blogger analytics
Ospelt Cats Tavuk Ve Hindili Pate Kedi Konservesi

Ospelt Cats Tavuk Ve Hindili Pate Kedi Konservesi

Paylaş
 

Kedi Bakımı

Ospelt Cats Tavuk Ve Hindili Pate Kedi Konservesi

Kedi bakımı, köpek bakımına göre daha farklıdır. Çünkü kediler dışarıda dolaşma gibi durumları söz konusu değildir. Kedilerin evde ihtiyaç duyacakları malzemeleri evde de bulundurabilirsiniz. Kedi kumunun içerisinde bulunmakta olan kedi tuvaletinin gerekli olan büyüklükte olması gerekmektedir. Böylelikle kediniz kumunu eşelerken etrafa kum döktürmez. Kristal kum veya topaklanma özellikli olan kedi kumları kediler için gayet uygun olduğu bilinmektedir. Kristal kum kötü kokuları hapsederken, topaklanan kedi kumu ise kolay temizlenmesi amacıyla kolaylık sağlamaktadır.

 

Kedilerin mama ve su kapları da oldukça önemlidir. Kedilerin mama ve su kapları rahat bir şekilde mama yiyebilecekleri, rahat bir şekilde su içebilecekleri şekilde rahatsız etmeyen rahat kullanımlı olmalıdır. Kediler oyun oynamayı çok severler. Bu yüzden kedinizi mutlu, sevindirmek amacıyla doğru seçilmiş kedi oyuncakları seçmelisiniz. Böylelikle kediniz güzel vakit geçirmiş olacak ve bu sayede kediniz için spor gibi olacaktır hareket etmesini sağlayacaktır.

 

Kediniz İçin Mama Seçimi

 

Protein seviyesi yüksek olan mamalar kedilerin beslenmesinde önemlidir. Kediler taze olan doğal olan mamalarla daha sağlıklı olurlar. Hayvansal protein değeri yüksek olan gıdalarla beslenmekte olan kediler daha güçlü ve enerjik olmaktadırlar. Kedilerin bir çoğu yemek konusunda oldukça seçicidirler ve yavruyken alışmış oldukları beslenme biçimleriyle beslenmeyi isterler. Kediniz eğer ev yemekleri ile büyüdüyse genellikle kuru mamalardan uzak durmaları gerçekten de normal bir durum olmaktadır.

 

Ve her kedinin kendilerine damak tatları vardır. Balıketini seven kediler olabileceği gibi tavuk etinden, hindi etini vs. seven kediler de mevcuttur. Kedi mamalarını üzerinde bulunmakta olan ölçüler de tüketilmesi tavsiye edilmektedir. Mesela kedinize günde 1 veya 3 kutu konservede bulunmakta olan mamalardan yedirebilirsiniz. Eğer kedinize bir öğün olarak fazla olmamak kaydıyla konserve mama yerine kuru olan mamalardan da verebilirsiniz. Kuru mama verdiğiniz zamanlarda mutlaka bir kap suyu da eksik etmeyin. Kedilere çoğunlukla buğday, mısır, arpa küspesi gibi maddeler kediler de alerji yapmakta olan maddelerdir.

 

İşte bu yüzden dolayı kedinizin sağlığı için bu tür maddelerin bulunmadığı mamalar tercih etmelisiniz. Dikkat etmeniz gerekmekte olan diğer bir hususta alacak olduğunuz mamaların kalsiyum, magnezyum ve fosfor dengeleridir. Eğer oranlar yüksek olursa bu da kedilerde bir takım rahatsızlıklara neden olabilmektedir. Bu nedenlerden dolayıdır ki mama seçimlerinizde dikkat etmelisiniz. Mama seçimlerini yaparken dikkat etmeniz gerekenler:

 

  1. Kedinin Yaşı

 

Eğer yavru bir kediniz varsa “Junior” , yetişkin bir kediniz var ise “Adult” ibarelerin bulunmakta olduğu mamaları tercih etmelisiniz. Yavru ve yetişkin kediler için olan mamalar arasındaki en temel fark bulunmakta olan yağ ve protein oranlarıdır.

 

  1. Kedinin Kilosu

 

Eğer kediniz kilolu ve hareketsiz bir kediniz var ise özel üretim olan mamaları tercih etmelisiniz. Özel üretim olan mamaların lif ve yağ oranları diğer yetişkin olan yetişkin kedi mamalarına daha farklı olmaktadır ve kalori biraz daha düşüktür.

 

  1. Kedinin Cinsiyeti ve Kısırlık Durumu

 

Kedinizin cinsiyeti ve kısırlık durumuna göre mama seçimi yapmanız gerekmektedir. Bunun nedeni ise kediler kısırlaştırıldıktan sonra kilo alabilirler. Bu duruma engel olmak için kedinizin alışkanlıklarını değiştirin. Kısırlaştırılmış kedilere özel üretilen mamaları bir çok pet shopta veya internette bulabilirsiniz.

 

  1. Kedinin Cinsi

Ospelt Cats Tavuk Ve Hindili Pate Kedi Konservesi

Cins ve tüy uzunluğu mama seçiminde önemlidir. Kedinizin eğer tüyleri uzun ise kedini temizlerken tüylerini yutabilirler. Bu durumda sindirim sistemi rahatsızlıklarının oluşmasına neden olur. Bu durumu engellemek için içeriğinde malt maddesi olan Ospelt Cats Tavuk Ve Hindili Pate Kedi Konservesi ürününü tercih etmeniz gerekmektedir. Ve bunun yanı sıra değişik ırk olan kediler için özel üretim mamalar da bulunmaktadır. Emin olun ki kediniz çok seveceği bir konserve mamadır. İçeriğinde tavuk hindi bulunmaktadır. Kedinizin asla hayır diyemeyeceği bayıla bayıla giyebileceği her yerde bulabileceğiniz bir konserve mamadır.

Bu yazı 142 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak