blogger analytics
PreVital Ekopaket 4 Al 3 Öde Konserve Mama- İstanbul Pet Kuaför Salon

PreVital Ekopaket 4 Al 3 Öde Konserve Mama

Paylaş
 
  1. İlk gece

PreVital Ekopaket 4 Al 3 Öde Konserve Mama

Almış olduğunuz kedi, yaşı kaç olursa olsun ilk dikkat etmeniz gerekmekte olan konu; almış olduğunuz kedinizi evinize getirdiğiniz zaman eviniz için yabancı bir ortam olmasıdır. Yani bu yüzden dolayıdır ki kedinizi diğer aile üyeleri ile ve başka evde baktığınız bir can var ise kedinizi onlarla tanıştırmak için acele etmeyiniz. Kedinizi kendi haline bırakın kendisi tanısın kendi sınırlarını diğer üyelerle kendisi belirlesin. Kedinize yatağını, mama kabını ve kum kabının yerini göstermeniz yeterli olacaktır. Eğer ki almış olduğunuz kedi daha küçük bir yavru kedi ise ilk gün yanına pet şişe içinde sıcak su veya kedinize göre polar bir battaniye koyabilirsiniz.

 

İlk gün tehlikeleri

 

Kedinizi eve getirdiğiniz bu ilk günde dikkat etmeniz gerekmekte olan bazı konular kapılarınızın ve pencerelerinizin kapalı tutulmasıdır. Kediniz bu evde daha yeni bir üye olduğundan ve daha eve alışmadığından bu tehlikelerin sonuçlarını hiçbir şekilde bilemeyecektir. Kediniz için elektrik, telefon kabloları, topraklı olan saksılar ve kemirilebilir olan çiçekler de kediniz için oldukça büyük bir tehlike unsurlarıdır.

 

  1. Mama seçimi

 

Eğer kediniz yetişkin genç bir kedi ise aldığınız yerden kullanmış oldukları mamayı öğrenebilirsiniz. Ve o kullanmış oldukları mamaya devam edebilirsiniz. Eğer ki almış olduğunuz kedi yavru bir kedi ise gelişiminde önceden kullanılmış olan mama yetersiz kalabilecektir. İşte bu yüzden dolayı da yavru kedinize vitamin ve mineral açısından kuvvetli olan özel yavru kedi mamalarının kullanılması gerekmektedir. 8 – 12 haftalık olan kediler için günde 4 kez, 3 – 6 aylık arası olan kediler günde 3, 6 aylık olmuş kediler ise günde 2 kez yemek yemeye yani mama yemeye ihtiyaç duyarlar.

 

Yavru kedilere konserve mama ile kuru mama karıştırılmış olarak verilmemelidir. Kedinizin yiyememiş olduğu konserve mama kesinlikle atılmalıdır. Bunun yanı sıra kedinizin mama kabının yanında farklı bir kapta sürekli temiz su bulunmalıdır. Ve şunu unutmamalısınız ki yavru kedilere kesinlikle süt vermemeniz gerektiğidir. Çünkü vermiş olduğunuz sütler ishale ve en kötüsü ölümcül sonuçlara neden olabilir.

 

  1. Tuvalet eğitimi

 

Kediler oldukça temiz hayvanlardı, bundan dolayı hiç korkunuz olmasın. Yetişkin olan kediler kum kabını gördükleri zaman ne yapmaları gerektiğini bilirler. Yavru olan kedilere ise anneleri tarafından tuvalet eğitimi verilmiştir. Tabii ki yavru kediler annesi ile yeterli süre birlikte kalabilmişler ise. Eğer almış olduğunuz kedi sokakta annesiz olarak bulmuş olduğunuz bir kedi ise, yavruyu kum kabının yanına götürün ve parmaklarınızla biraz karıştırın. Sonra ise yavru kedinizi kum kabının içine koyun.

 

Yavru kediniz kum kabında ne yapması gerektiğini içgüdüsel olarak bir kaç seferde kolayca hemen öğrenecektir. Eğer ki kediniz kendi tuvaletini yapamayacak kadar küçük bir kedi ise yapmanız gereken kediniz kendi tuvaletini yapmayı öğrenene kadar 3 – 4 saatte bir ıslak bir pamuk ile tuvaletini yaptırmaya çalışmanızdır. Aksi bir durumda ise küçük kediniz tuvaletini yapamayacak ve hiç istenmeyen kötü sonuçlar doğacaktır.

 

  1. Kedi tüyü

 

Kedinize zamanında yapılmış olan aşılar, doğru seçilmiş olan mama ve kediniz için rahat bir yaşam koşulları tüylerinin ve derisinin daha sağlıklı olması açından önemlidir. Bir kedi normal olarak yılda iki kez tüy değiştirmektedir. Fakat bu durum ev kedilerinde bu süre daha sık olarak karşılaşılan bir durum olabilmektedir. Bu yüzden dolayı da düzenli olarak kedinizin tüylerini taramalısınız kediniz böylelikle daha sağlıklı ve parlak tüylere sahip olacaktır ve bu durum gereksiz kıl yutmalarını ve bağırsak tıkanmaları gibi birçok problemi engellemiş olacaktır.

 

  1. Göz bakımı

 

Gözü çapaklı kapalı olan kediler için serum fizyolojik çözeltisi ile bir pamuk yardımıyla kedinizin gözlerini günde bir kaç kez temizleyebilirsiniz. Eğer bu durum hala devam ediyor ise veterinere göstermeniz de yarar vardır. Aksi durumda kapalı kalan açılmayan gözler kediniz için problem olacaktır. Bu yüzden dolayı kedinizin gözleri kör olabilir. PreVital Ekopaket 4 al 3 öde konserve mama ve diğer PreVital Pouch ürünlerinde kaliteli olan ham madde kullanılmıştır. 100 gramlık öğün poşetleriyle satışa sunulmaktadır. Kedileriniz için günlük beslenmesinde önemli olan tam bir besin kaynağı olmaktadır.

PreVital Ekopaket 4 Al 3 Öde Konserve Mama

Kediniz bu eşsiz lezzete asla karşı koyamayacak sevmiş olan bir öğünü olacaktır. Kediniz ağırlığına bağlı olarak günde 2 veya 4 paket kedinize kedi maması verebilirsiniz. Mamayı poşetten çıkarıldığında mama kabına koyduğunuzda bu mama 12 saat içinde tüketilmesi gerekmektedir. Ağzı açılmış olan bir mama buzdolabında maksimum olarak 48 saate kadar tüketilmelidir. Mamanın içeriğinde; Ciğer, tavuk, biftek, geyik eti ve tavşan kullanılmıştır. Analiz değeri % 82 nem , % 7 protein ve % 4, 5 yağ bulunmaktadır. Kedinizin asla hayır diyemeyeceği severek bayıla bayıla yiyebileceği bir konserve mamasıdır.

Bu yazı 131 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak