blogger analytics
Prevital Classic Tavuklu Kedi Islak Maması- İstanbul Pet Kuaför Salon

Prevital Classic Tavuklu Kedi Islak Maması

Paylaş
 

Prevital Classic Tavuklu Kedi Islak Maması

Her zaman kediler, nankör ve bencil hayvanlar olarak anılırlar. Oysa bilinenin aksine kediler, oldukça uysal, uyumlu ve sevecen hayvanlardır. Ancak kedileri, onlarla sürekli yakından ilgilenen sahipleri bile bazen tanıyamazlar. Çünkü kedilerin nerde ne zaman ne yapacağı çok belli değildir. Kedilerin bu konuda kendilerine has bir tutumları vardır. Kediler istediklerini, istedikleri zaman yapacaklardır ve kimse buna engel olamayacaktır. Bu nedenle de kediler, köpekler gibi eğitilemezler. Kedileri ne kadar eğitmeye çalışırsanız çalışın, o yine istediği gibi davranmaya devam edecektir.

 

Aslında kedilerin çok da eğitilmelerine gerekte yoktur. Çünkü kediler birçok ihtiyaçlarını kendileri karşılarlar. Örneğin bir kedinin tuvalet eğitimine ihtiyacı yoktur. Kediler doğaları gereği, tuvalet ihtiyaçlarını kumda giderirler. Evinizde bakacağınız kediniz için, uygun bir kaba koyacağınız kumun yerini kediye göstermeniz, kedinizin tuvalet ihtiyacını karşılaması için yeterli olacaktır.

 

Evde evcil hayvan bakmak isteyen birçok kişinin tercihi, kedi bakmaktır. Çünkü kedilerin bakımı, köpeklere göre çok daha kolaydır. Kedileri yemeğini ve suyunu yetecek ölçüde bıraktığınız zaman, kedileri evde günlerce yalnız bırakabilirsiniz. Kedilerin, köpekler gibi her gün uzun yürüyüşlere çıkarılmaya ihtiyaçları yoktur. Kediler dışarı çıkmak isterlerse, davranışları ile bunu sahibine belli ederler ve dışarı çıkarlar. Dışarıda dolaşan kediler, bir süre sonra evinize geri dönecektir. Kedilerin evde bakımı köpeklere göre daha kolaydır, ancak kedilerin sahiplerinden birçok beklentisi de vardır. Kedinize göstereceğiniz ilgi, onunla birlikte oynayacağınız oyunlar, birlikte geçirdiğiniz zaman, ona vereceğiniz sevgi, onun için önemlidir.

 

Kedinizin bunların dışında, sağlığının korunması için tedbirler almanız, sağlık kontrollerini ve aşılarını aksatmamanız ve kedinizi dengeli beslemeniz, kediniz için aldığınız önemli yükümlülüklerinizden bazılarıdır. Kedinizin sağlıklı olmasının temelinde, sağlıklı beslenmesi yatar. Sağlıklı beslenen kediler, hastalıklara karşı korunmalıdırlar, bağışıklık sistemleri güçlüdür ve hayatları çok daha uzundur. Eğer ilk defa kedi besliyorsanız, kedinizin beslenmesi ile ilgili bilmeniz gereken en önemli şey, kedinizi sütle beslemeyeceğiniz olmalıdır. Çünkü süt kedilerin sindirimini zor yaptığı bir besindir ve kediler için zararlıdır. Kedinizi ev yemekleriyle beslememelisiniz.

 

Ev yemekleri kedinizin ihtiyacı olan besin gruplarını, kedinize sunamayacaktır. Ev yemekleri, kedinizi sağlığını tehlikeye atan bir beslenme yöntemi olacaktır. Kedinizin sağlıklı beslenmesini sağlamak istiyorsanız, kedinizi, kediler için özel hazırlanan kedi mamaları ile beslemeli ve kedi maması seçimini de çok dikkat ederek yapmalısınız. Kedi maması seçimini, uygun bir mamadan yana yaparsanız, kedinizin sağlığını maksimum düzeyde korumuş olacaksınız. Kedi maması ile beslediğiniz kedinizin uygun bir mama seçemediğiniz takdirde, sağlıklı beslenmesi söz konusu değildir. Kedinizi kedi maması ile beslediğiniz takdirde, doğru mama seçimi yapmış olmanız önemlidir.

 

           Prevital Classic tavuklu kedi ıslak maması, kedilerin sağlığını koruyacak özelliklere sahip bir kedi maması değildir. Sağlıklı hazırlanarak piyasaya sunulan kedi mamalarında, et ürünleri bulunmaz. İçeriğinde et ürünleri bulunan kedi mamaları oldukça sağlıksız mamalardır ve kedilerin sağlığını tehdit ederler. Kaliteli bir kedi mamasında olması gereken, et ürünü değil, gerçek ettir. Et, kedilerin en çok ihtiyaç duyduğu proteini sağlayacak ve kedinizin yaşamsal fonksiyonlarının devamını sağlayacaktır.

Prevital Classic Tavuklu Kedi Islak Maması

Kedi mamalarında kullanılan et ürünleri, kedi mamalarına protein değeri katmak amacıyla kullanılır ve bu ürünler ucuz olduğundan, mamanın maliyetinin düşmesine neden olurlar. Ayrıca et ürünlerinin sağladığı protein, kalitesiz ve sağlıksız bir protein özelliği taşımaktadır. Mamada kullanılan şeker ve katkı maddeleri de, kaliteli mamalarda bulunmayacak maddelerdir. Ayrıca Prevital Classic tavuklu kedi ıslak mamasında bulunan tahıllarda, kedi beslenmesini olumsuz yönde etkileyen bir besin grubudur. Kedilerde bazı sorunlara neden olabilen tahıllar, yüksek karbonhidrat oranıyla, obeziteye neden olabilmektedir.

Bu yazı 68 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak