blogger analytics
Prevital Multipack Kedi Konservesi- İstanbul Pet Kuaför Salon Merkezi

Prevital Multipack Kedi Konservesi

Paylaş
 

Prevital Multipack Kedi Konservesi

Birçok hayvan severin sokakta ya da dış ortamda rast geldiği bir hayvanı eve almak istediği olmuştur. Ve satın almak yerine ihtiyacı olan kedileri ev ortamında beslemek daha mantıklıdır.

 

Doğadan bulduğumuz kediyi ev ortamına nasıl alıştırabiliriz ve beslenmesi için neler yapmalıyız?

 

Kedinizi sokakta bulmuşsanız ve yeni bir dönemde eve alıştırmak istiyorsanız ilk olarak aşılarını tam olarak yaptırmanız gerekmektedir. Aşıları tam olarak taptırdığınız kedi dış ortamda bir müddet bulunduğunda eve parazit veya diğer bakterileri getirebilmektedir. Ve dış ortama alışmış olan kedi sürekli olarak doğaya gitmek isteyecektir. Beslenmesi ve bakımı normal kedilerden biraz daha farklıdır. Bu sürece daha çok adapte olabilmesi çok zor olacaktır çünkü belirli saatlerde dışarı çıkmaya alışkındır.

 

Ev ortamında yapacağınız değişimlerle onu ev yaşantısına alıştırabilirsiniz. Evinizde yapacağınız düzenlemeyi onun rahat olacağı şekilde düşünmelisiniz. Dışarıda hareketli bir ortamının olduğunu, ağaçlara çıktığını, yemek için avladığını düşünecek olursak ev hayatının onun için ne kadar monoton ve zor geçeceğinin az çok kestirebilirsiniz. Evde onun ihtiyaçları doğrultusunda değişiklikler yaparsanız uyum süreci daha kolay olacaktır.

 

Kediler doğal yaşamda birçok ihtiyaçlarının giderebilirler. Örneğin dışkılama için herhangi bir tuvalet gereksinimleri yoktur. Esneme gerinme tırmanma gibi şeyleri doğal ortamda gayet kolay yapabilmektedirler. Kedilerde ev yaşantısında ilk dikkat etmeleri gereken nokta tuvalet eğitimi ve tırmalama ve rahatça dolaşma eyleminin yerine getirilmesidir. Kedinizin dışarıda ki yaşayış faaliyetine göre evdeki tırmalama tahtasını şekil olarak yerleştirebilirsiniz. Nesneleri dikey ya da yatay şekilde mi tırmalıyor bunlara dikkat edebilirsiniz. Eğer ağaç üzerinde vakit geçirmeyi seviyor ise bir tırmanma dalını cam önüne yerleştirebilirsiniz. Dışarıda yaşayan kedi ev ortamında çok sıkılabilir düzenli aralıklar ile evinizde ona egzersiz yaptırabilir ve onla ilgilenebilirsiniz. İçinde oynayabileceği bir kâğıt torba ya da kutu bulabilir onun için farklı bir oyun alanı oluşturabilirsiniz.

 

Dışarıya alışan kedi ev kapısının önünde sürekli miyavlayabilir dışarı çıkmak isteyebilir bu süreçte kedinizi alıştırmada zorluk çekeceksiniz. Sizin olmadığınız zamanlarda kediniz kaçmak isteyebilir. Halıyı tırmalar kapınızı yalar ve garip garip sesler çıkarabilir. Gün içerisinde onu temiz havaya yeşil bir ortama çıkarabilirsiniz. Fakat çıkacağı ortamın temiz olması çok önemlidir. Kedinizin dışarı çıkma isteği hormonal bir durumdan da kaynaklana bilir bu durumda kısırlaştırma şarttır. Kediniz tuvalet alışkanlığı edinene kadar onu sınırlı bir bölgede tutabilirsiniz. Dış ortamda beslenen kedilerde ev hayatındaki yemek sürecine adapte etmek daha kolaydır çünkü kötü şatlarda yaşamaya alışkın oldukları için ev standartlarında beslenmek ve iyi gıdalar yemek onun için bir zevk olacaktır. Ev içinde kısa bir süre mutsuz ve iştahsız olabilir fakat yeni hayatının konforuna çabuk alışacaktı. Prevital Multipack Kedi Konservesi kedilerin özel damak zevklerine hitap edecek şekilde üretilmiş bir mama çeşididir. Prevital Multipack Kedi Konservesi kediler için özel dilimlenmiş şekilde üretilmiştir. Yüksek kaliteli içeriği ile doğal hormonsuz bir içeriğe sahip kedi konserve mamasıdır. Prevital Multipack Kedi Konservesi yapay korucu ve diğer renklendiriciler ve aromaları ve tatlandırıcıları içermez. Prevital Multipack Kedi Konservesi içeriğinde özel olarak hazırlanmış yürek eti bulunur. Kedilerin gelişimine katkı sağlayacak vitaminler bulunmaktadır.

Prevital Multipack Kedi Konservesi

Prevital Multipack Kedi Konservesi biftekli, tavuklu ve tavşanlı çeşitleri ile kedinize tercih sunabilirsiniz. Prevital Multipack Kedi Konservesi ’nın ek olarak içeriğinde; ham protein, işlem görmemiş yağ, lifler, su, kül bulunmaktadır. Prevital Multipack Kedi Konservesi içinde de kedi gelişimini destekleyecek miktarlarda bulunmaktadır. Prevital Multipack Kedi Konservesi sizde bu mamayı tercih ederek kedinizin gelişimine destek olabilirsiniz. Sağlıklı çeşitleri ile kedinizin damak zevkini oluşturan bu mamaya çok alışacaksınız.

Bu yazı 109 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak