blogger analytics
PLAISIR Yetişkin Kedi Konservesi Alabalık ve Karidesli

PLAISIR Yetişkin Kedi Konservesi Alabalık ve Karidesli

Paylaş
 

PLAISIR Yetişkin Kedi Konservesi Alabalık ve Karidesli

Dünyadaki canlılardan en önemlilerinin arasında hayvanlar da vardır. Tıpkı insanlar ve bitkiler gibi bu dünyaya değer biçen güzel varlıklardır onlar. Hal böyle olunca onların sağlığına huzurlu olmasına da dikkat etmemiz gerekecektir. Hayvanlarla çok güzel vakit geçirebiliriz. Aslında tıpkı insanlar gibi onların da duygularının olduğunu unutmazsak eğer onlara karşı daha yakın olabiliriz. Mesela bir kediyi düşünelim. Bu kedi bizim ev arkadaşımız da çok yakın bir dostumuz olabilir. Ki bir çok insan için de bu böyle. Biz onlara biraz yakın olursak onlar bize kat ve kat daha fazla oluyorlar..

 

Hayvanlara her konuda yardım edebiliriz. Onlar bizim minik dostlarımız olabilir. Hayvan bakımında insanların eğitilmesi gereken önemli bir konudur. Hayvanlarımız için veterinerler olmuş olsa da görüyoruz çok fazla ilgi odağı olunmuyor çevremizde. Halbuki insanlar için nasıl hastane ya da doktorlar kaçınılmazsa onlar içinde veterinerler kaçınılmaz olmalıdır . Sokakta görmüş olduğumuz kolu kanadı kırık bir hayvanı veterinere götürmeye ihtiyaç duymayız kimi zaman. Onların da canlarının acıdığını unutuyoruz belki de.. Hayvanlarımızın bakımına da önem vermeliyiz. Onları yıkamalı bakımlarını yaptırmalı en önemlisi sevgi dolu şefkatle yaklaşmalıyız. Küçük çocuklara da bunu aşılamalıyız ki elinde taş minik bir hayvanı avlamak yerine onların başını okşamayı öğretebilmeliyiz. Ağaç yaşken eğilir atasözü buna güzel bir söz olur. Belki evcilleşmiş hayvanlar için çok da sıkıntı olmayacak bütün bunlar.

 

Zaten onun yanında onu koruyup gözeten biri var. Ya diğer sokak hayvanları ? Onlar için neler yapabiliriz? Aslında küçük bir empati işi çözecektir. Empati diyoruz çünkü insan olarak bizim duygu ve düşüncelerimizi anlatabilmemizin en önemli yolu var, dilimiz. Oysa ki, onlar hiç bir şekilde anlatamıyorlar içinde bulundukları durumu onun için insanlara ve insanlığa bu hususta önemli manevi yükler yüklenmektedir. Neden uzaklaşmaya çalışıyor insanlardan bir kedi. Cevap basit aslında almış olduğu darbeler onu insanlardan uzaklaştırıp adeta insanları korkunç bir şey olarak gösteriyor. Bizler minik dostlarımıza karşı bu izlenimi yıkıp atabiliriz. Onlara sokaklarımızın süsü diyoruz çünkü her köşe başında karşımıza çıkıp ürkek ürkek bizlere bakan bir kedi muhakkak görürüz.

 

Dünyamız güzel canlılarımızla güzel. . Hayvanlarımızın sağlığına yediklerine de dikkat etmemiz gerekmektedir. Tabi ki dikkat edilmesi gereken bir çok nokta var hayvanlarımız bizim minik dostlarımız adına. Bunlardan bir kaçına değiniyoruz. Örneğin günümüzde her hayvana uygun yiyecekler yer almaktadır.

Yaptığımız hatalardan biri de sanki onlara insanmış gibi kendi yediğimiz yemekleri ya da daha doğrusu yemediğimiz evde kalan artıklardan oluşan bir yiyecek oluşturup ve bunu bir kaba koyup minik dostlarımıza verip onların da yemesini beklememiz hatalarımızın en başında gelen bir davranıştır. Oysa ki onlar için hazırlanan onların da sevdiği daha güzel yiyeceklerle besleyebiliriz. .

 

PLAISIR Yetişkin Kedi Konservesi Alabalık ve Karidesli. Tercih edebileceğiniz bir yiyecek minik dostlarımız için. Hem insanlar bunu aldığı zaman bütçelerine uygun olacak hem de sokaklarımızın süsü kedilerimizi de mutlu edeceklerdir onların sevdiği bir yiyecek verip. Kedilerimizin günlük beslenmesinde yardımcı olup hem kaliteli hem bütçe sarsmaz bir yiyecek türüdür. Kedilerimiz bu şekilde hem protein de almış oluyorlar. Damak zevki olan canlı sadece insanlar değildir. Farkındayız ki hayvanlar önlerine attığımız bir çok şeyi yemezler. Çünkü damak zevkleri buna uygun değildir. Ama bu yiyecekle beraber artık kedilerimiz daha eğlenceli yemek yiyecek ve sağlıklı olacaktır içinde bulunan protein sayesinde. Kedimizin bakımına önem vermeliyiz. Canlı olduklarını unutmadan ona göre davranmalıyız . Bu kaliteli yiyecekle kediniz çok daha sağlıklı ve mutlu olacaktır

PLAISIR Yetişkin Kedi Konservesi Alabalık ve Karidesli

Bizler de etrafımızdaki insanlara örnek olup güzel canlılarımızla güzel dünyamızda güzelce yaşamalıyız.

 

Bu yazı 76 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak