blogger analytics
Ok Cat Bol Sığır Etli Püre Kedi KonservesiOk Cat Bol Sığır Etli Püre

Ok Cat Bol Sığır Etli Püre Kedi Konservesi

Paylaş
 

 Sığır etinin faydaları?

Ok Cat Bol Sığır Etli Püre Kedi Konservesi

Vücut için gerekli proteini depolamak adına çok gerekli bir besin olan sığır eti, sağlığımızın için az yağlı veya yağsız ve doğal (organik) et şeklinde tercihimizi bu yönde yapmalıyız. Sığır eti, çok ileri düzeyde olmayan kalp rahatsızlıkları ve bunun yanı sıra yine aynı şekilde çok ileri düzeyde olmayan kanserleri önleyebilmek adına ihtiyacımız olan maddeleri içerisinde barındırmaktadır.

 

Protein bakımından çok zengin bir besin kaynağı olmasının yanında tüketildiği takdirde vücudumuza B12 ve B6 vitaminleri enjekte eder. Kalp krizi ve bunun gibi kalp ile ilgili rahatsızlıkları en aza indirgemek adına vücudumuza alacağımız yüksek miktardaki B vitaminleri gerekli ve bunun ile birlikte önemlidir. Bu bol miktardaki vitamin ihtiyacımızı en iyi karşılayacağımız ve gidereceğimiz besin kaynağımız ise sığır etidir. Vitamin kaynağı olmasının yanı sıra vücuda gereli mineral ve çinkoyu da vermekte olan sığır eti, müdahaleye geç kalındığında ölümcül olan kanseri önlemek adına birebir çözümdür. Selenyum elementini de bol miktarda içinde bulundurmaktadır. Bu sebeple özellikle kolon kanserine karşı daha korumacıdır. Ayrıca vücudumuz için faydalıdır ve bunun ile birlikte gereklidir de.

 

Sığır eti püresi nasıl elde edilir ve Püreleştirilme amacı nedir?

 

Et ve bazı baharatların karışımdan sonra gerekli miktarda haşlanan sığır etinin püreleştirilmesinin amacı, kedinin yediği besini daha çabuk ve daha kolay bir şekilde hazmetmesidir. Böylelikle kedi hem gerekli proteinini, mineralini ve selenyum miktarını rahatlıkla karşılar hem de dışkısını yaparken daha rahat olacaktır.

 

Sığır etini püreleştirmek için yapılması gereken; gerekli miktarda pek de fazla sayılmayan patatesi, aynı şekilde sığır etini ve az miktarda gerekli baharatları büyük bir rondo (karıştırıcı, mikser) yardımı ile karıştırmaktır. Sonrasında ise dinlendirilmesi yeterli olacaktır. Böylelikle sığır etimiz püreleştirilmiş olur ve daha kolay sindirime hazır hale gelir.

 

 

 

Ok Cat bol sığır etli pürenin içinde bulundurduğu malzemeler nelerdir?

 

             İçerisinde ana malzemeler olarak et ve türevleri bulunmaktadır. İçerisinde bulunan sığır eti oranı %10 ila %15 arasındadır. İçerisinde ilave olarak bakır ve sülfat mineralleri ile 500 mili gram taurin bulunmaktadır. İçerdiği vitaminler; A, D3, E ve B vitaminleridir. B vitamini açısından içerdikleri B12 ile B6 vitaminleridir. Su analizi %81 iken protein analizinin oranı %9,5’tir. Hayvansal ve bitkisel açıdan gerçek ve has yağ oranı %6, harbi kül oranı %5, selüloz oranı ise % 0,6’dır.

 

Bir gün yani 24 saat içerisinde yaklaşık 4 ya da 5 kilogram olan kediye 2 porsiyon oranında verilmesi gerekmektedir. Buda demek oluyor ki kedinizin gün içerisinde yaklaşık 3 kutu kadar Ok Cat Bol Sığır Etli Püre Kedi Konservesi yemesi gerekmektedir. Eğer ki kediniz hamile veyahut emzirme eylemi gerçekleştiren bir kedi ise 3 kutu vermek yerine sayıyı arttırmalı, en az 5 kutu günlük olarak vermelisiniz. Kullanımın bitiş günü paketin alt kısmında belirtilmektedir.

 

 Neden Ok Cat mamaları ve kedi konservelerini seçmeliyiz?

Ok Cat Bol Sığır Etli Püre Kedi Konservesi

               Kediniz için en iyisini ve kalitelisini istiyor iseniz ve kedinizin dışkısını daha kolay yapabilmesi ve daha az etrafı kirletmesinden yanaysanız işte o zaman tercihiniz Ok Cat Bol Sığır Etli Püre Kedi Konservesi ürününden yana olmalı! Protein, mineral ve selenyum elementi bakımından zengin olduğundan kediniz daha sağlıklı bir yaşam içerisinde daha mutlu olacaktır. Kullanma talimatları doğru ve sırası ile uygulanırsa kedinizin tutum ve davranışları olumlu yönde değişecek sizde artık rahat bir nefes alabileceksiniz.

Bu yazı 106 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak