blogger analytics
Plaisir Pate Ezme Yavru Kedi Konservesi- İstanbul Pet Kuaför Salon

Plaisir Pate Ezme Yavru Kedi Konservesi

Paylaş
 

Plaisir Pate Ezme Yavru Kedi Konservesi

İlk defa kedi bakacaksanız ve sahiplenmek istediğiniz bir yavru kediyse, yavru kedilerin bakımının ve beslenmesinin çok özel olduğunu ve size getireceği sorumlulukların daha büyük olduğunu da bilmelisiniz. Yavru kediler oldukça hassastırlar ve yakın ilgiye ihtiyaçları vardır. Yavru kediniz, yeni evi ile tanışmadan önce, ona nasıl bakacağınız, sağlığını nasıl koruyacağınız ve nasıl beslenmesi gerektiği konusunda araştırma yapmalı ve bilgi sahibi olmalısınız.

 

Yavru kedinizi eve ilk getirdiğinizde, alışma süreci sizin içinde, onun içinde biraz zor olabilir. Onun size ve yeni evine alışması, size güvenmesinin sağlanması ve üzerindeki korkunun geçmesi biraz zaman alabilir. Sizin bu süreci çabuklaştırmak ve kolaylaştırmak adına yapmanız gereken şey, yavru kedinize büyük bir ilgi ve sevgi ile yaklaşmanız olmalıdır. Sizin içinde, evde bir kedi ile yaşamaya ve ona göre bir hayat yaşamaya alışmak biraz zaman alabilir. Ancak bu süreç aşıldıktan ve kedinizle birbirinize alıştıktan sonra, paylaşımlarınız artacak, birlikte yaşamaktan ikinizde keyif almaya başlayacaksınız.

 

Yavru kedinizin çevredeki insanlarla iyi geçinebilmesi için, onun sosyalleşmesine yardımcı olmalısınız. Sosyalleşme süreci, yavru kediniz 16 haftalık olana kadar tamamlanması gereken bir süreçtir. Yavru kedinize bu konuda yardımcı olmak için, onun evin içinde sadece sizi görüp tanımasını değil, başka insanları tanımasını, dışardaki seslere, harekete alışmasını sağlamalısınız. Böylece yavru kediniz, başka insanlara ve çevresinde olan bitenlere yabancı kalmayarak, bazı korkular geliştirmeyecek ve sosyal bir evcil hayvan olacaktır.

 

Yavru kediler, yeni sahiplerine karşı bir güven oluşturduktan sonra, sahiplerine karşı ayrılık kaygısı yaşamaya başlayabilirler. Yavru kediniz, sizin dışarı çıkacağınızı anladığında huysuzlanıyorsa, siz evde yokken çok bağırıyor ve dışkısını kumuna değil, evin herhangi bir bölümüne yapıyorsa, ayrılık kaygısı yaşıyor demektir. Yavru kedinizi bu duruma alıştırmak ve zamanla ayrılık kaygısını yenmesini sağlamak için, evden ayrı kalış saatlerinizi ilk başlarda uzun tutmamanız faydalı olacaktır. Yavru kediniz, zamanla bu kaygıyı atlatacak, sizin eve mutlaka döneceğinizden emin olacaktır.

 

Yavru kedinizin beslenmesi, onun sağlığını korumanız adına, en çok dikkat etmeniz gereken yükümlülüklerinizden biri olmalıdır. Yavru kediler, yapı olarak oldukça hassas hayvanlardır ve bağışıklık sistemleri çok zayıftır. Bu nedenle de, hastalıklara çok açık bir durum sergilerler. Yavru kedinizin sağlıklı beslenmesi, bağışıklık sistemini geliştirecek en geçerli yoldur. Yavru kedinizin yeterli ve dengeli beslenmesini sağlamanızla birlikte, hastalıklara karşı onu korumuş da olacaksınız. Ayrıca gelişim çağında olan kedilerin, gelişim sürecini sağlıklı bir şekilde tamamlayabilmeleri için, yeterli ve dengeli beslenmeleri şarttır. Gelişim sürecinde sağlıklı beslenemeyen yavru kedilerin, iskelet sistemlerinin gelişememesi, yavru kedileri hayatları boyunca etkileyecektir.

 

Sağlıksız bir şekilde gelişen iskelet sistemi, ilerleyen dönemlerde, kedinizin yaşam kalitesini düşürecektir. Yavru kedinizi sağlıklı beslemek amacındaysanız, yavru kediniz için en uygun ve kaliteli kedi mamasını seçmeli ve kedinizi bu mama ile beslemelisiniz. Doğru seçilen bir kedi maması, kedinizin tüm gelişimini destekleyecek, yaşamsal faaliyetlerini sürmesine imkân verecek ve ihtiyacı olan tüm besin gruplarını ona yeterli ölçüde sunabilecek bir mama olmalıdır. Plaisir Pate ezme yavru kedi konservesi, kedilerin sağlıklı beslenmesi için, içeriğinde bulunan yetersiz besin grupları ve zararlı maddeler nedeniyle önerilmeyen bir kedi mamasıdır.

Plaisir Pate Ezme Yavru Kedi Konservesi

Mamadaki protein değerinin neredeyse tamamının et ürünleri ile sağlanmış olması, mamanın kalitesini oldukça düşürmüştür. Sağlıklı bir kedi mamasında aranan en temel özellik, mamanın sağlıklı ve yeterli bir proteinden oluşması, yani gerçek etten sağlanmasıdır. Oysa mamada sağlıksız beslenmeye neden olan ve kalitesiz olan et ürünleri kullanılmıştır. Mamada bulunan süt, bilindiğinin aksine, kedilerin sindirim sistemine zarar veren bir besin grubudur. Mamada bulunan renklendiriciler ise, kediler için zararlı bir maddedir.

Bu yazı 109 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak