blogger analytics
Ospelt Cats Tavuklu Kedi Konservesi- İstanbul Pet Kuaför Salon Merkezi

Ospelt Cats Tavuklu Kedi Konservesi

Paylaş
 

Ospelt Cats Tavuklu Kedi Konservesi

Hayvan sahibi olmak isteyen bireyler, hayvanların verdiği sorumluluklarında bilincinde olmalıdır. Hayvan bakımları, titizlik gerektiren uzun süreçleri de beraberinde getirir. Bir canlıya sahip olmak istiyorsanız, öncelikle o canlıya ömrü boyunca bakacağınızı kabul etmelisiniz. Sahip olduğunuz canlının bakımlarına, eğitimine, sağlık durumuna gereken önemi vermelisiniz. Bir kedi sahibi olmak isteyen birey, diğer canlı bakımlarına oranla daha şanslıdırlar.

 

Çünkü kediler, doğuştan gelen bir yetiye sahiptir. Bu yeti, kedinin kum kabını nasıl kullanması gerektiği ile ilgilidir. Yavru bir kedi aldığınızda, kum kabını kullanmayı bildiğini fark edeceksiniz ve bu durum tuvalet eğitim süreci ihtiyacını ortadan kaldıracak. Bunun için, kedinizin rahat hareket edebileceği büyüklükte bir kum kabına sahip olarak, bu kabın zeminini kumla kaplamanız gerekmektedir.

 

Kediler, temiz canlılardır. Ayrıca kediler, çıkardıkları sesler ve vücut hareketleri ile size kendisini anlatmayı beceren canlılardır. Yavru olarak aldığınız kedinin, zamanla hareketlerine alışarak, ne istediğini anlayacaksınız. Yavru kediler önceleri çok ses çıkartır ve miyavlar. Bu durum, yavrunuz büyüdükçe azalacak olan bir durumdur. Ayrıca kedilerin tüy bakımına da özen gösterilmelidir.

 

Bunun için, doğru mama, zamanında yapılan aşılar ve rahat yaşayabileceği bir ortam sağlanmalıdır. Yavru kediler, 3,5 aylıktan itibaren diş değişimi sürecine girerler. Bu süreçte, süt dişleri dökülerek yerine kalıcı olan dişleri gelir. 1 yaşına gelene kadar, diş değişimi sebebiyle, dişlerinde kaşınmalar olacaktır. Bu nedenle ısırma eğilimi ile karşılaşabilirsiniz. Diş değişimi ile kullandığınız mamalara da dikkat etmelisiniz.

 

Yavrunuz büyüdüğünde ve diş değişimi tamamlandığında, veterinerinizin de tavsiyesi ile, yetişkin kedi mamalarına başlamanız gerekmektedir. Kediler, diğer canlılara oranla daha titiz ve seçicidirler. Bu durum mama kullanımında da karşınıza çıkacaktır. Kedilerin kullanacağı mamalar, yapıları gereği daha çok protein içeren mamalar olmalıdır. Kedinize mama verirken, bilinçli, ölçülü ve dengeli bir öğün sağlamalısınız.

 

Hayvanınızın kas ve iskelet sistemi için de bu durum oldukça önemlidir. Köpeklere oranla kedilerin öğün sayıları daha fazladır. Öğünleri, bir gün içerisinde 4-5 öğün olmalıdır. Ospelt Cats Tavuklu Kedi Konservesi, kedilerin severek tükettiği yaş mama çeşitleri arasındadır. Bu konservelerin içeriğinde bulunan tavuk eti sayesinde, kedinizin protein ihtiyacını karşılamasına da yardımcı olacaksınız. Ospelt Cats markası, Avrupa’nın en eski kedi maması üreten Pet Gıda fabrikasından üretildiğinden, bu konserveleri hayvanınıza güvenle verebilirsiniz.

 

Yetişkin kediniz için tercih edebileceğiniz bu konserveler, aynı zamanda sebze kaynaklıdır ve mineraller içerir. Beslenme önerisi olarak, yetişkin bir kedi için, günde 3 öğün olarak verilebilir. Bu öğünler kedinin yaş, cinsiyet ve hareketliliğine göre şekillendirilebilir. Oda sıcaklığında servis edilmesi uygundur. Öğünlerde mutlaka taze içme suyuna dikkat edilmeli ve su ihtiyacı aksatılmamalıdır. Kedinizin aşılarının tam anlamıyla ve düzgün bir şekilde takibi yapılabilmesi için bir veteriner hekime danışmanız ve aynı zaman da hekimlerin donanım bakımından kliniğinin yeterli olup olmasına dikkat etmeniz gerekir.

Ospelt Cats Tavuklu Kedi Konservesi

Kediler her zaman taze ve kullanımı yemesi kolay bir mama yemek için can atarlar. Bu mamanın taze olması ve suyunun taze olması onları oldukça mutlu etmek ile birlikte aynı zaman da birçok konuda onları diğer kedilerden daha mutlu yapar. Konserve mama alırken mutlaka son kullanma tarihine ve üretim tarihine bakmanızda fayda vardır. Bunun sebebi içeriğine de göz atmanızı sağlayacaktır. İçeriğine bakınca içerisinde ki tuz ve diğer gıdaların miktarını gördüğünüzde sizde diğer mamalara nazaran bu mamayı tercih edeceksiniz. Kullanmış olduğunuz mamanın kalitesi evcil dostunuzun gelişimini desteklediği sürece ona bu konuda yardımcı olur. Kas ve iskelet sistemi bakımından birçok konuda destekler.

Bu yazı 138 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak