blogger analytics
Plaisir Yetişkin Kedi Konservesi Somon Ve Morina- İstanbul Pet Kuaför

Plaisir Yetişkin Kedi Konservesi Somon Ve Morina

Paylaş
 

Plaisir Yetişkin Kedi Konservesi Somon Ve Morina

Kedilerin atalarında her zaman yırtıcı bir davranış biçimi bulunmaktadır. Bu sebepten kedilerin bazı olur olmadık şeylere olur olmadık tepkiler vermesi de bu sebepten dolayıdır. Kediler yırtıcı hayvanlardır. Kedilerinde tıpkı köpekler gibi birçok hastalığa yakalandığını her kedi sahibi bilir. Bunun sebebi ise birçok kedinin her zaman kendi savunmasız görmesinden kaynaklı olarak bu durum da hasta olmasıdır. İdrar yolu enfeksiyonu çok olan kedilerde en çok görülen diğer rahatsızlık ise obezitedir. Kedinizin herhangi bir enfeksiyona ya da obezite hastalığına yakalanmamasını istiyorsanız sağlıklı bir besin kaynağı ile ona yardımcı olmanız gerekir.

 

Konserve mamaların sık sık kullanımı uygun değildir. Bazı durumlar da konserve mamanın yararından çok zararı ile karşılaşabilirsiniz. Konserve mamanın içeriğinde bulunan tuz oranı sebebi ile idrar yollarında tıkanıklığa yol açabilir. Bir konserve mama alacağınız zaman ilk önce veteriner hekiminize danışarak ardından ise içeriğini okuyarak ve çevrenizde kedi bakan hayvan severlerden yardım alarak bu işin üstesinden gelebilirsiniz. PLAISIR Yetişkin Kedi Konservesi Somon ve Morina içeriği hakkında bilgiler size yardımcı olacaktır.

 

Plaisir Yetişkin Kedi Konservesi Somon ve Morina içeriği hakkında

 

Bu mamanın çeşitli gramlarda satılı yapılmaktadır. Deneme boyu olarak 100 gram bir mamayı seçerek deneyebilirsiniz. !00 gram PLAISIR Yetişkin Kedi Konservesi Somon ve Morina konservenin fiyatı 2.55 civarlarındadır. Bu mamanın en güzle yanı ise içeriğinde tam gıda bulunmasıdır. Kedilerin tam gıda alabilmesi için içeriğinde kaliteli malzemeden imal edilmiştir. Son kullanma tarihine kadar tazeliğini Korumakta olan konserve mamanın içeriğinde genellikle et ve hayvansal türevler yer alır ve mineraller şekerler ham kül ham yağ ham protein gibi temel gereksinimlerin yer aldığı bilinir.

 

Bu bilgilerin daha detaylı anlaşılır olabilmesi için arkasında yazan içerik kısmını okuyup bilgi edinmeniz en mantıklı yoldur. Kedilerin ya da köpeklerin yediği gıdaların işe yaradığını görebilmek adına birkaç defa dışkısını takip etmeniz yeterli olacaktır. Kullanma talimatları kedinizin yaşına boyuna ve kilosuna bağlı olarak doğru orantılı bir şekilde kullanması gereken mama miktarı 3-5 kg ağırlığında bir yetişkin kedi için günlük oda sıcaklığında kalmış olup 2-3 kâseyi en az 2 öğün içerisinde vermeniz en mantıklısıdır. Açtıktan sonra buzdolabında saklayınız. Bu detay bütün konserve mamalar için geçerlidir. Aynı zaman da 48 saat içerisinde tükettirmeniz de fayda vardır.

 

Özel ambalajı sayesinde herhangi bir güneş ışığına maruz kalmadan ve ağzı açılmadan aynı zamanda son kullanma tarihi gelmeden günlerce dolapta saklanabilir. Ya da serin nem olmayan bir yerde saklamak mümkündür. Konserve mamaların zararlı olduğu konuşulsa da aynı zamanda bu mamaların her zaman ihtiyacı vardır. Çünkü hastalık durumlarında bile kedilerin kuru mama yiyemediği durumlar da konserve mama yemeleri de uygun olacağı gibi aynı zamanda ek gıda olarak yemesi de oldukça uygundur. Sağlıklı beslenen kedilerin, çok daha uzun ömürlü oldukları bilinmektedir.

Plaisir Yetişkin Kedi Konservesi Somon Ve Morina

Sağlıksız beslenen kedileri bekleyen başka bir sağlık sorunu da, tüy yapısında oluşan bozukluklardır. Kedilerin tüy yapılarının sağlıklı olması, onları bazı deri hastalıklarına karşı korumaktadır. Tüy dökmeleri bazı hastalıkları tanıdığı göstergesi olduğu gibi aynı zaman da mevsimsel faktörlerde olabilir. Tüy dökmesi bir kedinin stresten dolayı olma ihtimalide oldukça yüksektir. Tüy dökmesinin de kurtulma yolları vardır. Bunlardan bazıları düzenli olarak uzun tüylü ise kediniz onu bir veteriner hekime götürüp tüylerini kestirmekten geçer. Düzenli olarak tüyleri kesilen kedinin bir zaman sonrasında daha az tüy dökmesine neden olur. Konserve mama kullanmanız kedinize düzenli olarak faydalı bir besin kaynağı olmasına yardımcı olacaktır.

Bu yazı 59 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak