blogger analytics
Plaisir Yetişkin Kedi Konservesi Biftek ve Hindili- İstanbul Pet Kuaför Salon

Plaisir Yetişkin Kedi Konservesi Biftek ve Hindili

Paylaş
 

Plaisir Yetişkin Kedi Konservesi Biftek ve Hindili

Evcil hayvanların bakımının yanı sıra Kedilerin ve köpeklerin tam dengeli ve sağlıklı beslenmesinin öneminin sürekli vurgulanmasına karşılık, bazı kedi sahipleri hala bu konuda bilinçsiz tavırlar sergilemektedirler. Oysa sağlıksız beslenme, kedileri hayatları boyunca olumsuz şekilde etkileyen bir durumdur. Sağlıksız besin kaynaklı beslenen kedilerin birçok hastalık ile karşılaşması olasıdır. Sağlıklı bir kediye sahip olmak isteyen her kedi sahibinin bu konuda gerekli tedbirleri alması son derece önemli ve yerine getirilmesi gereken bir sorumluluktur. Kedi bakımı köpek bakımına göre daha az sorumluluk ve daha az sabır gerektiren bir bakımdır. Sebebi ise kedilerin tuvalet eğitiminin doğuştan olmasıdır.

 

Kediler sahiplerine köpekler kadar sadık kalmasalar da bir kedi hiçbir zaman sahibini unutmaz ve aynı zamanda kilometrelerce uzak da olsa bile evinin yolunu bulabilirler. Bu durumda kedilerin nankör olduklarının doğru olmadığı ortaya çıkar. Bazı kediler hareketsizliği sevdikleri için genellikle günlerinin birçok kısmını yatarak geçirirler. Kediler genelde gece aktif oldukları için geceleri yerlerinde durmazlar. Bu durumda kedilerin geceleri yalnız kalma isteği de bu sebepten dolayı doğar. Kedilerin kuru mama yeme alışkanlığı ile hayatlarını idame ettirmeleri gerekir. Ama aynı zaman da kediler için özel olarak üretilmiş kedi konserve mamaları da tüketilmesi gerekmektedir.

 

Kedi konserve maması konusunda istediğiniz lezzeti ve aromayı bulabileceğiniz bir konserve mama olan Plaisir Yetişkin Kedi Konservesi Biftek ve Hindili Konserve mama kalitesi ve lezzeti ile her zaman bir adım öndedir. Kedilerinde tıpkı köpekler gibi birçok hastalığa yakalandığını her kedi sahibi bilir. Bunun sebebi ise birçok kedinin her zaman kendi savunmasız görmesinden kaynaklı olarak bu durum da hasta olmasıdır. İdrar yolu enfeksiyonu çok olan kedilerde en çok görülen diğer rahatsızlık ise obezitedir. Obezite olan kedileri, obezitenin neden olacağı başka hastalık riskleri de bekliyor. Bu hastalıkların başını da diyabet çekiyor.

 

Ayrıca obezite olan kedilerde solunum sıkıntıları, kalp yetmezliği ve iskelet yapılarında meydana gelen bozukluklarda görülebiliyor. Yeterli beslenmesi sağlanamayan kedilerde, obezitenin tam tersi olarak aşırı zayıflık görülebiliyor. Alması gereken miktardan daha düşük beslenen kedilerde görülen aşırı zayıflık, gelişim bozukluklarına ve iskelet yapısında meydana gelen bazı sorunlara neden olabiliyor. Sağlıksız beslenen kedileri bekleyen başka bir sağlık sorunu da, tüy yapısında oluşan bozukluklardır. Kedilerin tüy yapılarının sağlıklı olması, onları bazı deri hastalıklarına karşı korumaktadır. Tüy dökmeleri bazı hastalıkları tanıdığı göstergesi olduğu gibi aynı zaman da mevsimsel faktörlerde olabilir.

 

Tüy yapısı bozukluğu, yetersiz protein ve yağ alımı ile ilgilidir. Özellikle yavruluk dönemlerinde yeterli beslenemeyen kedilerde görülen kemik yapısı bozuklukları, kediyi tüm yaşantısı boyunca etkileyecek bir sağlık sorunudur. Kedilerin sağlıksız beslenmeleri, bağışıklık sistemlerini zayıflattığı için, kediler birçok hastalığa da açık olacaklardır. Yeterli ve dengeli beslenemeyen kediler, bu nedenlerden dolayı da, kısa ömürlü olurlar. Sağlıklı beslenen kedilerin, çok daha uzun ömürlü oldukları bilinmektedir.

Plaisir Yetişkin Kedi Konservesi Biftek ve Hindili

Plaisir Yetişkin Kedi Konservesi Biftek ve Hindili bu konserve ile kedinizin alması gereken bütün vitamin mineral ve birçok destekleyici gıdaları almasına da yardımcı olacaktır. Kedinizin daha uzun ömürlü olması çok önemli değildir. Sebebi ise kedinizin sağlıklı bir uzun ömür geçirmesinin daha önemli olmasından dolayıdır. Çünkü sağlıklı bir kedi uzun yıllar yaşarken sağlıksız bir kedi en basit bir idrar yolu enfeksiyonundan dolayı bile hayatını kaybedebilir. Bu durumda hayatını kaybetmemesi için ve tam dengeli bir beslenme sağlayabilmesi için bir kedinin ortalama yaşına bakılarak kullanılacağı mamanın kalitesi her zaman için önemlidir. Kedinizin günlük ihtiyaçlarını ihmal etmeyiniz.

Bu yazı 53 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak