blogger analytics
Ok Cat Soslu Dana Etli Biftekli Kedi KonservesiOk Cat Soslu Dana Etli

Ok Cat Soslu Dana Etli Biftekli Kedi Konservesi

Paylaş
 

Ok Cat Soslu Dana Etli Biftekli Kedi Konservesi

Evde kedi bakmak mı istiyorsunuz? O zaman biraz zamana bir miktar da bütçeye ihtiyacınız olacak. Kedi bakımı için bu iki koşuldan biri olmazsa olmaz. Eğer onunla yeterince ilgilenecek zamanınız ya da onun ihtiyaçlarını karşılayacak kadar bir bütçeniz yoksa bir kere daha düşünmelisiniz. Çünkü kedilerin beslenmesi, temizliği, sağlık kontrolleri hepsi birer para demektir. Yani bunlar için yeterince paranız olmalıdır, bahsedilen meblağ öyle çok da büyük değildir, çünkü kedinizi her gün veterinere götürmeyeceksiniz ya da ona her gün ilaçlı şampuan almayacaksınız, sadece düzenli olarak yemek masrafı olacak o kadar.

 

Yemek masrafı da sanıldığı kadar büyük değildir, hatta artık hazır olarak satılan mamalar gayet uygun fiyata satıldığından ev yapımı yemeklerden çok daha ekonomik olabiliyor. Bu mamalar bir diğer özelliği de kediniz için sağlıklı olması, bu mamalar kediniz için en doğru seçim olabilir, çünkü hazır mamalar üretilirken kedilerin yapılarına, sağlık durumuna, yaşına, boyuna, kilosuna, bünyesine göre değerlendirilerek hazırlanırlar ve bu nedenle kedinizin alması gereken hiç bir vitamin eksik kalmamış olur.

Ayrıca kedinizin zevkine göre etli, balıklı, tavuklu gibi çeşitler de bulunur. İsterseniz kedinizin sevdiğini alın isterseniz ara ara değiştirerek alın ki kediniz her şey tatmış ve her besinden faydalanmış olsun. Bu mamalar bir çok marka tarafından üretilmektedir. Ancak her mama yeterince kaliteli değildir, bu nedenle bu mamaları alırken marka ve kaliteye çok dikkat etmelisiniz. Duymadığınız markaları almaktan kaçınmalı, bu konuda veterinerinizden yardım almalısınız. Doğru mama kedinizin sağlığı için çok önemli olduğundan bu konuda mümkün olduğunca hassas olmalısınız. Ok Cat Soslu Dana Etli Biftekli Kedi Konservesi bilinen markalardan biridir, bu marka kalitesini ve güvenilirliğini ispatlamış bir markadır, bir çok kedi sahibi tarafından tercih edildiğinden bu kanıya da varılmıştır. Eğer veterineriniz de uygun görüyorsa kediniz için bu markanın mamalarını alabilirsiniz. Üstelik gayet uygun fiyata satılıyor bu mamalar. Yani beslenme bizlerde oluğu gibi kedilerde de önemli olduğundan ona ne yedireceğinize dikkat etmelisiniz.

 

Kedilerle ilgili bilinmesi gerekenler

 

– Kediler çok iyi duyarlar ve çok iyi koku alırlar, ayrıca çok hızlı ve pratiktirler ve bu nedenle avcılıkta çok iyidirler. Yani evinizde ne kadar böcek ya da fare varsa hepsini yakalarlar.

– Kediler çok meraklı hayvanlardır, bir şeyleri kurcalamayı çok severler, en sevdikleri şeylerden biri elektrik kablolarıdır, bu sebepten kabloları çok da ortalıkta bırakmamalısınız, çünkü tehlikeye yol açabilirler.

Ok Cat Soslu Dana Etli Biftekli Kedi Konservesi

– Dişi kediler erkek kedilere göre daha erken erişkinliğe girerler. Yani bu süreç erkeklerde 6 ila 8 ay arasındaysa kediler bundan iki ay erken erişkin olurlar.

– Evdeyken kedinize ait olan eşyaların yerini değiştirmenizi tavsiye etmem, çünkü yemek kabının bile yeri değişse rahatsız olur kediler, onlara ait eşyaların hep aynı yerde olmasını isterler.

– Ve yemek yedikleri yer de çok önemlidir, çünkü kediler mahremiyete önem verirler, nasıl ki tuvaletlerini herkesten gizli saklı yapıyorlarsa yemeklerini de herkesten uzak yemek isterler, başkaların göz hapsinde olmaktan hiç haz etmezler.

Ok Cat Soslu Dana Etli Biftekli Kedi Konservesi

– Kediler uykucu ve oyuncu bur yapıya sahiplerdir. En sevdikleri şey uykudur, bunun yanı sıra oyun oynamaya da bayılırlar, bu nedenle fırsat buldukça kedinizle oyun oynamalısınız.

– Kedilerin gözleri onların ruh hallerini yansıtırlar. Yani eğer kediniz korktuysa ya da heyecanlandıysa gözlerini kocaman açarlar ve göz bebekleri yuvarlak olur ama kızdılarsa tam tersi küçük ve kısılmış olurlar. Yani onların ruh halini gözlerine bakarak anlayabilirsiniz.

Bu yazı 109 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak