blogger analytics
Ok Cat Soslu Hindili Biftekli Kedi Konserve Maması

Ok Cat Soslu Hindili Biftekli Kedi Konserve Maması

Paylaş
 

Ok Cat Soslu Hindili Biftekli Kedi Konserve Maması

Ok Cat Soslu Hindili Biftekli Kedi Konserve Maması

Çağımızda bireyler çekirdek ailesinde küçük dünyalarını kurarlarken kendilerini yalnız hissetmemek için dostlara ihtiyaç duyarlar. genel olarak evcil kedi ya da köpekler karşılıklı yalnızlık hissiyatını azaltan bize dost olan sevimli canlılardır. Özellikle kediler; metropollerde bireylerin en yakın dostları, kardeşleri, aileleri hatta sırdaşları olmuşlardır. Çünkü kedi tam anlamıyla bir ev arkadaşıdır hatta evin sahibidir. siz kediniz izin verdiği için o evde yaşıyorsunuzdur, hatta o izin verdiği için onu okşayabiliyorsunuzdur. dik duruşlu olan bu canlılar uzaktan akrabaları olan aslanlar gibi gururlu ve dik başlı canlılardır.

Peki biz ev arkadaşlarımıza gerekli önemi gösterebiliyor muyuz? onların gerekli besin dengelerini, günlük vitamin, mineral ve protein dengesini sağlayabilecek şekilde onların beslenmeleri üzerine ne kadar yoğunlaşabiliyoruz? Köşedeki pet shoptan aldığımız çuvalına çok cüzi miktarlar ödedik diye övündüğümüz kuru mamalar ihtiyaçlarını karşılayabiliyor mu? içinde ne olduğunu bile bilmediğimiz mamalarla dostlarımızın karnını doyurmak sizce ne kadar etik bir davranış. sizce kedimiz mutlu mu? Hemen ”hayır benim kedim çok mutlu!” demeyin. karnını kaşımanıza izin verdiği için… Kedilerimizde ortaya çıkan bir çok hastalık biz insanlar gibi yeterli beslenememekten kaynaklıdır. Özellikle kas kasılmaları. protein ve mineral dengesi problemi ile ortaya çıkar yani kısacası yetersiz beslenmeden kaynaklı problemlerin başında gelmektedir ve oldukça sık görülmektedir.

Başka bir açıdan bakarsak da şu sorunlar göze çarpmakta. ”Dostlarımı ben kendi yediklerimle besliyorum ve sağlıklı olan şeyleri tüketmesini sağlıyorum.” Peki gerçekten bu besinlerin kedilerin metabolizmasında ne gibi sorunlara yol açabileceğini biliyor muyuz? Örneğin soğan ya da sarımsak içeriklerindeki bazı sülfoksitler ve disülfitler sebebiyle aşırı tüketildikleri takdirde anemiye neden olabilmektedirler. Bilinenin aksine çiğ balıkta kedilerimiz için oldukça zararlıdır. çiğ balık kedilerdeki B1 vitaminini yok etmekte ve B1 vitamini eksikliği ile kedimiz özellikle deri ve tüy başta olmak üzere bir çok sorunla karşılaşabilmektedir. Aşırı tuz tüketimi ise kedimizin vücudundaki elektrolit dengenin bozulmasıyla bir çok problemi beraberinde getirmektedir. aşırı şekerli ürünler ileri yaşlarda obeziteye ve diş problemlerine neden olduğu gibi aşırı karaciğer verilmesi de A vitamini zehirlenmesiyle kedimizi karşı karşıya getirebilir.

Bunların yanında patates ve domates gibi yiyeceklerin aşırı tüketimi sindirim ve sinir sistemiyle birlikte idrar yollarında problemlere neden olabilmektedirler. Yukarı da kedimiz için problem teşkil edebilecek o kadar çok bilgi verdim ki belki de içinizden ” ee ben kedime ne yedireceğim o zaman” diyebilirsiniz.
Haksız da sayılmazsınız çünkü şimdiye kadar sadece ne yenmemesi üzerine bir şeyler söyledim. peki ne yemeleri gerektiği konusuna gelecek olursak açıkçası benim tavsiyem Ok Cat Soslu Hindili Biftekli Kedi Konserve Maması.

Neden mi? Çünkü gerekli vitamin, mineral ve protein dengeleri ile ortaya çıkan ve özenle hazırlanan bu mamalar kedimizin günlük ihtiyaçlarını beklediğiniz ölçüde karşılamaktadır. Ayrıca yetişkin bir kedi için hangi oranda ve ne ölçülerde verilmesi gerektiği ayrıntılı olarak belirtilmiş olup tam anlamıyla sağlıklı bir besin kaynağı olduğunu bizlere göstermiştir.

Ok Cat Soslu Hindili Biftekli Kedi Konserve Maması

Tabi ben burada bir otorite olarak değil sizler gibi bir kedi dostu olarak bilgilendirmede bulunuyorum ancak benim gördüğüm minik dostlarımızdır. Bunları yemekten fazlasıyla mutluyken bizlerde acaba yanlış bir şey mi yapıyoruz kuşkusundan oldukça uzaklaşıyoruz. ben diyorum ki birdir. Deneyin bence dostunuz bu durumdan çok memnun kalacak ve sizin de aklınız yediklerinde kalmayacak.siz ne dersinizdir. Dostlarımız fazlasıyla mutluluğu ve sağlığı hak etmiyorlar mı?

Bu yazı 164 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak