blogger analytics
Orijen Kedi MamasıOrijen Kedi MamasıOrijen Kedi Maması

Orijen Kedi Maması

Paylaş
 

Orijen Kedi Maması

 

Kedi Besleme – Dikkatle ve özenle hazırlanmış bir program gerektirir, eğer evde kedi beslemeye karar verdiyseniz ya da bunu düşünüyorsanız. Kedinizin doğru şekilde beslemesini onun aktivitesini, hareketliliğini arttırır ve daha meraklı ilgi çekici bir hale gelmesini sağlar. Evinde kedi besleyen herkesin tüm bunları bilmesini yararına olacaktır.

 

Kedi beslemede nelere dikkat edilmelidir?

 

Kedi beslerken dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biri, hayvanın gün içinde zengin bir hayvansal gıda takviyesinin almasını sağlamaktır. Kedinizi kesinlikle sürekli aynı tip şekilde beslemeyin.Kuru mama, konserve, doğal besin takviyeleriyle çeşitliliği arttırın. Kediler kolay adapte olabilen hayvanlar olduklarından, sürekli aynı besini vermeyi devam ederseniz , kediniz belli bir süre sonra başka bir gıdayı kabul etmeyecektir ve tek düze beslenen kedi de vitamin eksikliği kaçınılmaz olacaktır.Kedinizin çeşitli gıdaları almasını istiyorsanız, erken yaşta onu adapte etmelisiniz yani buna alıştırmalısınız.

 

Kedinizin günlük alması gereken besin miktarı?

 

Kediye günlük kaç gr besin takviyesi yeterlidir sorusu, büyük bir sorumluluk duygusuyla ele alınmalıdır. Kedinizin yaşı, boyu, kilosu ve aktifliği yani hareketli olup olmadığı onun günlük kaç gr gıdaya ihtiyacı olduğunu belirlememizde yardımcı olacaktır. Örneğin, yavru ve genç hayvanların yetişkinlerden daha çok yiyeceğe ihtiyacı var. Hamile ve emzikli kedilerin de kedi maması daha fazla miktar da vermelidir.

 

Yetişkin bir kedinin günlük alması gereken besin maddesi 150-200 gr olmalıdır ve bunun 3/4’ünün protein ağırlıklı (et, balık, yumurta ve süt ürünleri) gıda olması gerekmektedir. Kalan 1/4 ‘lük kısım ise karbonhidrat açısından zengin ürünler (tahıl, sebze ve otlar) içermelidir. Eğer kedinizin yaşı 4 aylığa ulaşmış değilse günlük 120-150 gr besin maddesi alması yeterli olacaktır.Genel olarak bunun hesabı şu şekilde yapılır: Kedinizin 1 kilosuna karşılık 30-40 gr besin takviyesi. Örneğin; Kedinizin kilosu 4 kg olsun. Alması gereken günlük besin miktarı 4*30-40=120-160 gr aralığında olmalıdır.

 

 

Kediler ne sıklıkla beslenmelidir?

 

Kedi besleyen herkesin aradığı bir cevaptır bu. Bunun cevabı oldukça basittir, evcil hayvan sahibi kendi zamanına uygun şekilde isteği aralıklarda kedisine besin takviyesi yapabilir. Yine de burada dikkat edilmesi gereken şu 3 temel faktör göz önünde bulundurulmalıdır. Kedinin yaşı, kilosu ve yaşam tarzı. Diğer standartlar ise yaşa bağlı olarak şunlardır. 3 ayını doldurmamış bir kedi yavrusu günde 6 öğün beslenmeli, 3-4 aylık bir kedi günde 5 öğün, 4-5 aylık bir kedi günde 4 öğün, 5 aylık bir kedi günde 3 öğün ve son olarak yetişkin bir kediniz varsa günde 2 öğün beslemeniz gerekecektir.

 

Orijen Kedi Maması hakkında

 

Asana kedi mamasıyla birlikte, Orijen kedi maması Kanada’da üretilmektedir.Yüksek nitelikli içeriğe sahip bu mama üretilirken bir dizi analizden geçerek mama üretilir.En iyi kedi maması olarak bilinir. İçeriğinde hiçbir koruyucu, tatlandırıcı ve aroma bulunmamaktadır. Sadece doğal maddelerden oluşur. Orijen mamasının içerisinde %70 et bulunur, bu et halihazırda yenilebilecek olan ettir. Kalan %30’luk kısmını ise sebze, meyve, ot ve tüm kedi ve kedigiller için besin içeren için gerekli diğer bileşenler.

 

Detaylı olarak içeriğini öğrenmek isteyenler web sitesinden bakabilirler. Peki Orijen kedi mamasının artı ve eksileri nelerdir? Önce artılarını sayacak olursak; yüksek kalitede sadece doğal maddeler oluşur, yüksek et içeriğine sahiptir (en az% 70), vitaminler kaynağı olarak sebze, meyve ve bitki bulunur, tamamen açık ve net olarak belirtilen içeriği (hatta içerisinde ki meyve çeşitleri bile belirtilmiştir) ve son olarak da birçok mağazada bu ürünü bulmanıza olanak var. Tek eksisi ise yüksek fiyatı. Ama böyle kaliteli bir ürün içinde bu değer.

 

İnternette Orijen kedi maması hakkındaki yorumların hemen hemen hepsi olumludur. Ben bu ürün hakkında şimdiye kadar kötü bir yorum duymadım. Bir kaç yorumda şikayetler var o da fiyatı konusunda.

Orijen Kedi Maması

Eğer siz de hala kedinizi Orijen kedi mamasıyla beslemediyseniz, hemen en yakın mağazaya gidin ve bu mamayı deneyin. Etkisini kısa sürede göreceksiniz.

 

 

 

 

 

Bu yazı 226 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak