, %15 oranında ise tavuk ciğeri bulunmaktadır. Yani mamanın toplam et oranı %41’dir. Bu oran bir kedi konservesi için iyi bir orandır.

 

Nutri Feline Tahılsız ton balık tavuk ciğerli kedi konservesinde %10 oranında protein bulunmaktadır. Ayrıca bolca mineral ve vitaminde mamadaki yerini almıştır. Bir kedi mamasının içinde olması gereken içeriklere, besin değerlerine bakıldığında protein, mineral ve vitaminlerin olması gerektiğini görürüz. Bunun nedeni bu içeriklerin vücudu koruyan, yapılandıran ve direnç kazandıran içerikler olmasındandır. Her içeriğin ayrı görevi vardır. Örneğin %10 oranında olan protein vücudu bir kalkan gibi koruyan bir içeriktir. Antikorlar üreterek vücudu mikroorganizmalardan korur, hücreleri yeniler, onarır. Bu yüzden bir mamada kedinizin iyi bir yapıda olması için protein oranı da iyi olmalıdır. %10 oranı zengin denile bilinecek bir orandır ve bir konserve mama için kesinlikle çok iyi bir orandır. Vitaminler vücut organlarının görevlerini en iyi şekilde yerine getirmeleri için uğraşırlar. Mineraller ise vücuda dirençlik verip kedinizin daha iyi bir yapıda olması için çalışırlar.

Nutri Feline Tahılsız Ton Balık Tavuk Ciğerli Kedi Konservesi

Nutri Feline Tahılsız ton balık tavuk ciğerli kedi konservesi içerik olarak gayet iyi bir mamadır. İçinde katkı maddesi olmayan ve et bakımından zengin, doyurucu, sağlığı koruyucu ve vücut yapısını yapılandırıcı içeriklere sahiptir. Bu yüzden iyi bir mama olduğundan bahsedebiliriz. Kullanılan içerikler ve içerik oranları son derece iyidir ve kediniz için yararlı olacaktır. Bir kedi mamasında olması gereken tüm içeriklere sahip olan Nutri Feline Tahılsız ton balık tavuk ciğerli kedi konservesi bu yüzden korkmadan kedinize alabilirsiniz. Mama kedinizin sağlığını koruma ve daha iyi bir hale getirmek için iyi bir tercihtir.

Bu yazı 116 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak