blogger analytics
Plaisir Yetişkin Ezme Kedi Konservesi Tavşanlı- İstanbul Pet Kuaför Salon

Plaisir Yetişkin Ezme Kedi Konservesi Tavşanlı

Paylaş
 

Kedilerde yaşam evreleri ve beslenme nasıldır?

Plaisir Yetişkin Ezme Kedi Konservesi Tavşanlı

Kediler geçmişten tarihimize ırkları çok çeşitli olan bir hayvan türüdür. Kedilerdeki bazı hastalıklar genetiksel olarak ırklarla birbirini takip eder. Kediler ömrü çok uzun hayvanlar değildir ortalama sağlıklı bir kedi 12-15 yıl arası yaşar fakat daha uzun yaşaması da mümkündür fakat ortalamanın altındadır. Kedilerde 3 evre vardır. Çocukluk ve yetişkinlik ve yaşlılık evreleridir bunlar. Çocukluk evresi 1 haftadan 1 yıla kadar geçen süreçtir. Yeni doğan kediler 5-6 haftaya kadar anne sütün muhtaç olarak yaşar yavru kediyi besleyen anne kediye de vitamin ve gıda takviyesi yapılır.

 

Kediler şaşılacak derece taklit yeteneğine sahiptir. Annesinin davranışlarını öğrenir ve bu davranışları taklit eder. Kedilerde öğrenme süreci anneyi rol model alarak başlar. Kedilerde ergin olmak erkeklerde 6-8 ayda dişilerde ise 4-6 aylıkken gelişir ve bir kedi kısırlaştırılacaksa bu aylarda kısırlaştırılmalıdır. En son kısırlaştırmanın yapılacağı aylar 1-2 yaş aralığıdır. Kedilerin çocukluk dönemi oyun zamanlarıdır. Daha çok etraftaki nesnelerle ilgilenir ve çevreyi tanıma dönemi bu zamanda gerçekleşir.

 

Isırmalar ve tırmalamalar bu dönemde gerçekleşen belirtilerdir. Bu dönemde kedilerin beslenmesi farklılaşır daha çok şey yemek ister ve daha çok besini merak ederler. Beslenme alışkanlıkları değişir. Dişlerinin gelişimi tamamlandıkça katı ve sert gıdaları da yemeye başlar ve büyüme hızı artar. Büyüme hızı artan kediler daha çevik hareketli olur. Kedilerde yetişkinlik dönemi 1-6 yaş aralığıdır. Bu dönemler kedilerin davranışlarının oturduğu ve çevreye daha çok kafa tuttuğu bir dönemdir. Eskisi gibi çok uyumlu ve her dediğiniz yapan bir kedi olmaktan çıkacaktır artık.

 

Kedilerin çevreye kendilerini kanıtlama dönemleri bu dönemlerdir. Başka kediniz varsa aralarında anlaşmazlıklar çıkabilir ve benim dediğim olacak tarzı zıtlaşmalar yaşanabilir. Aralarında nesneleri paylaşamazlar. Beslenme tarzı da tabii ki değişir yetişkin mamalara geçilir. Yetişkin kedilerde kuru mamalar daha az kullanılır çünkü bu mamalar sindirim zorluklarına yol açabilir. Yetişkin kedilerde sindirim problemleri oluşur ve problemlere göre mama tercih edilmelidir. Yetişkin kedilerde oyun ve eğlence yine vardır ama çocukluk kadar çeviklik yoktur ve enerjileri oldukça azalmıştır artık.

 

Eskiyle kıyasladığınızda aradaki farkı sizde rahatça görebilirisiniz. 7 yaştan sonra kediler yaşlılık dönemine girerler ve bu yaşlılıkları gözle bile hissedilir hale gelir. Bu dönemde kedilerin hızları inanılmaz yavaşlar ve hissedilir. Yaşlılık nasıl insanlarda fiziksel bir takım sorunlara yol açıyorsa kedilerde de hastalıklar kendilerini gösterir. Hareket kısıtlılıkları eklem problemleri hareket sorunları gibi birçok sorun çıkar. Düzenli veteriner kontrolleri bu dönemde çokça yapılır. Böbrek fonksiyonları ve organlar dikkatle takip edilmelidir. Bu dönemde kedilerin beslenme alışkanlıkları da çok değişir. Tat alma koku alma ve ağız ve dişlerdeki problemler beslenmeyi etkiler. Bu yüzden bu dönemlerde daha çok yaş mamalar tercih edilmelidir.

Plaisir Yetişkin Ezme Kedi Konservesi Tavşanlı

  • Plaisir Yetişkin Ezme Kedi Konservesi Tavşanlı mama kedilerin özel damak zevklerine hitap edecek şekilde üretilmiş bir mama çeşididir.
  • Plaisir Yetişkin Ezme Kedi Konservesi Tavşanlı mama kediler için özel dilimlenmiş şekilde üretilmiştir. Yüksek kaliteli içeriği ile doğal hormonsuz bir içeriğe sahip kedi konserve mamasıdır.
  • Plaisir Yetişkin Ezme Kedi Konservesi Tavşanlı mamada yapay korucu ve diğer renklendiriciler ve aromaları ve tatlandırıcıları içermez.
  • Plaisir Yetişkin Ezme Kedi Konservesi Tavşanlı mamanın içeriğinde özel olarak hazırlanmış tavuk eti kedilerin gelişimine katkı sağlayacak vitaminler bulunmaktadır.
  • Plaisir Yetişkin Ezme Kedi Konservesi Tavşanlının ek olarak içeriğinde; ham protein, işlem görmemiş yağ, lifler, su, kül bulunmaktadır.
  • Plaisir Yetişkin Ezme Kedi Konservesi Tavşanlı mamanın içinde de kedi gelişimini destekleyecek miktarlarda bulunmaktadır.
Bu yazı 58 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak