blogger analytics
Plaisir Yetişkin Ezme Kedi Konservesi SomonluPlaisir Yetişkin Ezme Kedi

Plaisir Yetişkin Ezme Kedi Konservesi Somonlu

Paylaş
 

Plaisir Yetişkin Ezme Kedi Konservesi Somonlu

Kediler her zaman gördüğümüz sevimli küçük canlılar. Kediler varsa onlar oyun ve sempatik bir şekilde sevgide vardır. Onlar ile oynamak çok güzel olur. Artık insanlar kedileri evlerinden bakmak için sahiplenmiştir. Bu olay çok kolay gibi gelse de bazı sorumluluklar getirmektedir. Kedi bakımı çok kolay olmayan bir faaliyet olduğundan kedi bakmak isteyen kişiler önce bu konuda emin olarak hareket etmek ve evlerini buna hazırlamak zorundadırlar. Bu kedilerin sağlıklı ve güven içinde yaşaması için gereklidir.

 

Kediler evde bakımı için olmazsa olmaz bazı kurallar bulunmaktadır. Bu kurallar onun için önemli olan huzur içinde sahipleri ile çok güzel yaşamak için gereklidir. Kedileri eve beslemek için almadan önce bir veteriner ile kontrolü yapılarak sağlık sorunu var mı? Yok mu? Bilinmesi gerekir. Ayrıca kedilerde yapılması gereken aşıların yapılması ve ileride yapılacak olan aşıların planlanması gerekmektedir.

 

Kediler için veteriner tarafından hazırlanan bir künye onun bilgilerini içeren hazırlanması ve bunu sahibine vererek onun sonrasında yapılacak aşı ve sağlık durumu hakkında bilgi sahibi olmasını sağlamaktadır. Kediler evde yaşayacağından dolayı tuvalet eğitimi verilmesi gerekir. Bu eğitim başlangıcında uygun bir tuvalet alınması ve kedinin bu tuvalet ile eğitiminin yapılması uygun olur.

 

Tuvalet alırken dikkat edilmesi gereken birkaç nokta, uygun boyutlarda olması ve içerisinde koku giderici kum bulundurması, etrafı kumların taşmasını önlemesidir. Kedilerde ayrıca onun oynaması için uygun oyuncakların alınması gerekmektedir. Köpekler tüy değişimi yapan canlılar olduğundan onların bu durumu sağlıklı bir şekilde atlatması ve tüy kalitesinin iyi olması için sık sık banyo ve tarama işlemlerinin yapılması gerekir. Bu işlemler sırasında dikkatli olunmalı ve kulak, göz gibi organlara ilaçlı ve şampuanlı su kaçırılmaması gerekmektedir.

 

Kedilerde Mama Seçimi Ve Beslenme

 

Beslenme kediler içinden önemli bir unsurdur. Kedilerin sağlıklı ve uzun yaşamalarında beslenme yer almaktadır. Uygun mama ile beslenen kediler sağlıklı ve dengeli beslenmiş olmaktadır. Bunun için uygun içerikli mama seçmek onula kedinizi beslemek faydalı olur. Uygun içerik olarak mamada ilk içerik kaynağı belli olan yüksek oranda et olması gerekir. Et mutlaka kaynağı belli olması gerekir çünkü et türevi ve ne olduğu belli olmayan etler sağlıksızdır.

 

Kedilerde vitamin, protein, dengeli mineraller mamada bulunması gerekir. Asla tahıl türevi ürünler mamada bulunmamalıdır. Bu ürünler alerjik reaksiyonlara sebep vermektedir. Kediler kilo ve beslenme şekline göre mama seçmek gerekir. Kediler mama kullanımında çok seçici olduklarından ve mama değişimi konusunda çok inatçı olduğu düşünülürse ilke seferde doğru mama seçimi önemli olur.

 

Plaisir Yetişkin Ezme Kedi Konservesi Somonlu

 

Yetişkin kediler beslenme konusunda daha çok dikkat edilmesi gereken canlı olduğundan dolayı Plaisir mama ile beslenmesi çok faydalı olur. İçeriğinde son derece taze somon balığı bulunan mama katkısız ve dengeli mineraller, vitaminler ile yetişkin kediler için bir vitamin deposudur. Onların günlük harcamış olduğu enerji mama ile geri verilmektedir. İçerisinde bulunan somon balığı son derece taze ve uygun bir şekilde sindirime uygun olarak formüle edilmiştir. Asla katkı ve uygun olmayan ürün içerisinden bulunmaz.

Plaisir Yetişkin Ezme Kedi Konservesi Somonlu

Tahıl ve hayvansal ürünler içermez. Kedilerin dengeli beslenmesi için uygun ve avantajlı olan mamayı tüm marketlerde ve web sitesi üzerinden satış yapan tüm sitelerde bulmak mümkündür. Mama kapıda ödeme ve kapıda teslim seçenekleri ile satışı bulunmaktadır. Kedilerin sağlıklı beslenmesi için uygun olan mamayı isterseniz günlük ambalajlarda isterseniz büyük boy ambalajlarda almanız mümkündür

Bu yazı 114 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak