blogger analytics
Prevital Classic Tavşanlı Hindili Kedi Islak Mama- İstanbul Pet Kuaför

Prevital Classic Tavşanlı Hindili Kedi Islak Mama

Paylaş
 

Prevital Classic Tavşanlı Hindili Kedi Islak Mama

Kedi mamalarıyla ilgili dikkat edilmesi gereken hususları ve bilmemiz gereken konulara açıklama getirmek için makalem de bu konulardan bahsetmek için makaleme konu olarak kedilerimizin bakımında dikkat edilmesi gereken hususlardan ve bu konularda sizlere bilgi olması amacıyla makaleme başlamak istiyorum.

 

Kedilerimiz tıpkı yeni doğan çocuklarımız gibi bakımında dikkat edilmesi gereken en önemli aylarını en önemli yaş döneminde onlara besin öğeleri açısından beslenmeleri açısından ve yetişkinliğe adım atabilmesi noktasında yetişkin kedilerimize göre daha öz verili ve daha gayretli bir şekilde bakımına dikkat etmemiz gerekmektedir. Kedilerimizin bakımında tıpkı çocuklarımıza gösterdiğimiz özen gibi özen ve çaba göstermeliyiz ki sadakati ve bize bağlılığı artsın. Yeni doğan bebeklerimiz anne sütüne 6 ay kadar bağımlıyken kedilerimiz de bu süre daha da aşağı seviyelere düşmektedir. Çünkü bir kedinin beslenmesinde ek olarak aldığı besinler yani mamalar kedimizin gelişimi açısından önem arz etmektedir. Kedilerimizin bakımları tıpkı biz insanlar kadar önem arz etmekte olup kedilerimizi gelecek yıllara daha iyi adımlar atabilmesi adına onların bakımına da özen ve gayret sarf etmemiz yapılması gerekenler arasında en önemli etkenlerden birisi olarak yer almaktadır.

 

 Prevital Classic Tavşanlı Hindili Kedi Islak Mama ile kedilerimizin sağlığı ve protein, karbonhidrat, vitamin ve mineral bakımından zenginleştirilmiş olup kedilerimiz için uygun fiyatta ve kalite olarak kendini ispatlamış olmakta ve dünya markaları arasında adından söz ettirmektedir. Kedi mamaları global bir pazar halini almış olup ulusal ve uluslar arası rekabette de büyük önem arz etmektedir. Bu mamaların global bir pazar haline gelmesinde en önemli etken ise biz evcil hayvan sahipleridir. çünkü artık hayvan besleme konusunda birçok araştırma yapmakta ve hayvanlarımızın sağlığına eskiye göre daha fazla özen göstermekteyiz.

 

Kendi çocuğumuzun başına bir şey geldiğinde nasıl öfkeleniyorsak bazen de kedimizin başına bir şey geldiğinde öfkelenmekteyiz. Bu öfkeyi ise ona bakımını daha nitelikli ve özverili yaparak dindirebilmekteyiz. Bazen iş temposunun vermiş olduğu bitkinlikle ve yorgunluklar sebebi ile kedimizi alıp dışarıda gezerek kafamızı rahatlattığımız durumlar olmaktadır. Kedimizi kendimize bir eş, dost, olarak gördüğümüz zamanlar olmuştur.

 

 

Bazen ona dertlerimizi anlatıp içimizi döktüğümüz günlerimiz bile olmaktadır. Yalnızlığımızı paylaştığımız sırdaşlarımız ise bizlere dışarıda en ufak zara gelmemesi için güvenliğimizi sadakatleri ile sağlamaktadırlar.

 

Kedimizin sağlığına özen göstermek için kedimizin yediği mamalara dikkat etmemiz gerektiği de bilinen bir gerçektir. Nasıl ki bizler bir şey yediğimizde bize alerji ya da yan etki yaratıyor ise kedilerimiz de de bu durum olabilmektedir. Kedilerimiz de mamaların verdiği zararlar arasında huysuzluk, alerji ve tüy dökümü gibi sorunlar yer almaktadır. Bu sorunlarla karşı karşıya kalmamak için kedimizin sağlığı ve huzuru açısından aldığımız kedi mamalarının markalarına dikkat etmemiz gerekmektedir.

Kedimizin sağlığı açısından üç beş liradan kaçmak yerine onlara daha kaliteli kedi mamaları almamız gerektiği aşikar bir gerçektir. Ayrıca kedilerimizi yeri geldiğinde aylık yada belli sürelerle veteriner kontrollerinden geçirmek kedimizin rahatı, huzuru ve sağlığı açısından oldukça önemli bir nokta. Beslenme açısından ise sizlere tavsiye edebileceğim markalardan birisi olan  Prevital Classic Tavşanlı Hindili Kedi Islak Maması kalite açısından oldukça seviyeye çıkmış ve kendini ispatlamış markaların içerisinde yer almaktadır. Prevital Classic Tavşanlı Hindili Kedi Islak Mama köpeğimizin kendini rahat hissetmesi açısından önemli mamalardan bir tanesi. Bilindiği üzere hindinin protein ve karbonhidrat bakımından bol içerikli bir yapıya sahip olduğu görülmekte ve analiz edilmektedir. Hindili kedi mamaları kedimizin karnını tok tutmakta ve mali açıdan sizlere kolay imkanlar sunmaktadır.

Prevital Classic Tavşanlı Hindili Kedi Islak Mama

              Prevital Classic Tavşanlı Hindili Kedi Islak Mama kedimiz de her hangi bir yan etki doğurmamakla beraber kedimiz de alerjik sorunlara da yer açmamaktadır. Antioksidan etkisiyle kedimiz de herhangi bir sorun teşkil etmemekle beraber onu daha sağlıklı ve daha mutlu kılmaktadır. Bu nedenle araştırma yaparak kedilerimize en uygun mamayı bulmak için veterinerlerdendir. Ve internet sitelerinden yapılan yorumlara bakarak kedimize en uygun kedi mamasını bulabilirsiniz. Kedilerimizin sağlığına dikkat etmeniz ve onlara bol karbonhidratlı besinlerle beslemeniz adına sağlıklı ve esen kalmanız ümidiyle kedilerinizle umutlu gelecekler ve güzel yarınlar geçirmeniz ümidiyle hoş ve esen kalmanızı ümit ediyorum.

Bu yazı 106 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak