blogger analytics
Ok Cat Bol Somonlu Püre Kedi Konservesi

Ok Cat Bol Somonlu Püre Kedi Konservesi

Paylaş
 

Ok Cat Bol Somonlu Püre Kedi Konservesi

Ok Cat Bol Somonlu Püre Kedi Konservesi kedinizin beslenmesi için özel olarak hazırlanmış bir konserve mamadır. İçerisinde kedinizin sağlıklı olması ve bunu devam ettirebilmesi için özel olarak seçilmiş besinler bulunmaktadır. Ok Cat Bol Somonlu Püre Kedi Konservesini yakından tanımak için içeriklerine bakılması ve bu içeriklerin bilinmesi yeterlidir. Bu yüzden Ok Cat Bol Somonlu Püre Kedi Konservesinin kediniz için neden önemli olduğu ve hangi katkıları olduğunu daha iyi anlayacaksınız. Öncelikle belirtelim ki kedi beslenmesi için önemli beslenme kaynaklarından biri mamalardır.

 

Mamalar içerik olarak kediler için özel olarak hazırlanana besin kaynaklarıdır. İçerlerinde uzmanlarca hazırlanmış besinler bulunmaktadır. Ayrıca besin değerleri de kedilerin ihtiyaç duydukları oran kadar olmalıdır. Bazı kedi sahipleri bunu bilmeyerek kedilerine sadece ev yapımı yemekler verirler. Ancak ev yemekleri bir çözüm değildir. Her ne kadar kedilerin severek yediği ev yemekleri olsa da kediler için gerekli olan besin değerlerini taşımazlar. Bu yüzden ev yemekleri sadece kısa vadede yararlıdır.

 

Uzun vade de ise kedilerin mama almaları gerekmektedir. Bir mamanın iyi olduğunu anlamak içinde mamanın içeriklerine bakılması gerekilir. Bu yüzden Ok Cat Bol Somonlu Püre Kedi Konservesini tanımak için içeriklere bakılmalıdır. Ok Cat Bol Somonlu Püre Kedi Konservesinde kedilerin beslenmesinde önemli bir yeri olan etten bolca kullanılmıştır. Özellikle kullanılan somon eti kediler için büyük önem taşıyan bir et çeşididir. Kediler etçil canlılardır ve bu özellikleri yüzünden sık sık et yemeleri gerekmektedir. Et onlar için besleyici, lezzetli ve sağlıklı bir besin kaynağıdır.

 

Özellikle kedi beslenmesinde kullanılan balıketi uzman kişilerce sıkça önerilmektedir. Bunun nedeni balıketinde bulunan ve kedi sağlığı için büyük önem taşıyan besin değerleridir. Bu besin değerlerinden bazıları: kalsiyum, EPA, DHA, vitaminler, mineraller, Omega 3 ve Omega 6’dır. Bu içerikler %14 oranında somon etine sahip olan Ok Cat Bol Somonlu Püre Kedi Konservesinde bolca mevcuttur. Balıketinde bulunan beşsin değerleri sonucu kedinizin özellikle hayati önem taşıyan organ ve sistemleri olmak üzere tüm vücudu korur. Örneğin bir kedi mamasında önemli bir yeri olan balıkta bulunan Omega 3 ve Omega 6 içerikler kalp, beyin gibi önemli organları korur, bağışıklığı kuvvetlendirir ve vücudu zinde tutar.

 

Bu yüzden Ok Cat Bol Somonlu Püre Kedi Konservesi kedi beslenmesi için önemli bir et kaynağına sahip denilebilir. Ok Cat Bol Somonlu Püre Kedi Konservesinde kalp sağlığı için önemli olan Taurin içeriği bulundurmaktadır. Ayrıca vücut direncini artıran mineraller de unutulmamıştır. Ok Cat Bol Somonlu Püre Kedi Konservesinde göz sağlığı için önemli olan A vitamini kullanılmıştır. A vitamini ayrıca sağlıklı tüy oluşumunu destekler. Ayrıca sağlıklı kemik, kas ve eklem oluşumunu destekleyen D vitamini ve beyin gelişimini destekleyen E vitamini de kullanılmıştır.

 

E vitamini ayrıca hücreleri yeniler ve yeni tüylerin oluşmasını, derinin ve tüylerin parlak olmasını sağlar. Bu sayede kedinizin dökülmeyen ve parlak tüyleri olacaktır. Ok Cat Bol Somonlu Püre Kedi Konservesinde ayrıca vücut için büyük önem taşıyan protein içeriğinden %9,5 oranında bulunmaktadır. Vücudu onaran, yapılandıran ve koruyan bir içerik olmasından dolayı protein çok önemlidir ve Ok Cat Bol Somonlu Püre Kedi Konservesi protein açısından bir hazine gibidir.

Ok Cat Bol Somonlu Püre Kedi Konservesi

Mamada ayrıca selüloz gibi kas yapısını kuvvetlendiren içerikler de vardır. Kullanılan %6 oranında yağ oranı ise kedinizin gün boyunca enerjik olmasını sağlayacaktır. İçeriklere bakıldığında Ok Cat Bol Somonlu Püre Kedi Konservesinin kediler için son derece uygun olduğu ve zengin içerikli bir mama olduğu anlaşılmaktadır. U yüzden Ok Cat Bol Somonlu Püre Kedi Konservesini alabilir ve kedinizin sağlıklı olması için kedinize bu lezzetli ve besleyici mamayı verebilirsiniz.

Bu yazı 92 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak