blogger analytics
Ok Cat Kitten Dana Etli Püre Kedi Konservesi- İstanbul Pet Kuaför Salon

Ok Cat Kitten Dana Etli Püre Kedi Konservesi

Paylaş
 

Ok Cat Kitten Dana Etli Püre Kedi Konservesi

Kediler, insanların evde bakımını yapılan küçük dostlarımızdır. Kediler evde bakımları eğlenceli gibi görünse de aslında sorumluluk isteyen ve zor bir iştir. Kediler hareketli canlılar olduğundan evde kırıp dökmesi gibi kendisine ve etrafa zarar verebilecek durumlar ile karşılaşmak mümkündür. Bu tür olayları yaşamamak adına önlem almak bu tür eşyaları etraftan kaldırmak yerlerini değiştirmek gerekebilir. Evde kedi bakımı için onların huzurlu ve güven içinde yaşamaları için ihtiyacı olan araç ve gereçlerin alınması gerekir.

 

Öncelikle onun rahat bir şekilde uymasını sağlamak için yumuşak ve onun ulaşımının kolay olduğu bir yatak alınması gerekir. Daha sonrası kedilerin tuvaletlerini yapması için önce eğitim verilmeli ve uygun bir tuvalet alınması gerekir. Bu tuvalet içerisinde kokuyu hapseden bir kum bulunması gerekir, kediler tuvaletleri sonunda kum eşeleme yapacağından dolayı etrafına uygun şekilde kapalı olmalıdır. Kediler için evde ilk defa bakım yapılacaksa mutlaka veteriner hekim tarafından kontrolleri yapılması ve aşılarının vurulması önemlidir.

 

Veteriner tarafından patileri kontrol edilmeli ve tırnakları kısaltılması gerekir. Bunun nedeni kediler evde tırnakları ile koltuk, yastık ve bunun gibi eşyalara zarar verebilmesini ortadan kaldırmak içindir. Kediler senede 2 sefer tüy değişimi yapan canlılar olduğundan bu tüy değişim zamanında onların daha rahat atlatmasını geliştirmek için banyo ve tarama işleminin düzenli olarak yapılması önemlidir. Banyo sırasında gözlerine ve kulaklarına su kaçırılmaması gerekir.

 

Banyo için özel ilaç ve şampuanlar ile yıkanması gerekmektedir. Kediler çok dışarı çıkmazlar vakitlerinin çok zamanını evde geçirdiğinden dolayı onların oyun oynaması ve egzersiz yapabilmesi için uygun oyuncaklar alınması sağlıklı ve zinde kalması için önemlidir. Kediler sevilmeyi okşanmayı seven canlılar oldukları için sahipleri onlar ile ilgilenmeli ve arada okşayarak onun vücudunu kontrol etmelidir. Kedi sahipleri kedilerin sağlıklı bir şekilde hayatlarını sürdürmeleri için yapılması gerekenleri mutlaka yapmalı ve onların beslenmelerine dikkat etmelidir.

 

Kedi Beslenmesi ve Mama Seçimi

 

Her canlıda olduğu gibi kedilerde de beslenme işlemi çok önemlidir. Kediler mama seçiminde çok fazla seçici olduklarından onların beslenme alışkanlığı çok zordur. Yemek artıkları ile beslenen bir kedinin mama ile beslenmesi çok zor olur. Onlar alışmış olduğu gıdayı bırakmaları değiştirmeleri biraz sorunlu bir süreçtir.

 

Bu nedenle mama seçiminde mutlaka uygun mama seçmek onların beslenme alışkanlıkları ve sağlıklı yaşam sürmeleri için önemlidir. Kedilerde mama içerik olarak kaynağı belli olan oran olarak yüksek olan et olmalıdır. Vitamin ve dengeli mineraller mutlaka mamada bulunması gerekir. Tahıl içeren ürünler kedilerde alerjik reaksiyonlara sebep olduklarından mama içerisinden asla bulunmaması gerekir. Mama içerik olarak mutlaka uygun olmalıdır ki kediler sağlıklı ve uzun yaşasın.

 

Ok Cat Kitten Dana Etli Püre Kedi Konservesi

 

Bu mama kaynağı belli olan taze dana eti ve vitaminler ile formüle edilmiş olup kedilerin dengeli beslenmesi için hazırlanmıştır. Asla içeriğinden tahıl türevi ürünler bulundurulmamıştır. Hiçbir şekilde katkı ve koruyucu madde içermemektedir. Tamamen ham protein, yüksek oranda taze dana eti, vitamin ve mineraller ile kedilerde enerjilerini geri alması için hazırlanmıştır.

Ok Cat Kitten Dana Etli Püre Kedi Konservesi

Kedilere günden 2 porsiyon olarak vermek mümkündür. Kedilerin beslenme durumuna göre kullanılan oranın artması uygun olabilir. Mama tüm marketlerde, pet shoplarda ve Web sitelerinden uygun fiyat ve ödeme şartları ile kapıda ödeme, kapıda teslim seçenekleri ile kedi sahiplerine sunulmaktadır. Yapılan kampanyalar ile avantajlı bir şekilde mama almak ve içeriklerinin farklılık gösterdiği seçenekler ile kedilerin vazgeçmesi zor olan mama çok lezzetlidir.

Bu yazı 86 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak